Profesjonaliści pracujący w otoczeniu wysokiej temperatury i płomieni muszą być odpowiednio wyposażeni. Idealnym rozwiązaniem będzie dla nich nowa kolekcja odzieży ochronnej ProtecWork marki Snickers Workwear, zawierająca szeroki katalog ubrań – od bielizny, przez odzież wierzchnią, po akcesoria.

 

Jak dobrać odzież ochronną, aby spełniała swoją funkcję przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracy? Odpowiedzią jest nowa kolekcja ProtecWork Snickers Workwear, zaprojektowana we współpracy z profesjonalistami pracującymi w środowiskach wysokiego ryzyka. Kolekcja zawiera odzież dla obu płci, ubrania odblaskowe i zwykłe oraz akcesoria: czapki, kieszenie, skarpety oraz rękawice.

 

20190441 ProtecWork wodoszczelna kurtka odblaskowa

 

Czym jest odzież ochronna

Odzież ochronna, nazywana też sprzętem ochrony indywidualnej, chroni przed poważnymi zagrożeniami takimi jak m.in.: wysoka temperatura, płomień, niebezpieczne środki chemiczne, czy łuki elektryczne. W niektórych przypadkach może zdecydować o życiu bądź śmierci człowieka. Wykonuję się ją ze specjalnych, atestowanych materiałów. W kolekcji ProtecWork zastosowano np. materiały inherentnie trudnopalne, w których ochrony przed płomieniem nie można ani sprać, ani zużyć. Dodatkowo wykorzystano materiały pozyskane w wyniku obróbki przy pomocy środków chemicznych. Tkaniny te zapewniają trwałą ochronę przy jednoczesnym zachowaniu komfortu. Należą do nich: wełna, aramid i modakryl. Odzież ochronna musi spełniać standardy i normy zawarte w prawie europejskim, np. EN ISO 11611 (ochrona przy pracach spawalniczych), EN 11612 (ochrona przed gorącem i płomieniem), ICE 61482-2 (ochrona przed skutkami działania łuku elektrycznego), EN 1149-5 (odzież zapobiegająca powstaniu ryzyka rozładowania zapalającego – iskier).

 

20190441 ProtecWork Bluza odblaskowa z kapturem2

 

Warstwa po warstwie do bezpieczeństwa

Do podniesienia poziomu ochrony przyczynia się ubiór warstwowy, dzięki któremu pomiędzy poszczególnymi częściami garderoby powstają przestrzenie nazywane pustką powietrzną. Przeprowadzone testy dowiodły, że pozwala ona na zwiększenie ochrony ciała o ponad 5 kcal/cm2. Jedno jest pewne, w razie wypadku pustka powietrzna pozwala zredukować ryzyko poważnych oparzeń. Należy zawsze mieć na uwadze, że środowiska wysokiego ryzyka wymagają, aby wszystkie noszone części odzieży, w tym bielizna i warstwy bazowe, oferowały ochronę przed wysoką temperaturą i płomieniem.

 

Od stóp do głów odpowiednio i bezpiecznie

Ubranie ochronne powinno być dopasowane do wymogów konkretnego stanowiska pracy i powiązanego z nim ryzyka, które powinno być jednoznacznie zdefiniowane. W zależności od rodzaju normy poziom niezbędnej ochrony oznacza się wskaźnikami liczbowymi, literowymi, literowo-liczbowymi. Poniżej prezentujemy przykłady ubioru, łączącego w sobie komfort użytkowania z zabezpieczeniem przed określonymi zagrożeniami.

 

20190441 ProtecWork spodnie odblaskowe z materialu Kevlar

 

Warstwa bazowa

Bielizna ProtecWork, w tym T-shirt z długim rękawem model 9461, kalesony 9460 i bokserki 9463, wykonane z modakrylu połączonego z bawełną i włóknami Betron zapewnią podstawową ochronę przed gorącem i ogniem, wyładowaniami elektrostatycznymi i łukiem elektrycznym. Pozwoli uzyskać doskonałą izolacyjność, pochłanianie wilgoci oraz ciepło przy zachowaniu wygody. Uzupełnieniem będą lekkie i wytrzymałe wełniane skarpety o ergonomicznym kształcie i właściwościach antystatycznych model 9262.

 

Warstwa środkowa

Bluza odblaskowa z kapturem model 2865, łącząca wygodę i swobodny styl z widzialnością i ochroną przed łukiem elektrycznym i zagrożeniami termicznymi. Innowacyjne szczotkowane wnętrze bluzy zapewnia dodatkowe ciepło i komfort. Do kompletu można wybrać spodnie odblaskowe z wytrzymałego materiału Kevlar® firmy DuPont™ model 6364, które zabezpieczą przed gorącem i ogniem, wyładowaniami elektrostatycznymi i łukiem elektrycznym przy zachowaniu komfortu i swobody ruchów. Ich profilowane nogawki posiadają kieszenie nakolannikowe w systemie KneeGuard, utrzymujące nakolanniki w optymalnej pozycji względem kolan oraz funkcjonalnie zaprojektowane kieszenie z mocowaniami na dodatkowe narzędzia.

 

20190441 ProtecWork wodoszczelne spodnie odblaskowe 2

 

Warstwa zewnętrzna

Doskonałą widzialność, ochronę przed deszczem, gorącem i ogniem, wyładowaniami atmosferycznymi i łukiem elektrycznym zapewni wodoszczelna kurtka odblaskowa ProtecWork model 1360 z przedłużonym tyłem, profilowanymi rękawami, wysokim kołnierzem i regulowanym kapturem oraz pasujące do niej wodoszczelne spodnie odblaskowe ProtecWork model 6563. Całość uzupełni wielofunkcyjny komin model 9069, który sprawdzi się jako czapka, osłona twarzy, gardła i szyi.

 

Wynik współpracy profesjonalistów

Kolekcja odzieży ProtecWork Snickers Workwear jest wynikiem długotrwałej współpracy specjalistów w dziedzinie projektowania ubrań roboczych oraz odzieży ochronnej i profesjonalistów z sektora energetyki i kolejnictwa. Projekt zaowocował wieloma praktycznymi oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami, np. klinami ograniczającymi ryzyko rozdarcia spodni w kroku, profilowanymi rękawami w kurtkach, zastosowaniem w spodniach, na wysokości ud, symetrycznych wzmocnionych kieszeni wygodnych dla osób prawo, lub leworęcznych. W wyniku tego odzież z linii ProtecWork jest dopasowana, zapewnia swobodę ruchów, a każdy jej detal poprawia wydajność, ergonomię i bezpieczeństwo pracy.

 

Bezpieczeństwo zgodne z normami

Produkty z kolekcji ProtecWork spełniają zharmonizowane normy europejskie (EN) i międzynarodowe (ISO). Zgodnie z przepisami BHP to pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom profesjonalnego wyposażenia chroniącego przed poważnymi zagrożeniami, wynikającymi z charakteru pracy.

 

***

Informacje o Hultafors Group

Snickers Workwear, marka szwedzkiego koncernu Hultafors Group wytwarzającego produkty dla profesjonalistów, jest jedną z wiodących marek w branży odzieży roboczej w Europie. Założona w 1975 roku, jest obecnie dostępna na rynkach ponad 25 krajów. Oferuje zaawansowaną odzież roboczą dla rzemieślników ceniących maksymalne bezpieczeństwo, ochronę i funkcjonalność, a także ponadprzeciętną jakość i nowatorski design. Do kluczowych innowacji Snickers Workwear, które zmieniły przemysł ubrań roboczych, należą m.in.: dodatkowe worki kieszeniowe w spodniach, kieszenie nakolannikowe w systemie ochrony kolan KneeGuard™, kieszenie MultiPockets™, wielofunkcyjna kamizelka narzędziowa, aktywne nakolanniki D3O® oraz nowa generacja spodni roboczych z roku 2015.

 

Hultafors Group oferuje szeroki asortyment marek premium reprezentujących najwyższy poziom wiedzy w swoim obszarze i odpowiadających na unikalne wyzwania stojące przed rzemieślnikami na stanowisku pracy. Oprócz odzieży roboczej Snickers Workwear, w ofercie Hultafors Group znajdują się: buty robocze Solid Gear i Toe Guard, odzież Dunderdon, narzędzia ręczne Hultafors oraz drabiny Wibe.

Więcej informacji: www.snickersworkwear.pl i www.hultaforsgroup.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.