Na przełomie lutego i marca 2012 roku (28.02 – 03.03.2012) nowe tereny targowe w Stuttgarcie usytuowane tuż przy lotnisku i autostradzie A8, ponowie zgromadzą olbrzymią liczbę wystawców z Niemiec i zagranicy oraz rzesze specjalistów zwiedzających 19-stą edycję Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T.

 

Targi R+T odbywające się w cyklu trzyletnim od 1965 roku, są wiodącymi i najważniejszymi na świecie targami w zakresie produkcji żaluzji, bram i osłon przeciwsłonecznych. Na targach prezentowane są oferty firm, nowości techniczne i liczne innowacje produktowe oraz najnowsze trendy pojawiające się w branży.

 

Image

 

Poprzednia - rekordowa edycja targów, która odbyła się w 2009 roku zgromadziła prawie 750 wystawców z 40 krajów, którzy zapełnili swoją ofertą całą powierzchnię wystawienniczą jaką dysponują nowe tereny targowe w Stuttgarcie (105.200 m2).

2/3 wystawców targów R+T 2012 stanowiły firmy zagraniczne (w tym 19 firm z Polski). Na targi przybyło ponad 57.000 zwiedzających ze 106 krajów (głównie z obszaru Unii Europejskiej, ale również z Azji, Ameryki Środkowej i Południowej oraz Australii).

 

Image 

 

Mimo, iż do rozpoczęcia targów został jeszcze ponad rok, targi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony dotychczasowych wystawców oraz nowych firm, które chcą zaprezentować swoją ofertę na R+T w 2012 roku. Już teraz swój udział zgłosiło ponad 500 firm.

Szczególnie duże zainteresowanie organizatorzy zanotowali ze strony wystawców zagranicznych, również z Polski. Do tej pory zgłosiło się już 19 polskich firm: Aluprof, Selt, Portos, Wiśniowski, Krispol, Anwis, Legbud Gargula, Firma Andrzejczak, Draco, Vertex, BeClever, Mobilus Motor, Alcomex, MOL, Tommark, Besta, Fasada, Akant i Magnum Metal.

 

Image 

 

Wg przewidywań organizatorów tak jak w 2009 roku tereny targowe zostaną przez wystawców zajęte do ostatniego miejsca. Zainteresowanie jest tak duże, że 85% powierzchni wystawienniczej jest już zarezerwowane, niektóre hale są już praktycznie całe zajęte i tworzone się listy oczekujących.Zakres tematyczny targów R+T obejmuje: rolety, markizy, żaluzje, osłony przeciwsłoneczne wewnętrzne (wertykale, story, lamele itd.), tekstylia techniczne, bramy i drzwi, ogrodzenia i siatki, okna, okiennice, urządzenia napędowe i systemy sterowania, elektryczne systemy bezpieczeństwa.

 

Image 

 

Targi R+T to nie tylko prezentacja oferty wystawienniczej ale również platforma wymiany informacji i wiedzy branżowej. Wymianie wiedzy służy bogaty program ramowy obejmujący liczne wykłady, workshopy, fora fachowe, prezentacje związków branżowych i pokazy specjalne.

Targi Stuttgarckie w organizacji targów R+T wspierają partnerzy: Niemieckie Zrzeszeniem Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych RS, Niemieckie Zrzeszenie Producentów Bram BVT, Związek Przemysłowy Tekstyliów Technicznych, Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych ITRS oraz British Blind and Shutter Association,  The Door and Hardware Federation i International Door Association (IDA).

 

Image

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.