Oznakowanie CE dla szyb zespolonych izolacyjnych |
W dniu 17 października 2006 firma Guardian, jeden z wiodących dostawców szkła float i szkła powlekanego w Polsce, zorganizowała dla swoich odbiorców seminarium pod tytułem: Oznakowanie CE dla szyb zespolonych izolacyjnych.
Na spotkaniu wygłoszono następujące referaty:
- Znak CE – Monika Magiera, GUARDIAN;
- Deklarowanie zgodności szyb zespolonych izolacyjnych w praktyce na tle przepisów Prawa Budowlanego – Wojciech Korzynow, SZKLAREXPERT;
- Zakład Certyfikacji Instytutu Szkła i Ceramiki – działalność w zakresie certyfikacji wyrobów ze szkła – Alicja Papier, ISiC;
- Ocena, akceptacja, weryfikacja Zakładowej Kontroli Produkcji – Izabela Mikołajczyk, ISiC;
- Znak ISiC-Q potwierdzenie wysokiej jakości wyrobów ze szkła i ceramiki – Irena Witosławska, ISiC;
- System zarządzania jakością – Radosław Frydrych, MERITUM
Na spotkaniu Wojciech Chmielecki wicedyrektor ds. Technicznych i Zarządzania Jakością w ISiC uroczyście wręczył przedstawicielowi firmy GUARDIAN Certyfikat uprawniający do oznakowania wyrobów znakiem jakości ISiC-Q, który potwierdza najwyższą jakość oferowanych produktów.
Krótkie przyjęcie na końcu spotkania pozwoliło na kuluarowe rozmowy na temat sytuacji branży szklarskiej – w której coraz lepsza jakość oferowanych produktów jest połączona z coraz większą wydajnością maszyn szklarskich co pozwala na zdobywanie rynków zagranicznych przez polskich producentów.
Pojawiły się niestety głosy o problemie odpływu wykwalifikowanych pracowników do pracy w firmach szklarskich w Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Opisywane seminarium było drugim spotkaniem organizowanych przez firmę GUARDIAN z cyklu omawiającego zharmonizowane normy europejskie i oznakowanie CE wobec wyrobów szklarskich – pierwsze obejmujące problematykę Szyb hartownych opisywaliśmy w Świecie Szkła 5/2006.
Oznakowanie, CE, dla szyb, zespolonych, izolacyjnych, guardian