HyperSTE to pierwsze na świecie rozwiązanie w chmurze stworzone z myślą o uproszczonym technicznym języku angielskim:

 

 

Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na uproszczony techniczny język angielski (ang. Simplified Technical English, STE), czyli standard tworzenia poprawnej i łatwej do zrozumienia dokumentacji technicznej

 

Narzędzie do sprawdzania treści HyperSTE firmy Etteplan w wersji oprogramowania jako usługi (ang. Software as a Service, SaaS) obniża próg rozpoczęcia korzystania z STE, gdyż poprawia jakość języka angielskiego, zwiększa bezpieczeństwo produktów i obniża koszty

 

HyperSTE to w pełni skalowalna usługa cyfrowa firmy Etteplan.
W języku angielskim te same zagadnienia można wyrazić na wiele sposobów, posługując się rozmaitym słownictwem. Może prowadzić to do różnych interpretacji, a nawet nieporozumień. Aby temu zapobiec, w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, na potrzeby przemysłu lotniczego opracowano standard określany mianem uproszczonego technicznego języka angielskiego (STE; ASD-STE100). Pozwala on ujednolicić język angielski, dzięki czemu staje się on łatwy do zrozumienia.

 

HyperSTE to narzędzie firmy Etteplan do sprawdzania treści, które powstało w celu poprawy jakości, spójności i przejrzystości informacji w zgodzie ze standardem STE. Firma Etteplan używa narzędzia HyperSTE do poprawy jakości dokumentacji klientów i oferuje licencje na to rozwiązanie już od 2012 r. Wprowadzana właśnie do oferty globalnej wersja SaaS to pierwsze na świecie rozwiązanie w chmurze stworzone z myślą o STE. Mogą korzystać z niego użytkownicy indywidualni, jak również wszystkie organizacje, niezależnie od wielkości czy branży.

 

„Standard STE to najlepszy sposób tworzenia łatwych do zrozumienia treści technicznych w języku angielskim. Zauważyliśmy potrzebę poprawy jakości dokumentacji technicznej w wymiarze globalnym. Dlatego postanowiliśmy zaoferować narzędzie HyperSTE działające w chmurze”, mówi Juha Näkki, Prezes i Dyrektor generalny firmy Etteplan.

 

Wraz ze wzrostem przepływu informacji na całym świecie stale zwiększa się zapotrzebowanie na dokumentację techniczną. Według danych stowarzyszenia Tekom (ang. European Association for Technical Communication) 1,3% pracowników wszystkich przedsiębiorstw przemysłowych powinno zajmować stanowisko tzw. technical writerów (autorów tekstów technicznych). W branży oprogramowania wartość ta wynosi 3,5%. A ponieważ w samej Finlandii w sektorze technologicznym zatrudnionych jest około 320 tys. osób, liczba technical writerów powinna wynosić od 4 do 6 tys. Ponadto, inni specjaliści również posługują się językiem angielskim, co jeszcze bardziej zwiększa potencjał.

 

„Wprowadzenie rozwiązania do oferty pozwala nam uczynić krok naprzód w kwestii cyfryzacji obsługi dokumentacji technicznej. Model biznesowy SaaS jest w pełni skalowalny. Dostrzegamy ogromny potencjał rynkowy tego oprogramowania, np. w Indiach lub Chinach”, mówi Juha Näkki, Prezes i Dyrektor generalny firmy Etteplan.

 

Oprogramowanie jako usługa obniża próg rozpoczęcia korzystania z STE

STE jest używany w przemyśle produkcyjnym na całym świecie. Zapewnia bezpieczeństwo i zrozumienie informacji zarówno odbiorcom, dla których angielski jest językiem ojczystym, jak i tym, dla których jest językiem obcym. Stosowanie STE jest obowiązkowe w przemyśle lotniczym i obronnym.

 

„Narzędzie HyperSTE w wersji SaaS obniża próg rozpoczęcia korzystania z STE dla jeszcze większej liczby branż, w tym przemysłu ciężkiego, medycznego, półprzewodników, oprogramowania i dóbr konsumpcyjnych”, mówi Petri Ikonen, Starszy wiceprezes ds. rozwiązań i technologii w firmie Etteplan.

 

Klienci Etteplan przyznają, że narzędzie HyperSTE przyczyniło się do ogromnych oszczędności. Standard STE nie zezwala na stosowanie złożonych wyrażeń, które można łatwo niepoprawnie zinterpretować. To z kolei pozwala skrócić treści tworzone w języku angielskim o około 30%, zmniejszając koszty tłumaczeń i wydruku materiałów.

 

Narzędzie HyperSTE w wersji SaaS przynosi szybkie korzyści, jest łatwe w obsłudze i niedrogie

Choć narzędzie HyperSTE powstało z myślą o tworzeniu dokumentacji technicznej, oferuje znacznie większą wartość pośrednią. W wielu sytuacjach zrozumiała i przystępna dla użytkowników dokumentacja ma znaczenie strategiczne.

 

„Przykładowo podczas konserwacji sprzętu używane informacje muszą być oczywiste, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień. Narzędzie HyperSTE jest w tym wypadku niezbędne. Dzięki HyperSTE wszyscy mogą czuć się bezpieczniej, wchodząc na pokład samolotu”, dodaje Petri Ikonen.

 

Narzędzie HyperSTE jest używane przez klientów oraz wewnątrz firmy przez ponad 600 ekspertów Etteplan.

HyperSTE zapewnia natychmiastowe informacje zwrotne oraz oceny i raporty zgodności. Sprawdza styl i gramatykę w oparciu o reguły STE i oferuje użytkownikom możliwość tworzenia własnych słowników. W przypadku administratorów narzędzie w wersji SaaS umożliwia łatwe, scentralizowane zarządzanie użytkownikami, licencjami, słownikami oraz bazami danych terminologii i zdań. Nadal konieczna jest instalacja wtyczki, aczkolwiek procesy kontroli i konfiguracji są realizowane i zarządzane przez Internet na portalu w chmurze.

 

Nowe narzędzie HyperSTE działające w chmurze oferowane jest w trzech wersjach: Basic, Professional i Enterprise. Miesięczna opłata za jednego użytkownika wynosi 35 EUR w wersji Basic i 75 EUR w wersji Professional. Opłaty w wersji Enterprise ustalane są na podstawie umowy.

Narzędzie HyperSTE w wersji SaaS dostępne jest na stronie HyperSTE.com.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.