Podczas prezentacji ISO-Chemie na targach Fensterbau Frontale 2024 duży nacisk położono na łatwość montażu produktów uszczelniających i wysoki stopień elastyczności w zastosowaniu. W ten sposób ten profesjonalista w sprawach szczelnych połączeń spełnia rosnące wymagania dotyczące energooszczędnych uszczelnień budynków.

 

 

"Szczególnie w czasach niedoboru wykwalifikowanego personelu ważne jest, aby mieć praktyczne, nieskomplikowane, oszczędzające czas, a tym samym zoptymalizowane kosztowo rozwiązania montażowe, na których skupiliśmy się podczas opracowywania naszych produktów" – podkreśla Inge Knorn, kierownik ds. marketingu.

 

 

Wielu zwiedzających odwiedziło stoisko ISO-Chemie, aby zapoznać się z innowacjami w zakresie budowy systemów, montażu podtynkowego, taśm wielofunkcyjnych, profili podwalinowych oraz folii do łączenia okien i elewacji.

 

 

Podwalina podokienna ISO-TOP BASE do elementów konstrukcyjnych przy podłożu
Firma ISO-Chemie zaprezentowała na targach nową gamę podwalin podokiennych. ISO-TOP BASE został opracowany do montażu i uszczelniania elementów przy podłożu. Dzięki zmiennej wysokości montażowej izolująca termicznie i elastyczna podwalina podokienna idealnie nadaje się do zoptymalizowanych termicznie elementów podkonstrukcji. Ze względu na odporny na nacisk i wysokiej gęstości materiał THERMAPOR, który jest produkowany na bazie trudnopalnego EPS-F, ISO-TOP BASE nadaje się szczególnie do stosowania pod dużymi i ciężkimi oknami, drzwiami, a także elementami drzwi przesuwnych wykonanymi z drewna, drewna-aluminium, aluminium i tworzywa sztucznego na podstawie betonowej. Podwalinowy profil systemowy jest dostępny dla wszystkich popularnych systemów profili i może być precyzyjnie dopasowany do danej sytuacji połączenia budowlanego.

 

 

 

Montagebild ISO TOP BASE CMYK 666

Podwalina podokienna ISO-TOP BASE z modułowym systemem wtykowym do indywidualnej konstrukcji wysokości

 

 

 

ISO-TOP BASE PREFAB w celu optymalizacji czasu i kosztów przedprodukcji w przedsiębiorstwie
Firma ISO-Chemie w ramach serii ISO-TOP BASE zaprezentowała również wariant prefabrykacji. Dzięki dostarczeniu wstępnie zmontowanych, całkowicie gotowych do montażu elementów systemowych, czas montażu na placu budowy może zostać jeszcze bardziej skrócony, bardziej przewidywalny i niezawodny procesowo. Prefabrykowane profile przeznaczane dla danego obiektu mogą być indywidualnie produkowane przez ISO-Chemie z pożądanym profilowaniem połączeń w wymaganej wysokości i długości montażowej oraz dostarczane tak, aby były dokładnie dopasowane. Dzięki ISO-TOP BASE PREFAB nie ma potrzeby klejenia profili na wysokość lub długość, a także prac związanych z cięciem i związaną z tym utylizacją ścinków i odpadów.

 

 

  


ISO-TOP BASE HS – podwalina podokienna specjalnie do drzwi podnoszono-przesuwnych
Dla zoptymalizowanej termicznie konstrukcji nośnej, zwłaszcza elementów podnoszono-przesuwnych, firma ISO-Chemie wraz z targami Fensterbau Frontale wprowadziła na rynek podwalinę podokienną ISO-TOP BASE HS. ISO-TOP BASE HS może być indywidualnie dostosowywany do danej sytuacji na placu budowy. W firmie ISO-Chemie podwalina podokienna jest produkowana w taki sposób, aby pasowała do danego profilu i szerokości zastosowanego progu. Dzięki innowacyjnemu 4-stronnemu systemowi pióro-wpust dostosowanemu do profili możliwe jest antypoślizgowe mocowanie progu na podwalinie podokiennej oraz całkowicie bez końca bezodpadowy montaż. Oszczędza to cenny czas na placu budowy, zapobiega opóźnieniom w montażu, a tym samym umożliwia ekonomiczną obróbkę i kalkulację.

 

 

ISO TOP BASE HS CMYK 666

ISO-TOP BASE HS – Podwalina podokienna do drzwi podnoszono-przesuwnych

 

 

 

Rozkładana folia połączeniowa do okien od COMPLETE do COMPLETE DUO

Dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko cieszyła się również innowacyjna folia po łączeniowa do okien ISO-CONNECT VARIOFLEX SD+ do szczelnego powietrznie oraz wiatroszczelnego uszczelniania fug połączeniowych. Folia, która może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz, charakteryzuje się szczególną elastycznością, ponieważ można ją przekształcić z COMPLETE w COMPLETE DUO. W stanie złożonym zakładki, folia rozciągliwa jest używana jako samoprzylepna folia COMPLETE na całej powierzchni z samoprzylepnym paskiem umieszczonym po jednej stronie. Otwierając zagięcie, powstaje folia COMPLETE DUO z paskami samoprzylepnymi nakładanymi naprzemiennie. W ten sposób wszystkie zastosowania uszczelniające między ramami okiennymi a konstrukcjami budowlanymi można wykonać za pomocą jednej folii.

 

 

ISO CONNECT Varioflex SD CMYK 666

ISO-CONNECT VARIOFLEX SD+, sprytne połączenie wariantów mono i duo

 

 

 

Nowe warianty folii EPDM FLEECE & COMPLETE
Firma ISO-Chemie zaprezentowała na targach nowe warianty folii do łączenia okien i elewacji ISO-CONNECT OUTSIDE EPDM. Folia EPDM jest teraz dostępna również w wariancie COMPLETE z folią samoprzylepną na całej powierzchni, co zapewnia łatwy i szybki montaż. Ponadto dostępny jest również wariant FLEECE z powłoką z włókniny, który oferuje dalsze korzyści, takie jak możliwość bezpośredniego tynkowania, zamalowywania lub zaklejania. Uzupełniająco dostępny jest wariant kombinowany FLEECE COMPLETE. Wszystkie warianty można opcjonalnie zakupić z dodatkowym butylowym paskiem przylepnym jako pomoc montażową.

 

 

 

Taśma wielofunkcyjna z technologią hybrydową do szczelnych powietrznie połączeń konstrukcji drewnianych
Szczególnym zainteresowaniem producentów konstrukcji drewnianych cieszyła się taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO MULTITEC "TIMBER EDITION". Nadaje się do uszczelnień fug w prefabrykowanych konstrukcjach drewnianych, domów prefabrykowanych w konstrukcji szkieletowej, a także do rozbudowy przestrzeni dachowych w obszarze szczytowym i okien dachowych lub do doszczelnień domów z bali drewnianych.

ISO-BLOCO MULTITEC "TIMBER EDITION" jest wyposażona w nowoczesną technologię hybrydową opracowaną przez ISO-Chemie i tym samym należy do nowej generacji taśm uszczelniających. Hybrydowe połączenie elastycznej, impregnowanej pianki i szczelnej powietrznie, regulującej wilgoć membrany foliowej umożliwia bezpieczne i ekonomiczne uszczelnianie spoin w budownictwie drewnianym. Ważnym aspektem jest to, że membrana blokująca niezawodnie zapobiega przedostawaniu się zacinającego deszczu do fugi. Jednocześnie tolerancje i ruchy fug spowodowane "pracą" konstrukcji drewnianych są bezpiecznie i trwale kompensowane.

 

 

ISO BLOCO MULTITEC TimberEdition CMYK 666

Hybrydowa taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO MULTITEC "TIMBER EDITION"

 

 

BAUFUGE 4.0
Dzięki licznym innowacjom tego specjalisty od uszczelnień ISO-Chemie po raz kolejny realizuje swoją naczelną zasadę "uszczelnień budynków nowej generacji", zaczerpniętą z koncepcji przyszłości "BAUFUGE 4.0".

 

 

Więcej informacji na temat nowych produktów ISO-Chemie można znaleźć na stronie: www.iso-chemie.de

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.