Image

 

Teraz firma MAXIEM WATERJETS przygotowała specjalny bonus promocyjny dla polskich uczelni technicznych. Oznacza to, że jeśli któraś z polskich uczelni zdecyduje się na zakup waterjeta firmy MAXIEM, otrzyma wyjątkową ofertę rabatową  oraz dodatkowo specjalny system szkoleń dla studentów. - Zależy nam, aby technologia cięcia wodą różnych materiałów stała się powszechna wśród polskich studentów – mówi Tomasz Łapiński z firmy MAXIEM WATERJETS. – Dzięki naszej ofercie, każda polska uczelnia techniczna będzie mogła posiadać urządzenie do cięcia wodą, które będzie mogła wykorzystywać w celach badawczych i edukacyjnych. Do tego nasza firma chce oczywiście nawiązać ścisłą współpracę z uczelniami technicznymi. Stąd nasza propozycja specjalnego systemu szkoleń dla studentów.

 

Dlaczego uczelnie techniczne w Polsce miałyby wybrać właśnie waterjeta marki MAXIEM ?


Poniżej kilka argumentów przemawiających za taką decyzją.

 

MAXIEM  jest tani w eksploatacji
Przede wszystkim MAXIEM jest tani w eksploatacji, dzięki zainstalowanej w maszynie pompie korbowodowej. Pompa ta ma w układzie tylko 1,9 litra oleju, podczas gdy pompa wzmacniaczowa stosowana przez innych producentów waterjetów ma nawet 250 litrów! Pomyślmy chwilę, ten olej trzeba będzie wymienić! Pompa korbowodowa jest dużo mniejsza od wzmacniaczowej i prostsza w obsłudze.

 

Nie powoduje takich drgań, jakie wytwarza wzmacniaczowa. Do tego jest cichsza w czasie pracy. Maszyna z pompą korbowodową nie musi posiadać chłodnicy. To oznacza, że MAXIEM potrzebuje tylko tyle wody, ile jest niezbędne do wykonania cięcia.

 

MAXIEM  jest prosty w obsłudze
Tak prosty, jak obsługa komputera PC czy laptopa. A to potrafi praktycznie każdy. Sterowanie waterjetem odbywa się bowiem za pomocą programu w środowisku Windows. Omax Corporation była pierwszym producentem maszyn do cięcia wodą, który wprowadził sterownik oparty o PC i pozostaje nadal jedyną korporacją, która posiada patent na metodologię sterowania.

 

- Zaprojektowany konkretnie do obróbki abradżetem, każdy z naszych modułów oprogramowania jest oparty o środowisko Windows. Charakteryzuje się menu opartym na ikonach z jasnymi, konkretnymi opcjami. Ponadto prawie na każdym kroku dostępna jest pomoc. Nawet początkującym operatorom niezwykle łatwo jest osiągnąć w krótkim czasie eksperckie rezultaty cięcia tą maszyną – wyjaśnia Remigiusz Filipiak, prezes spółki Maxiem WaterJets w Elblągu, dystrybutor urządzenia w Polsce.

 

MAXIEM jest wyposażone w rewelacyjny program Layout. Za pomocą tego oprogramowania można tworzyć rysunki części na trzy główne sposoby: rysowanie części za pomocą narzędzi do rysowania, importowanie rysunku z innego programu CAD (Layout jest zgodny ze standardowym formatem rysunku DXF oraz wieloma różnymi innymi formatami).

 

Jeżeli więc klient daje plik DXF, można go szybko i łatwo otworzyć w programie Layout, zoptymalizować do obróbki abradżetem i stworzyć ścieżkę narzędziową. Trzecim sposobem jest kopiowanie rysunku lub fotografii -  Layout pozwala bowiem wyświetlić mapę bitów lub fotografię, które można następnie skopiować za pomocą narzędzi. Prawda, że proste?

 

MAXIEM posiada świetny serwis
Firma mocno wspiera serwis, a tym samym tych, którzy na zakup takiego urządzenia się zdecydowali. Praktycznie od momentu zgłoszenia usterki już po kilkunastu godzinach serwisant firmy jest w stanie zająć się waterjetem. Według przeprowadzonych badań, 99 proc. klientów, którzy zakupili urządzenie OMAX, jest w pełni zadowolonych z pracy i szybkości reakcji serwisu. Co jakiś czas posiadacze urządzeń MAXIEM otrzymują bezpłatne uaktualnienia oprogramowania. Ostatnio dzięki takiemu bezpłatnemu programowi właściciele maszyn OMAX mogą grawerować wodą wycięte elementy.

 

OMAX oferuje również pełen zakres szkoleń dotyczących obsługi i konserwacji waterjeta. Oznacza to, że poza organizowanymi szkoleniami w siedzibie JetSystem (autoryzowany dystrybutor OMAX w Polsce), klienci mogą skonsultować się z ekspertami w sprawie ewentualnych specjalnych potrzeb. Całe szkolenie ma charakter praktyczny, obejmuje również konserwację wszystkich elementów – od pompy przez dyszę do stołu do cięcia.

 

Programy do obsługi maszyn (Make i Layout) zawierają specjalny raport dotyczący wsparcia technicznego, który można wysłać e-mailem (lub wydrukować i przesłać faksem), a który dostarcza przedstawicielom ds. obsługi klienta wszystkich informacji, jakich potrzebują w celu rozwiązania problemu klienta.

 

Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto zainwestować w wiedzę studentów i kupić maszynę do cięcia wodą, teraz MAXIEM WATERJETS – firma sprzedająca maszyny MAXIEM ma specjalną ofertę dla wszystkich uczelni w Polsce. Firma udziela bowiem specjalnego rabatu dla uczelni i placówek oświatowych. Do tego uczelnia, która taką maszynę zakupi ma możliwość wysłania do firmy MAXIEM WATERJETS za darmo studentów na praktyki, gdzie będą mogli zdobyć szybko teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat technologii cięcia wodą.

 

Jak wiadomo nie każda inwestycja się opłaca, jednak jedna dziedzina zawsze przynosi wymierne efekty. Jest to inwestycja we wiedzę. A tej studentom na temat technologii cięcia wodą dostarczyć może właśnie MAXIEM.

 

więcej informacji:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.maxiem.pl

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.