10 maja br. w godzinach 11.00-14.00 organizowany jest Dzień Szkła i Ceramiki,  poświęcony przede wszystkim warsztatom praktycznym, na których młodzież będzie miała okazję przekonać się, jak wygląda nauka w zawodzie technika technologii szkła i technika technologii ceramicznej. Ponadto będzie zorganizowana wystawa materiałów, surowców oraz komponentów branży szklarskiej i ceramicznej, jak również wystawa gotowych produktów i wyrobów.

Planowany jest też dodatkowo cykl wykładów i prelekcji przeprowadzonych przez specjalistów, którzy przedstawią ścieżkę kształcenia w zawodzie technik technologii szkła i technik technologii ceramicznej, a także omówią cykl produkcji oraz przetwarzania wyrobów szklanych i ceramicznych oraz możliwości rozwoju kariery zawodowej  w tej branży.

17 maja br. organizowane jest spotkanie pod hasłem „Popołudnie z pracodawcami”, którego głównym celem jest umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. Pragniemy, aby uczniowie poznali tajniki branży, wymogi, które muszą spełniać podczas rekrutacji, a także możliwości znalezienia pracy w każdej z branż.

Dla obecnych na spotkaniu pracodawców przewidywane są odrębne stanowisko, aby mogli przedstawić swoją ofertę oraz zachęcić uczniów do kształcenia się w danej dziedzinie zawodowej. Zaproszeni zostaną takze przedstawiciele uczelni wyższych, które są związane z naszymi kierunkami kształcenia, celem prezentacji oferty edukacyjnej. Ponadto planowany jest cykl wykładów, prelekcji oraz prezentacji multimedialnych, które ułatwią uczniom podejmowanie przyszłych decyzji edukacyjno – zawodowych.

TECHNIKUM NR 7 wchodzące w skład Zespołu Szkół
kształci m.in. w zawodzie

Technik technologii szkła (kwalifikacja)

Kwalifikacje uzyskiwane w trakcie nauki:

•Wytwarzanie wyrobów ze szkła,
•Organizacja procesów wytwarzania wyrobów ze szkła.
Jeśli marzysz o tym, aby zdobyć zawód z perspektywami rozwoju i stać się konkurencyjny na rynku pracy - ten zawód jest dla Ciebie. Badania przeprowadzone na rynku pracy wykazały, duże zapotrzebowanie na technologów, projektantów i wykonawców zajmujących się przetwarzaniem szkła oraz szeroko pojmowanymi szkłami stosowanymi w architekturze.

U nas nauczysz się: nadzorować oraz kontrolować procesy technologiczne związane z wytwarzaniem szkła budowlanego, opakowaniowego, gospodarczego i technicznego, a także obsługiwać maszyny typu: wtryskarki, tokarki, szlifierki. Poznasz materiał przyszłości, jakim jest szkło oraz nowoczesne techniki zdobienia i wytapiania szkła (witraż, fusing, laminowanie, mozaika, zdobienie wyrobów szklanych, malowanie szkła, matowienie). Będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zdolności pod okiem kadry zawodowej, biorąc udział w konkursach lub wystawach. Ukończenie tego uniwersalnego kierunku umożliwi Ci zatrudnienie we wszystkich zawodach związanych z powstawaniem i przetwórstwem szkła, a także innych materiałów o zbliżonych właściwościach i procesie produkcji.

ImageGALERIA PRACOWNIA SZKŁA

W galerii Pracowni szkła prezentowane są prace uczniów kształcących się w kierunku Technik technologii szkła o specjalności techniki witrażowe.

Badania przeprowadzone na rynku pracy wykazały, duże zapotrzebowanie na technologów, projektantów i wykonawców zajmujących się przetwarzaniem szkła oraz szeroko pojmowanymi szkłami stosowanymi w architekturze. W związku z tym powstał program specjalizacji, który umożliwia uczniom naszej szkoły przygotowanie do wykonywania takich zadań.

Prezentowane prace pokazują dokonania uczniów i możliwości, jakie daje kształcenie się w tym kierunku. Są to wyroby ze szkła wyrabiane w technice stapiania szkła, tzw. FUSINGU, technice witrażowej, mozaice, zdobieniu wyrobów szklanych, malowania szkła, matowienia.

GALERIA - "SZKLANE FASCYNACJE 2011" (wejdż na stronę aby zobaczyć więcej prac)

"Szklane fascynacje" to prezentacja artystyczna prac uczniów kończących edukację szkolną w ZSPiSU na kierunku Technik technologii szkła.

"Chrystus sługą" – autorka Anna Dwornik, przykład pracy wykonanej techniką mozaikową, inspirowany wnętrzem kaplicy w Krościenku nad Dunajcem, w której znajduje się przepiękna figura Jezusa Chrystusa na tle witrażu. Mozaika wykonana z wyciętych elementów szklanych naklejonych na taflę szkła, spawy wypełnione fugą.

"Primavera"– autorka Anna Brewińska, witraż inspirowany twórczością Alfonsa Muchy( Panneaux dekoracyjne: róże, irysy, goździki, lilie), malowany konturem i łączony w profilach ołowianych.

"Montmartre" – praca autorska Angeliki Kapusty, cykl witraży inspirowany twórczością (plakatami) Henri de Toulouse – Lautrec. Witraże łączone za pomocą taśmy Tiffany`ego, malowane konturem.

"Bóg Ojciec" – praca Moniki Kryjak, powstała z inspiracji witrażami Stanisława Wyspiańskiego o tym samym tytule. Sceny przedstawiają Boga w chwili wyprowadzania świata z chaosu. Witraz wykonany techniką Tiffany`ego.

"Jezus" – autorem pracy jest Piotr Mosur, dzieło powstało w wyniku fascynacji autora ikonografia wczesnochrześcijańską. Witraz malowany konturem, niektóre elementy szkła zostały wykonane przy pomocy złotej folii ,,szlak metalu”, całość złożona z ołowiu i spatynowana.

"Apollo" – autorką jest Katarzyna Słowik, mozaika szklana zainspirowana dziełem StanisławaWyspiańskiego, wykonanym w 1904 r. we wnętrzu siedziby Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie.

więcej informacji: http://www.szkolamody.com/

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.