Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu „Smart Arm (Inteligentne Ramię)” FOREL zrewolucjonizował rynek i wprowadził nowy poziom jakości gięcia elementów dystansowych. Teraz można łatwo obrabiać każdy rodzaj ramki dystansowej, doskonale kalibrując każde zagięcie za pomocą dedykowanego oprogramowania

 

2021 05 32 1

 Giętarka do ramek dystansowych ART. PB


Giętarka do profili (profile bending) – art. PB firmy FOREL – to innowacyjne narzędzie dla każdego producenta szyb zespolonych i jedno z największych na świecie rozwiązań do gięcia elementów dystansowych.

 

Giętarka ma wymienne narzędzia pobierane z 12-miejscowego magazynu, co umożliwia łatwą zmianę rodzaju obrabianego profilu ramki dystansowej. Ważną cechą tej maszyny jest bez wątpienia specjalne ramię Smart Arm, ekskluzywny patent firmy FOREL, który “towarzyszy i wspiera” ramkę dystansową.

 

Dzięki temu możliwa jest obróbka nawet dużych ramek, bez ryzyka złamania lub odkształcenia ramki dystansowej. Smart Arm to bardzo przydatne narzędzie dla każdego rodzaju ramek dystansowych. Szczególnie jednak sprawdza się do gięcia ciepłych ramek dystansowych – ten typ ramienia jest coraz częściej poszukiwany na rynku.

 

2021 05 32 2

 

Aby poprawić wydajność i zaoferować więcej opcji przetwarzania, w 2021 r. opracowano specjalny „Pakiet plastikowy (Plastic Pack)”. Ten nowy pakiet zwiększa wydajność przygotowania ramek z tworzywa sztucznego o 40%, a także zapewnia doskonałe precyzyjne zaginanie “bez zaokrągleń (radiusless)” (nawet kąt zagięcia 90° jest osiągany bez zaokrągleń).

 

2021 05 42 2b

 Urządzenie „Smart arm (Inteligentne ramię)”

 

Ponadto dzięki wprowadzonym modyfikacjom giętarki proces gięcia ramek dystansowych został udoskonalony poprzez:
- Ulepszenie systemu nagrzewania, który zapewnia różne temperatury po wewnętrznej i ze- wnętrznej stronie ramki dystansowej, ułatwiając proces gięcia i umożliwiając doskonałe wykończenie narożników.

- Przeprojektowanie systemu chłodzenia, który teraz wyposażony jest w nową dyszę, która doprowadza schłodzone sprężone powietrze (o temperaturze do -15°C). Urządzenie to działa w trybie w pełni automatycznym – samoczynnie aktywuje się na początku cyklu gięcia i zatrzymuje się po zakończeniu gięcia.
- Narzędzie do gięcia z systemem „quick change (szybka zmiana)”: dzięki nowemu mocowaniu magnetycznemu zmiana narzędzia zajmuje tylko kilka sekund. Skraca to czas potrzebny na zmianę narzędzia przystosowanego do gięcia innego rodzaju ramki dystansowej do absolutnego minimum.

 

2021 05 42 2a

Szybka wymiana narzędzia do gięcia

 

Inne nowe funkcje i ulepszenia wprowadzone w ostatnich miesiącach to nowy carter (wózek), który obsługuje i usprawnia obróbkę małych ramek, nowy skaner laserowy zapewniający całkowite bezpieczeństwo operatora oraz joystick sterowania ręcznego, który umożliwia przetwarzanie krok po kroku.

 

Opcjonalnie może zostać dodany nowy system znakowania laserowego, obok istniejącego konwencjonalnego systemu drukarek atramentowych. Jest to kompaktowe, precyzyjne i praktyczne urządzenie, które może drukować na dowolnym materiale (plastik, aluminium, stal nierdzewna itp.).

 

2021 05 42 1a

Plastikowa ramka dystansowa gięta pod kątem 90°

 

Giętarka do profili – „obowiązkowa ” maszyna w każdej firmie produkującej szyby zespolone, zrobiła krok naprzód w obróbce “ciepłych” ramek dystansowych, dzięki nowemu pakietowi do ramek z tworzywa sztucznego – komentuje Carlo Zuccarello, kierownik regionalny na obszar Polski. Maszyny firmy FOREL są bardzo cenione przez polskich „szklarzy” – w ostatnich latach nawiązaliśmy współpracę z wieloma uznanymi firmami, które doceniają naszą technologię i niezawodność w obsłudze posprzedażowej.

 

2021 05 42 1b

 

Dzięki wsparciu naszego lokalnego partnera Adama Makarowskiego z GLASSMAK zdobywamy zaufanie coraz większej liczby producentów szyb zespolonych, którzy odkryli zalety rozwiązań firmy FOREL.

 

2021 05 32 6

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2021  

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.