Codzienne korzystanie z drabin, pomostów i rusztowań wpisane jest w specyfikę zadań ekip budowlanych. To, jakie narzędzie wybrać, zależy od wielu czynników – m.in. rodzaju wykonywanych prac, czasu ich trwania oraz wysokości do pokonania.
W niektórych przypadkach świetnie sprawdzi się drabina przystawna, w innych warto postawić na urządzenie z dużą, wygodną platformą roboczą, jak np. TeleBoard System od KRAUSE. Dowiedz się dlaczego.
System TeleBoard to odpowiedź konstruktorów firmy KRAUSE na potrzeby fachowców z branży budowlanej, którzy każdego dnia zmagają się z długotrwałymi pracami ponad podłożem. Ta stabilna, bezstopniowa konstrukcja przyda się szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z niedużymi wysokościami do 1 m, a zakres wykonywanych czynności jest wyjątkowo duży. Użytkownicy docenią zalety platformy np. podczas tynkowania i malowania dużych płaszczyzn oraz montażu instalacji elektrycznej.
Rozsuwana platforma wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego aluminium, a zamknięty profil skrzyniowy nadaje konstrukcji stabilność. Może być wykorzystywana podczas wszelkich prac zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i wokół domu oraz w ogrodzie, bez obawy o bezpieczeństwo użytkownika. Występuje w dwóch wariantach długości, dając po rozsunięciu imponujące wymiary – do ok. 3 m oraz ok. 3,5 m. Co ważne, w złożonej wersji ma długość odpowiednio 1,75 m oraz 2,05 m, co ułatwi jej transport. Szerokość platformy w obu wersjach wynosi 0,3 m, a nośność do 200 kg.
System TeleBoard użytkowany jest wraz z dedykowanymi do niego wspornikami (BoardStand), które umożliwiają ustawienie platformy na wysokości ok. 0,50 m nad podłożem. Ponadto, zastosowanie stabilizatorów TeleSet, pozwoli na dodatkowe podniesienie wysokości konstrukcji – od 10 do maksymalnie 30 cm. Takie ustawienie zagwarantuje maksymalną wysokość roboczą na poziomie ok. 3 m, przy zachowaniu bezpieczeństwa prowadzonych z niej prac. Istnieją jednak i inne sposoby wykorzystania platformy.
Można umieścić ją na dwóch drabinach np. dwustronnych lub przegubowych, które tworzyć będą stabilną podstawę całej konstrukcji (w tym przypadku producent rekomenduje zakup antypoślizgowych mat, które powinny być umiejscowione na styku platformy ze stopniem) lub użyć tylko jednej z nich, z drugiej strony opierając platformę o wybrany stopień schodowy. Z uwagi na brak zabezpieczeń w postaci barierek ochronnych, wysokość platformy nie powinna przekraczać 1 m nad podłożem.