Gdy szkło zawodzi...
Nowe szkło jest naturalnie przeźroczyste, błyszczące i łatwe w czyszczeniu - obiecuje czystość i przejrzystość. Niestety z czasem szkło łamie tą obietnicę. Szczególnie gdy jest wystawione na działanie warunków grożących trwałym zanieczyszczeniem a niekiedy zniszczeniem jego powierzchni.

 

W powiększeniu mikroskopowym gładka powierzchnia szkła jest mocno chropowata. Ten pełen kraterów i szczytów krajobraz jest doskonałym podłożem dla zabrudzeń organicznych i nieorganicznych.

 

Mikroskopowe powiększenie powierzchni szkła float wskazuje jego porowatość - idealne miejsce na zagnieżdżenie wszelkich zabrudzeń

 

Szklana powierzchnia pozbawiona ochrony jest nieustannie brudzona przez zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne z powietrza lub wody (sole mineralne, kamień wodny, węglowodory niezwiązane, tlenki metali i silikony), powodujące korozję oraz fizyczne uszkodzenie szkła. Pomimo regularnego mycia szkła obniża się jego skuteczność. Pogarsza się czystość optyczna powierzchni. Czyszczenie wstępne oraz metody i preparaty ścierne powodują kolejne uszkodzenia, a także przyśpieszają proces niszczenia powierzchni szkła.

 

...pod ręką jest ClearShield
Rozwiązaniem tych problemów jest system ClearShield angielskiej firmy RITEC. To starannie dopasowany system, którego komponenty aplikowane są na powierzchnię szkła w 3 etapach. Każdy etap obejmuje specjalnie przygotowane i zoptymalizowane produkty:

 

I. Oczyszczanie
W zależności od stopnia i rodzaju zabrudzenia istnieje możliwość wykorzystania odpowiednio skomponowanych środków oczyszczających zapewniających, że powierzchnia szkła nie zostanie uszkodzona przez użycie zbyt agresywnych środków.


Pre Cleaner. Do skutecznego usuwania zabrudzeń organicznych i olejowych spowodowanych przez nikotynę, ruch drogowy i lotniczy, smary i tłuszcze spożywcze.


Glass Renovator. Usuwa lekkie, nieorganiczne zabrudzenia (tj. metaliczne naloty) - efekt oksydowania oraz zwapnienia. Glass Renovator jest częścią systemu ClearShield i wolno go stosować wyłącznie na etapie poprzedzającym rozpoczęcie właściwego programu pielęgnacyjnego.


Glass Renovator Heavy Duty. Usuwa uciążliwe, nieorganiczne zabrudzenia. Zakres i sposób stosowania - jak wyżej.


Neutraliser. Neutraliser oczyszcza, wysusza i zobojętnia chemicznie szkło i powierzchnie szkłopodobne, jest częścią systemu ClearShield i wolno go stosować wyłącznie na etapie poprzedzającym rozpoczęcie właściwego programu pielęgnacyjnego.


Limescale Remover. Wysoce efektywny w usuwaniu brudu i osadów wapnia na szkle. Nie rysuje powierzchni. . Usuwa również rdzę, sadzę, mydło i podobne osady.

 

 

 

II. Uszlachetnianie przy użyciu ClearShield
ClearShield uszlachetnia nowe powierzchnie szklane i odnawia stare, już zabudowane, wyraźnie zabrudzone czy też uszkodzone. Niezależnie od tego czy chodzi o szkło izolacyjne, hartowane ESG, bezpieczne VSG, piaskowane, satynowane, przeciwodblaskowe, matowane czy też szkło z sitodrukiem.


Glass Protect. Glass Protect chroni szkło przed ługowaniem, matowieniem i przebarwieniami. Znacznie ułatwia oczyszczanie szkła i pozwala dłużej utrzymać je w czystości. Glass Protect można stosować do prawie wszystkich rodzajów szkła tj. float, ESG, VSG, TVG i wielu innych.


Shower Glass Protect. Shower Glass Protect został zaprojektowany jako środek, który potrafi sprostać szczególnie wysokim wymaganiom dotyczącym pielęgnacji kabin prysznicowych.


Sandblast Glass Protect. Sandblast Glass Protect został zaprojektowany jako środek, który potrafi sprostać wymaganiom dotyczącym pielęgnacji powierzchni piaskowanych i satynowanych.

 

 

III. Pielęgnacja i konserwacja
Specjalnie przygotowane środki pielęgnacyjne ClearShield powstały w celu jak najdłuższego utrzymania właściwości ochronnych szkła uszlachetnionego ClearShield.


Clean-All. Koncentrat pielęgnacyjny na bazie wody do rutynowej pielęgnacji szkła szlachetnego ClearShield  oraz szkła nie uszlachetnionego, jak również innych powierzchni. Usuwa zanieczyszczenia komunikacyjne, nikotynę, zabrudzenia nieorganiczne itp.


Conditioner. Polepsza właściwość odpływu wody z powierzchni szkła szlachetnego ClearShield i gwarantuje na długi czas zachowanie przez nie cech swoistych, tj. łatwości mycia, blasku i transparentności.
Zestaw pielęgnacyjny do kabin prysznicowych. Zestawiony specjalnie do pielęgnacji całkowicie przeszklonych kabin prysznicowych. W jego skład chodzą Limescale Remover i Conditioner. Stosowany w regularnych odstępach czasu gwarantuje nieskazitelny wygląd kabin prysznicowych.

 

 Różnice w utrzymywaniu się brudu na szkle zwykłym (po lewej) i na szkle uszlachetnionym ClearShield (po prawej) Szkło poddane obróbce programem pielęgnacyjnym ClearShield jest tak skutecznie chronione, że nawet bakterie znacznie słabiej utrzymują się na jego powierzchni. Ta znacząca poprawa warunków higienicznych tak uszlachetnionego szkła została oficjalnie potwierdzona w badaniach przeprowadzonych przez Centre for Applied Microbiology&Research w Anglii.

 

 Zwykłe szkło

 Szkło uszlachetnione ClearShield

 przed
umyciem
   
 po
umyciu
   

 

 Właściwości
Produkty ClearShield można aplikować ręcznie lub przy użyciu opryskiwacza na sprężone powietrze. W trakcie dalszej obróbki szkło ClearShield nie musi być specjalnie chronione.Przy właściwym przechowywaniu zdatność do użycia produktów ClearShield jest czasowo nieograniczona. Dotyczy to również pojemników już napoczętych.

 

 Korzyści
- powierzchnia uszlachetniona – poddana ochronie – pozostaje dłużej czysta w porównaniu ze szkłem niezabezpieczonym preparatem,
- powierzchnia poddana ochronie jest łatwiejsza do czyszczenia,
- preparat ClearShield chroni powierzchnie szklaną przed korozją,
- utrzymuje powierzchnię szklaną przeźroczystą i optycznie czystą o wiele dłużej,
- jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska.

 Zastosowanie
Szkło uszlachetnione ClearShield znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach: szklane kabiny prysznicowe, szkło piaskowane, zimowe ogrody mieszkalne, przeszklone dobudowy, fasady i okna. Przy właściwym użytkowaniu i pielęgnacji uszlachetnione szkło utrzymuje swoje typowe właściwości przez min. 5-10 lat.Kabiny prysznicowe w Hotelu Sanderson
Nieważne czy przy renowacji skorodowanych i zabrudzonych szyb, czy też jako ochrona przed wymaganiami współczesności: zalety działania programu pielęgnacyjnego ClearShield takie jak skuteczność, efektywność czy też oszczędność czasu pracy, potwierdzane są wciąż na nowo, co widać wyraźnie na fasadach budynków, szklanych budowlach czy też elementach wyposażenia wnętrz jak kabiny natryskowe.Wyłącznym dystrybutorem produktów ClearShield w Polsce jest krakowska firma Polver.  www.polver.pl 

 

więcej informacji: Świat Szkła 5/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.