Jak urlop, to remont. Duża część Polaków czas na odpoczynek od pracy przeznacza na remont domu czy mieszkania – w samym 2018 roku było ich aż 46% . Renowacja czy przemeblowanie to dobry moment, by pomyśleć o urządzeniach smart home, które oprócz wielu wymiernych korzyści wniosą do domu powiew nowoczesności.

 

20190707Netatmo Energy Vanne Bathroom-WEB-HD

 

Zrób to sam
Duża część rozwiązań inteligentnego domu nie wymaga wiercenia dziur w ścianach czy kładzenia wielometrowych kabli. Większość z nich zainstalujemy samodzielnie – często wystarczy postawić urządzenie na półce czy szafce i skonfigurować je za pomocą aplikacji. Dobrze jednak zastanowić się nad przyszłym umiejscowieniem urządzeń, by jak najlepiej spełniały swoją rolę. Dotyczy to szczególnie rozwiązań zwiększających nasze bezpieczeństwo.

 


Bezpieczny dom z pomysłem

Najpopularniejszym typem inteligentnych urządzeń, w które inwestują Polacy, są wszelkiego rodzaju czujniki i kamery . Bezpieczeństwo posesji jest niezwykle ważne, ale skuteczność zabezpieczeń w dużej mierze zależy od ich przemyślanego umiejscowienia. Instalując inteligentne kamery, należy wziąć pod uwagę wszystkie drogi na teren posesji, którymi może dostać się intruz.

 

Inteligentne kamery (np. Netatmo), potrafią rozpoznawać twarze i rozróżniać ludzi czy obiekty, np. samochody lub zwierzęta. Za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej wysyłają na smartfon właściciela powiadomienia o podejrzanych zdarzeniach i umożliwiają szybką reakcję, np. zawiadomienie policji czy sąsiadów.


Inteligentne czujniki dymu działają w podobny sposób i ostrzegają przed zagrożeniem nie tylko sygnałem dźwiękowym, ale również powiadomieniem na smartfona. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownicy wiedzą, co dzieje się w domu, podczas gdy są w pracy czy na urlopie.Inwestycja na zimowe wieczory
Lato to także dobry czas, aby ocieplić dom i przygotować się na zimę. Odpowiednia izolacja jest jednym z kluczowych czynników odpowiedzialnych za wysokość kosztów ogrzewania. Nie jest to jednak jedyny sposób, aby zaoszczędzić na rachunkach. Inteligentne głowice na kaloryfery czy termostaty na bojlery to zaawansowane technicznie, ale proste w instalacji rozwiązania, które pozwolą na obniżenie zużycia energii.

 

Wszystko to za sprawą odpowiednich czujników, które monitorują np. czy w pomieszczeniu otwarte jest okno lub stopień intensywności nasłonecznienia. Za pomocą aplikacji użytkownik może zaprogramować na smartfonie harmonogram ogrzewania i dostosować go do swoich potrzeb, np. oznaczając godziny, w których jest poza domem i ogrzewanie jest zbędne.

 


Wymiar praktyczny
Choć 86% remontów wiąże się z malowaniem ścian i sufitów to nie zawsze muszą one służyć wyłącznie odświeżeniu pomieszczeń. Wymiar estetyczny jest ważny, ale prawdziwą wartość niosą ze sobą usprawnienia, które wpłyną na komfort użytkowników oraz oszczędność pieniędzy.

 

Inteligentny dom staje się coraz bardziej popularny i potwierdzają to badania. Według raportu Oferteo, już prawie co czwarty Polak zdecydował się na instalację urządzenia smart home i entuzjastów tej technologii przybywa z roku na rok. Specjaliści firmy badawczej IDC przewidują, że do 2022 roku liczba sprzedanych urządzeń smart home ma zbliżyć się do miliarda. Kwestią kilku lat jest zatem sytuacja, w której każdy polski dom będzie w jakimś stopniu „smart”.

 


Źródła:
- https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS43701518
- https://fixly.pl/blog/budowa-remont/jak-remontuja-polacy-raport-2018/
- Raport o budowie domów, Oferteo 2019

 

------------------

O Netatmo
Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący proste, estetyczne oraz inteligentne rozwiązania dla bezpieczniejszego i wygodniejszego domu. Misją firmy jest wprowadzenie użytecznej technologii do miejsca najbliższego ludziom – ich własnego domu. Aby tego dokonać, Netatmo przestrzega czterech zasad, które są wpisane w DNA firmy:

- Solidne wykonanie: bez planowanego postarzania produktu;
- Prywatność: gwarancja ochrony danych już na etapie koncepcji produktu;
- Niezawodność i użyteczność: ułatwianie codziennego życia;
- Przemyślane powiadomienia: tylko ważne informacje.

Od 2012 roku Netatmo wprowadziło na rynek trzynaście urządzeń i akcesoriów w celu zaspokojenia głównych potrzeb branży inteligentnego domu. Firma udostępnia wachlarz rozwiązań do automatyzacji domowej i ułatwiania codziennego życia. W uzupełnieniu do swojej głównej linii produktowej, Netatmo współpracuje z branżowymi liderami w ramach programu „with Netatmo”. Program pozwala firmie rozwijać się strategicznie w nowych obszarach dzięki zintegrowanym, inteligentnym rozwiązaniom, które wpasowują się w infrastrukturę domu. Netatmo sprawia, że codzienność w domu staje się lepsza, prostsza i łatwiejsza.

W listopadzie 2018 roku Netatmo dołączyło do Grupy Legrand – jednego z globalnych liderów w branży elektroinstalacyjnej oraz infrastruktury cyfrowej budynków.

Netatmo, prosty sposób na inteligentny dom.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.