Idealna łazienka? Powinna być nie tylko piękna i estetyczna, ale też funkcjonalna. Ta ostatnia cecha szczególnie zyskuje na wartości, gdy wraz z upływem lat zaczynamy doceniać wygodę lub gdy chcemy ułatwić korzystanie z łazienki domownikom w podeszłym wieku.

 

Dzięki produktom SANPLAST SA, aranżacja łazienki, która będzie nie tylko nowoczesna i stylowa, ale także dostosowana do potrzeb osób starszych, jest prosta. Jeżeli mamy rodziców lub dziadków w podeszłym wieku, którym chcemy zapewnić komfortowe i samodzielne funkcjonowanie, warto przy okazji urządzania lub remontu łazienki postawić na rozwiązania, które posłużą im przez wiele lat.

 

dbb 32 1

 


Swoboda manewru
Musimy pamiętać o tym, by do łazienki przystosowanej do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych można było łatwo wejść i bez trudu się poruszać. Z tego powodu, jeżeli planujemy kompleksowy remont tego pomieszczenia, powinniśmy zlikwidować w nim wszelkie progi lub stopnie.

 

Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej maksymalne zachowanie samodzielności jest bardzo ważne, dlatego warto zadbać o to, by każdy z domowników miał taką możliwość. Na podłodze najlepiej zastosować antypoślizgowe materiały, takie jak gres lub drewno. W zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa pomoże także zamontowanie uchwytów i poręczy, które sprawią, że korzystanie z toalety czy wchodzenie do wanny nie będzie wiązało się ze stresem spowodowanym możliwością utraty równowagi.

 


Bezproblemowy prysznic
Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie ultrapłaskiego brodzika. Zapewnia on nie tylko wygodę, ale jest też nowoczesnym rozwiązaniem, dającym w łazience wrażenie lekkości i przestronności. Prysznic to także oszczędność miejsca w porównaniu do wanny.

 

Gdy jego konstrukcję tworzą same ściany, wtedy z łatwością zastosujemy drzwi prysznicowe, dzięki czemu pomieszczenie stanie się większe i bardziej ustawne. Ponadto, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także konstrukcje Walk-in.

 

Tego typu prysznic ze względu na otwarty charakter sprawia, że dostęp do niego jest łatwiejszy. Warto także ustawić specjalne krzesełko lub zamontować siedzisko, na które w łatwy sposób można przesiąść się z wózka i po złożeniu nie zabiera miejsca.

 

„Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, stworzyliśmy np. serię kabin Free Zone. Dzięki temu, że usunęliśmy z niej profil dolny, uzyskaliśmy bezprogowe wejście. Pamiętajmy także o ultrapłaskich brodzikach, dzięki którym kąpiel będzie jeszcze bardziej bezpieczna i przyjemna.

 

Dodatkowo dzięki ich szerokiej gamie wymiarów, doskonale dopasujemy je do swoich potrzeb i wymiarów łazienki. Urządzenie tego pomieszczenia w maksymalnie prosty sposób sprawi, że nawet osoby o ograniczonej sprawności ruchowej będą mogły swobodnie z nich korzystać” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.

 

dbb 32 2

 


Praktyczne rozwiązania
Coraz więcej osób wybiera także płaskie brodziki – takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w łazience osoby starszej, czy też posiadającej ograniczone sprawności ruchowe. Brodziki linii Space Mineral idealnie spełnią swoją rolę. Dzięki swojemu nienarzucającemu designowi, właściwościom i wielu kombinacjom rozmiarowym (np. 70x150; 70x160; 75x160) możemy je wkomponować, praktycznie w wystrój każdej łazienki.

 

I tak np. dzięki różnorodnym wymiarom, bez problemu zamienimy wannę na wygodniejszy dla osób starszych – parawan z płaskim brodzikiem. Dodatkowo – dla większego bezpieczeństwa – możemy zastosować w brodziku Pro Safe System.

 

Jest to powłoka antypoślizgowa, trwale aplikowana punktowo na powierzchnię produktu, gwarantująca unikalną estetykę, bezpieczeństwo oraz niezawodność użytkowania. Jest to więc doskonały produkt do zadań specjalnych.

 

  Więcej informacji:  Dom bez barier 2020   

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.