Netatmo przedstawia nowy Inteligentny System Alarmowy z Kamerą, który może zwiększyć bezpieczeństwo w każdym domu. System składa się z Inteligentnej Kamery Domowej, Inteligentnego Alarmu Domowego oraz Inteligentnych Czujników Okien i Drzwi. Przy próbie włamania użytkownik otrzyma natychmiastowe powiadomienie na smartfona i uruchomi się alarm o głośności 110 dB.

 

20190808Netatmo Indoor-Security-PRINT-HD mini

Netatmo, francuski producent rozwiązań inteligentnego domu, zapowiada premierę Inteligentnego Systemu Alarmowego z Kamerą.
Zgodnie ze statystykami Policji, w Polsce w samym 2017 roku dochodziło średnio do prawie 180 włamań dziennie. Sprawcę udało się ustalić jednie w 36,5% przypadków. Duża liczba kradzieży i niska wykrywalność sprawia, że warto rozważyć instalację systemu ochrony, który zapewni bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Taką propozycją jest Inteligentny System Alarmowy z Kamerą od Netatmo.

 


Inteligentny System Alarmowy z Kamerą
Inteligentny System Alarmowy z Kamerą Netatmo składa się z Inteligentnej Kamery Domowej, Inteligentnych Czujników Okien i Drzwi oraz Inteligentnego Alarmu Domowego. Stanowi on kompletne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie domu lub mieszkania. Całym systemem można zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej Security.

 


20190808Netatmo3Inteligentna Kamera Domowa
Inteligentna Kamera Domowa potrafi odróżniać domowników od intruzów, dzięki technologii rozpoznawania twarzy. W przypadku wykrycia niepożądanego gościa, użytkownik natychmiastowo otrzyma powiadomienie w aplikacji wraz ze zdjęciem i nagraniem wideo ze zdarzenia.

 


Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi
Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi wykrywają ruchy lub wibracje okien i drzwi, które mogą być wywołane podczas włamania. W takim przypadku użytkownik otrzyma powiadomienie: „Wykryto ruch okna w kuchni”, co pozwoli na szybką reakcję, np. telefon do odpowiednich służb czy sąsiadów.

Aplikacja umożliwia również sprawdzenie, które okna lub drzwi są otwarte lub uchylone. Możliwe jest także tworzenie harmonogramów i ustawianie powiadomień, kiedy któreś z okien lub drzwi jest otwarte zbyt długo. Dzięki temu nie zapomnimy o ich zamknięciu.

 


Inteligentny Alarm Domowy
Ostatnim elementem systemu bezpieczeństwa od Netatmo jest Inteligentny Alarm Domowy.
Jego główną funkcją jest syrena emitująca dźwięk o natężeniu 110 decybeli, co można porównać do głośności piły mechanicznej. Alarm uruchamia się w razie wykrycia intruza przez kamerę lub detekcji ruchu przez czujniki okien i drzwi.


Dodatkową funkcją urządzenia jest opcja odtwarzania gotowych dźwięków odstraszających intruzów, takich jak szczekanie psa, szum odkurzacza czy płacz dziecka.
Inteligentny Alarm Domowy można zdalnie włączać i wyłączać za pośrednictwem aplikacji Security.

 

20190808Netatmo2

 

Szerokie opcje personalizacji
Inteligentny System Alarmowy z Kamerą można dostosować do własnych potrzeb i trybu życia. Aplikacja Security pozwala m.in. na pełne zarządzanie powiadomieniami – użytkownik może wybrać, które powiadomienia chce otrzymywać, a których nie.


Alarm można ustawić tak, by włączał się tylko podczas określonych wydarzeń – na przykład gdy kamera wykryje nieznaną twarz lub gdy poruszone zostanie wybrane okno bądź drzwi.
Ponadto system może być automatycznie aktywowany, gdy mieszkańcy wychodzą z domu. Jeżeli znana osoba powróci do mieszkania, Inteligentna Kamera Domowa ją rozpozna, a alarm oraz powiadomienia z czujników okien i drzwi zostaną deaktywowane. Dzięki temu użytkownik nie będzie otrzymywał niepotrzebnych ostrzeżeń.

 

20190808Netatmo1


Bez abonamentu
Funkcje systemu nie wymagają dodatkowego abonamentu. Użytkownik płaci raz za produkt oraz korzysta ze wszystkich funkcji systemu i dostępu do danych bez ograniczenia czasowego.

 


Prywatność: nagrania w bezpiecznym miejscu
W zależności od preferencji użytkownika, nagrania wideo z kamery można zapisywać lokalnie na wewnętrznej karcie microSD, osobistym koncie Dropbox lub serwerze FTP,


Łatwa i szybka instalacja
Inteligentny System Alarmowy z Kamerą Netatmo jest prosty w instalacji. By móc korzystać ze wszystkich produktów wystarczy pobrać na smartfona aplikację Netatmo Security. Kamerę i alarm należy umieścić przy wejściu do domu. Alarm może być zasilany zarówno bateriami, jak i z sieci. Czujniki drzwi i okien działają na baterie i są samoprzylepne. Nie wymagają więc wiercenia otworów czy przykręcania śrub.


Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi oraz Inteligentny Alarm Domowy działają wyłącznie w połączeniu z Inteligentną Kamerą Domową Netatmo. Do jednej Kamery można przypisać maksymalnie jeden Alarm oraz do dwunastu Czujników. Jeden zestaw zawiera trzy czujniki.


Cena i dostępność w sklepie netatmo.com
Premiera Inteligentnych Czujników Okien i Drzwi zapowiedziana jest na 6 września 2019 roku. Sugerowana cena detaliczna za jeden zestaw składający się z trzech czujników wynosi 449,99 zł.
Inteligentny Alarm Domowy zadebiutuje na rynku 26 września 2019 roku w sugerowanej cenie detalicznej 349,99 zł.
Inteligentna Kamera Domowa jest dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 899,99 zł.

Aplikacja Netatmo Security jest darmowa i kompatybilna z systemami iOS 10 i nowszym oraz Android w wersji 5.0 i wyżej. Aplikacja jest również dostępna w wersji desktopowej na systemy Mac oraz Windows.


O Netatmo
Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący proste, estetyczne oraz inteligentne rozwiązania dla bezpieczniejszego i wygodniejszego domu. Misją firmy jest wprowadzenie użytecznej technologii do miejsca najbliższego ludziom – ich własnego domu. Aby tego dokonać, Netatmo przestrzega czterech zasad, które są wpisane w DNA firmy:

- Solidne wykonanie: bez planowanego postarzania produktu;
- Prywatność: gwarancja ochrony danych już na etapie koncepcji produktu;
- Niezawodność i użyteczność: ułatwianie codziennego życia;
- Przemyślane powiadomienia: tylko ważne informacje.

Od 2012 roku Netatmo wprowadziło na rynek trzynaście urządzeń i akcesoriów w celu zaspokojenia głównych potrzeb branży inteligentnego domu. Firma udostępnia wachlarz rozwiązań do automatyzacji domowej i ułatwiania codziennego życia. W uzupełnieniu do swojej głównej linii produktowej, Netatmo współpracuje z branżowymi liderami w ramach programu „with Netatmo”. Program pozwala firmie rozwijać się strategicznie w nowych obszarach dzięki zintegrowanym, inteligentnym rozwiązaniom, które wpasowują się w infrastrukturę domu. Netatmo sprawia, że codzienność w domu staje się lepsza, prostsza i łatwiejsza.

W listopadzie 2018 roku Netatmo dołączyło do Grupy Legrand – jednego z globalnych liderów w branży elektroinstalacyjnej oraz infrastruktury cyfrowej budynków.

Netatmo, prosty sposób na inteligentny dom.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.