Po ponad dwuletniej pandemii i kilkuletniej przerwie wreszcie powraca glasstec w Düsseldorfie – największe i najważniejsze na świecie targi przemysłu szklarskiego. Swoją obecność już zapowiedziała w nich firma EDUARD KRONENBERG GmbH (w skrócie EK), ponieważ eksperci w dziedzinie elementów złącznych wykonanych ze stali i tworzywa sztucznego opracowali kilka ciekawych innowacji.

 

 2022 09 08 1

Elementy łączące EK STEEL i POLO Connect, idealne rozwiązanie dla każdego zastosowania

 

Wraz z innymi wiodącymi firmami z branży szklarskiej znajdą Państwo firmę EK w hali 17 na stoisku nr C 21 – jak zawsze z misternie zaprojektowanym wyposażeniem stoiska skupiającym się na prezentacji połączeń ramek dystansowych i szprosów do szyb zespolonych. Architektonicznie ramy są ułożone w taki sposób, że „wciągają” gości na stoisko z dwóch stron – jak brama. W ten sposób ułatwiają zwiedzającym również komunikację na stoisku – z marką, produktami i ekspertami EK.

 

Ramy są również podstawą dla dachu znaku marki – dobrze znanej czerwonej kostki EK, która już z daleka jest widoczna i zaprasza gości. Pod tym dachem firma EK prezentuje szeroki asortyment produktów do bezpiecznego łączenia profili ramek dystansowych i szprosów oraz ma w zanadrzu liczne innowacje i optymalizacje w technice łączenia.

 

Produkty EK Connect są stosowane w przemyśle szklarskim już od 40 lat i stały się standardem w nowoczesnej produkcji szkła izolacyjnego – dla trwałych połączeń profili zarówno ze stali, jak i z tworzywa sztucznego. Jako preferowany partner wszystkich dostawców systemów profili dystansowych, firma EK opracowała kompleksowy system modułowy optymalnie dopasowanych akcesoriów – zawsze w ścisłej współpracy z producentami profili i użytkownikami na rynku. I zawsze z myślą o tym, by dobre rzeczy były jeszcze lepsze.

 

 2022 09 08 2

Połączenie dwóch światów: stalowy łącznik EK z mostkiem z tworzywa sztucznego – dla jeszcze bezpieczniejszego uszczelnienia

 

Dwa światy połączone – EK STEEL i EK POLO Connect – Słuchamy i dostarczamy rozwiązania – mówi Remigiusz Zamaro z EK Application Technology w rozmowie ze Światem Szkła. – Teraz mamy także rozwiązanie, które łączy dwa światy EK STEEL i EK POLO Connect – to hybrydowy stalowy łącznik prosty z mostkiem z tworzywa sztucznego. Przeznaczony jest on do bezpiecznego uszczelnienia tylnej strony profilu w szybach zespolonych, praktycznie na zasadzie rura w rurze. Rozwiązanie to eksperci od połączeń zaprezentują po raz pierwszy na targach glasstec.

 

Kolejne innowacje i optymalizacje od EK
Firma EK rozszerzyła również swój system modułowy dla High Performance Spacer: oprócz łączników prostych użytkownicy mogą teraz znaleźć również łączniki narożne i modelowe, a także zupełnie nowe krzyże do ramek typu szpros.

 

Stalowy łącznik prosty do ramek HPS otrzymał nowy design i nawiązuje do doskonałych właściwości znanej serii EK PSC – wysoka absorpcja tolerancji profilu, przyjazna obsługa, efektywne efektywne napełnianie sitem molekularnym i trwałe, pewne połączenie. Jako alternatywę EK oferuje łączniki Omega do High Performance Spacer. Ten łącznik posiada specjalne uzębienie, które powoduje jeszcze lepsze zahaczenie się w ramce oraz ulepszone końcówki łącznika dla optymalnego łączenia profili.

 

„Jeden klucz pasuje do wszystkiego” to motto plastikowych łączników narożnych EK POLO Connect z serii HPS, ponieważ pasują one do wielu High Performance Spacer i wyznaczają nowe standardy w zakresie bezpiecznego przetwarzania – wysoką stabilność, brak pęknięć przy kruchych profilach „ciepłych ramek“, lamelki do uszczelnienia połączenia profili i do absorpcji (niwelacji) ich tolerancji, dłuższe ramiona łączników dla zwiększenia nośności przy dużych ramach oraz specjalne wgłębienia do stosowania mas uszczelniających.

 

Nowością w portfolio EK są również łączniki krzyżowe do ramek HPS. Są one wykonane z fogging-free poliamidu i oferują – jak wszystkie precyzyjne wyroby firmy EK – wiele korzyści: łatwe wkładanie, szczelne dopasowanie, przyjęcie tolerancji profili, odciążenie złącza przylgowego profili SAN i zapobieganie rozerwaniu/pękaniu elementów dystansowych. Te akcesoria są dostępne w kolorze czarnym, szarym i białym.

 

Bardzo intersujące dla producentów szkła izolacyjnego są zoptymalizowane stalowe łączniki proste do aluminiowych ramek dystansowych. Nowy, płaski kształt skrzydełek bocznych powoduje, że łącznik jest jeszcze bardziej elastyczny i jeszcze lepiej „trzyma“ niż poprzedni produkt. Zachowane zostały oczywiście charakterystyczne cechy tradycyjnych łączników prostych – a tym samym ich wiele przekonujących zalet.

 


EK przechodzi na technologię cyfrową
Targi glasstec są platformą wyznaczającą trendy, pokazującą innowacje i przekazującą szeroko informacje w globalnym przemyśle szklarskim. To idealna sceneria dla EK, aby pokazać klientom i zainteresowanym stronom możliwą digitalizację w przestrzeni międzyszybowej.

 

Odwiedzający mogą oczekiwać inteligentnych rozwiązań, które wykorzystują aplikacje mobilne, aby uczynić ich życie łatwiejszym, bardziej ekologicznym i bezpieczniejszym.

 

Dzięki nowo opracowanemu produktowi EK może poszczycić się całkowicie nowym, inteligentnym rozwiązaniem, działającym w środowisku cyfrowym – automatyczną technologią monitorowania. Zostanie ona zaprezentowana na targach glasstec.

 

Ralf M. Kronenberg zaznacza w wypowiedzi dla Świata Szkła: – EK ma idealne rozwiązanie dla każdego zapotrzebowania. A dzięki wygodnym funkcjom filtrującym wyszukiwarki produktów EK Connect na naszej stronie internetowej www.kronenberg-eduard.de znalezienie odpowiednich elementów połączeniowych do łączenia ramek dystansowych i szprosów to czysta przyjemność – z tymi produktami można zapoznać sie jeszcze przed targami glasstec.

 

 2022 09 08 3

 (kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.