…czyli podróż przez 30 lat ochrony powierzchni szklanych

„Trudno uwierzyć, że minęło 30 lat od chwili powstania pierwszego opracowania przełomowego systemu ochrony powierzchni szkła ClearShield®… oraz jak daleką drogę przeszliśmy.

 

Dzisiejszy RITEC ewoluował na przestrzeni lat, aby wyprzedzić rozwój przemysłu na całym świecie, jednakże serce przedsiębiorstwa pozostało przez wszystkie te lata takie samo.

 

Głęboko wierzymy, że pomagamy naszym Klientom w osiąganiu zysków ze sprzedaży, jesteśmy dalecy od stania w miejscu, bądź osiadaniu na laurach, jesteśmy jeszcze bardziej zaangażowani niż kiedykolwiek pracując nad następną generacją produktów ClearShield®

 

fot. RITEC 

 

Cofnijmy się w czasie, aby wspomnieć i podkreślić szczególne wydarzenia, które ukształtowały Ritec roku 2011. Zakasaliśmy rękawy, aby przygotować statek Queen Elizabeth 2 , przebraliśmy się, aby uścisnąć dłoń Księcia Karola, mieliśmy zaszczyt i przyjemność poznać tak wielu wspaniałych ludzi w branży szkła, otrzymaliśmy liczne wyróżnienia, wygraliśmy wiele prestiżowych nagród, uczestniczyliśmy w niezliczonych wystawach na całym świecie, a poprzez wzloty (i pewne upadki) muszę przyznać, że Karen (moja żona) i ja cieszyliśmy sie każda minutą.

 

 

Chcielibyśmy podzielić się z Wami tym, w jaki sposób nasza przeszłość ukształtowała naszą przyszłość oraz zrobić wgląd w najnowsze osiągnięcia, które poprowadzą nas w następną dekadę.

 

Wzmocniliśmy nasze zespoły wsparcia oraz zareagowaliśmy na informacje zwrotne od Klientów, poprzez rozwijanie inicjatyw mających na celu przynoszenie zysków i korzyści ich firmom.

 

Zatem, dziękując Naszym cenionym Klientom, Partnerom na całym świecie oraz oczywiście zespołowi Ritec, życzę Wszystkiego Dobrego z okazji Jubileuszu Trzydziestolecia dla Ritec oraz ClearShield®.


Stephen Byers & Karen Byers

 

fot. RITEC

 

Czy „samoczyszczące” nie sprawdza się?
W ciągu ostatnich dziesięciu lat, ponad 150 marek zajmujących się obróbką szklanych powierzchni pojawiło się i zniknęło na całym świecie. Wiele z nich promowało się jako „samoczyszczące”. W rzeczywistości żaden produkt nie może być naprawdę „samoczyszczący”, natomiast mogą być ‘łatwoczyszczące”.

 

Takim terminem posługujemy się w odniesieniu do ClearShield®. Pomyślmy o patelni pokrytej teflonem: wciąż potrzebuje czyszczenia po użyciu, ale czyszczenie jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku zwykłej patelni. Tak jest też z ClearShield®.

 

Wypróbowane, przetestowane, udowodnione System ClearShield® ma imponujące osiągnięcia we wszystkich sektorach rynku w przemyśle szkła płaskiego na całym świecie. Jest to jedyna technologia, której trwałość oraz wykonanie zostały rzeczywiście sprawdzone w każdych warunkach środowiskowych.

 

Ta ogromna wiedza jest wykorzystywana w opracowywaniu nowych strategii rozwoju ClearShield®, zostawiając konkurencje daleko w tyle.

ClearShield z powodzeniem może być stosowany zarówno do szkła architektonicznego jak i piaskowanego.

 

Wykazuje własciwości antybakteryjne i jest przyjazny dla środowiska. Posiada światowe certyfikaty żywieniowe i higieniczne. Doskonale sprawdza się w przypadku kabin prysznicowych.

 

Ponadto, Ritec oferuje wzrost trwałości szkła o 50% w przypadku obróbki ClearShield® – teraz do 15 lat – najdłuższa gwarancja na rynku.

 

ClearShield® sprawia że wszystkie rodzaje szkła są łatwiejsze do czyszczenia i utrzymania zachowując blask nowości na znacznie dłużej.

 

Niektóre rodzaje obróbki szklanych powierzchni mają pewną odporność na organiczne substancje, ale to nieorganiczne substancje zanieczyszczające takie jak zacieki z betonu bądź silikonowe środki uszczelniające czy inne substancje nieorganiczne są prawdziwymi wrogami szkła. W każdym przypadku ClearShield® dostarcza rozwiązanie zarówno poprzez ochronę nowego szkła jak i renowację szkła używanego. 

 

 

 Trochę historii
 1981
Andrzej Wajda za film „Człowiek z żelaza” otrzymał najwyższe wyróżnienie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes – Złotą Palmę, a także nagrodę jury ekumenicznego festiwalu.
Powstanie marki ClearShield oraz zastosowanie po raz pierwszy produktu na promie „Isle of Man”
  
 1991
Polski fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego wysłał pierwszego e-maila z Polski co zapoczątkowało w naszym kraju nową erę komunikowania się.
ClearShield został zastosowany w atrium kulturowego budynku „Lloyds of London” w którym odtworzono oryginalną transmisję światła, co radykalnie zmniejszyło koszty jego utrzymania.
 
 2001
Adam Małysz zdobył pierwszy złoty medal w Pucharze Świata w skokach narciarskich, będący zapowiedzią pasma sukcesów Polaka
Oferta ClearShield została poszerzona o nowe produkty: „Glass Protect”, „Sunblast Protect” oraz „Shower Glass Protect” co w kolejnych latach znacznie zwiększyło liczbę zwolenników produktu oraz zaowocowało aż sześcioma nagrodami, w tym „Product of the Year Award”
 

 2011
Polska po raz pierwszy w historii obejmuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej
Po raz pierwszy produkt ClearShield oficjalnie trafił do Polski. Jego jedynym dystrybutorem została firma SANT-TECH Sp. z o.o.

 
 
 
 
 
 
 fot. SANT-TECH

 

 
 
 
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 1/2012

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.