Drzwi te sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, nie tylko ze względu na aspekt funkcjonalny, ale także wizualny. Modele wykończone zostały naturalnym fornirem dębowym w kolorze hebanu, dębu europejskiego, orzecha ciemnego czy orzecha jasnego.

 

Kolekcja wyróżnia się bogatą paletą zdobień w postaci ryflowań. Składa się z 18 modeli, w ramach których możemy wyróżnić 9 modeli pełnych i 9 modeli z przeszkleniami wykonanymi z matowego szkła hartowanego. Biegnące przez całą długość szklenie sprawi, że nawet najmniejsze pomieszczenia będą wyglądały lekko i jasno, dzięki swobodnemu dostępowi światła dziennego. Skrzydła można dopasować odcieniem do mebli czy ram okiennych. Ciekawą propozycją będzie też kontrastowe zestawienie koloru drzwi z odcieniem ścian i podłóg.

3-fot3


Firma POL-SKONE oferuje drzwi z kolekcji ASTRO Lux w systemie do zabudowy w ścianie, naściennym oraz naściennym Premium.


System montażu przesuwnego do zabudowy w ścianie pozwala na całkowite schowanie skrzydła w świetle ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy przestrzeń, która pozostałby niewykorzystana w przypadku standardowo montowanych skrzydeł drzwiowych. Zwiększa to powierzchnię użytkową mieszkania i daje nam większe możliwości aranżacyjne.

 

Najprostszą metodą na zamontowanie drzwi w systemie do zabudowy jest wmontowanie systemu przesuwnego w środek ściany kartonowogipsowej. Innym równie praktycznym i efektownym rozwiązaniem jest montaż skrzydła w systemie naściennym. W przypadku tego systemu konieczne jest zamontowanie na ścianie specjalnej prowadnicy, po której przesuwane jest skrzydło drzwiowe.


Szyna schowana jest w tzw. tunelu wykończeniowym w kolorze drzwi, dzięki czemu całość wygląda bardzo estetycznie. Należy jednak pamiętać, że otwarte drzwi przesłaniają fragment ściany, co uniemożliwia wykorzystanie jej w celach aranżacyjnych. W przypadku montażu drzwi przesuwnych w systemie naściennym należy pamiętać o solidnym przymocowaniu konstrukcji ze względu na obciążenia i drgania skrzydła, które mogłyby prowadzić do jej poluzowania.


Drewniany ramiak skrzydła obłożono płytami HDF fornirowanymi naturalną okleiną. Odporność drzwi na zarysowania i niekorzystne działanie promieni słonecznych podnosi ekologiczny lakier UV, którym pokryta jest cała powierzchnia skrzydła. Drzwi ASTRO Lux standardowo występują w wymiarach 70, 80 i 90 cm, natomiast na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania drzwi o szerokości 100 cm.


Ceny:


System przesuwny do zabudowy w ścianie (kaseta 100 mm) ASTRO Lux; model W1S, dąb europejski; cena 1633 zł + 23% VAT


System przesuwny naścienny ASTRO Lux; model W1S, dąb europejski; cena 1625 zł + 23% VAT


System przesuwny naścienny Premium ASTRO Lux; model W1S, dąb europejski; cena 1529 zł + 23% VAT


Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.pl 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 11/2012

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.