Połączenie trwałości, funkcjonalności, komfortu użytkowania i atrakcyjnego wyglądu – to atut automatycznych drzwi przesuwnych w klasie EI 30 typu ASW i ASV firmy Hörmann.

 

Drzwi te są dobrym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, domów opieki społecznej i innych instytucji użyteczności publicznej. W wersji specjalnej mogą być także stosowane na drogach ewakuacyjnych.

 

Większa trwałość mechaniczna Drzwi te podczas specjalnych testów wytrzymały 1,6 mln cykli otwierania i zamykania niemal bez śladów zużycia (prawie nie zauważono ich w obszarze mechanizmu bieżnego i zawieszenia skrzydeł, ani w systemach uszczelniających, decydujących o bezpieczeństwie).


To kilkakrotnie przekracza wymagania obowiązujących norm, zgodnie z którymi automatyczne drzwi przesuwne muszą wytrzymać kilkaset tysięcy cykli otwierania i zamykania. Drzwi wyposażone zostały w napęd elektryczny firmy GEZE – jej najnowsze rozwiązanie techniczne, stosowane wyłącznie w tych drzwiach przesuwnych.

 

Architekci, wykonawcy i zleceniodawcy decydujący się na zastosowanie drzwi ASW i ASV w miejscach o szczególnym obciążeniu, jak szpitale, urzędy, szkoły, mogą zatem liczyć na ich wyjątkową trwałość. Drzwi posiadają ważną Aprobatę Techniczną i Certyfikat Zgodności ITB.

 

Redukcja elementów konstrukcyjnych: pozwala na uzyskanie dodatkowych wolnych przestrzeni. Nowe automatyczne drzwi przesuwne EI 30 typu ASW i ASV firmy Hörmann to idealne połączenie funkcjonalności i estetycznego wyglądu.

 

Komfort i funkcjonalność
Drzwi typu ASW i ASV to także ponadprzeciętna funkcjonalność, komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Zastosowane w drzwiach przeszklenie ognioochronne spełnia wymagania odporności ogniowej w klasie El 30.

 

Drzwi te nie wymagają zastosowania szyny prowadzącej w posadzce, dlatego gwarantują pełną swobodę poruszania się. Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak: tryb automatyczny, tryb stałego otwarcia czy funkcja zamknięcia, można je doskonale i szybko dostosować do niemal każdej sytuacji komunikacyjnej.

 

Tryb pracy automatycznej można ustawić w zależności od intensywności ruchu - od stałego otwarcia drzwi, do całkowitego zamknięcia przy pomocy elektromechanicznej blokady. W porównaniu z tradycyjnymi drzwiami obrotowymi z napędem, są szczególnie przyjazne dla użytkownika. Cechuje je wyjątkowa cichobieżność oraz powiększona, na skutek braku strefy obrotowej, powierzchnia użytkowa. Drzwi otwierają się automatycznie, więc cały obszar „przed” i „za” drzwiami pozostaje do wykorzystania.

 

Pozbawiona progów i stoperów konstrukcja drzwi sprawia, że są one dobrze przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki tym cechom automatyczne drzwi przesuwne Hörmanna znajdą zastosowanie w budynkach o intensywnym przepływie osób lub zwiększonych wymaganiach bezpieczeństwa, takich jak szpitale czy domy opieki społecznej.

 

Zastosowanie automatycznych drzwi przesuwnych EI 30 typu ASW i ASV w szpitalu: kompleksowe rozwiązanie łączące przyjazność dla użytkownika i atrakcyjny wygląd.

 

 

Atrakcyjny wygląd
W budynkach użyteczności publicznej automatyczne drzwi przesuwne ASW i ASV stanowić mogą także ciekawy, nowoczesny element wzorniczy. Przeszklenie bowiem w nowatorski sposób osadzone zostało w bardzo wąskich aluminiowych profilach.

 

Połączenie szlachetnego wyglądu aluminium z dużymi przeszklonymi płaszczyznami pozwala harmonijnie wkomponować drzwi w architekturę wnętrza, nadać mu nowoczesny i elegancki charakter. Dzięki wąskim profilom zarówno części bocznych, jak i skrzydeł przesuwnych oraz zredukowaniu do minimum liczby elementów konstrukcyjnych drzwi te dają komfort maksymalnej przejrzystości. 

 

Całość pozwala uzyskać efekt zdecydowanych linii i dużych gładkich powierzchni. Efekt ten może jeszcze spotęgować dodatkowe zastosowanie naświetli górnych i elementów bocznych.

 


Dariusz Potrzebski
Hörmann Polska

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 3/2012

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.