2013-09-37-2Styl industrialny inspirowany jest fabryczną surowością i prostotą, które – paradoksalnie – tworzą wyjątkowo wytworne i ekskluzywne wnętrza. Oszczędne w detale przestrzenie, przepełnione odcieniami szarości i bieli kreują osobliwy klimat, który zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenników. Wszechobecny minimalizm wystroju i starofabryczne faktury okraszone dużą ilością światła tworzą wyrafinowane wnętrza.

Moda na styl industrialny przybyła do Polski zza oceanu stosunkowo niedawno. Wnętrza te zachwycają wyjątkowym artyzmem, a szeroki wachlarz dozwolonych faktur i materiałów pozwala wykreować prawdziwie niepowtarzalne stylizacje. W industrialnych aranżacjach dominuje paleta szarości, od jasnych, perłowych po ciemny grafit i antracyt. Pięknie wyeksponowane ściany z nieotynkowanej cegły czy betonu oraz szklane i metalowe płaszczyzny w pełni oddają wyjątkowy klimat fabrycznej awangardy. Zestawiania kontrastujących barw tworzą wyraźne linie podziału i nadają wnętrzom geometrycznej precyzji. Warto podkreślić ją stosując proste dodatki o charakterystycznych deseniach, na przykład monochromatyczne lampy zdobione poziomymi pasami czy w pełni przeszklone drzwi.

 

Chłodna elegancja

Bardzo ważną cechą stylu industrialnego jest przestrzeń: duże okna, wysokie kondygnacje i maksimum prostoty. Szklane akcenty dodają fabrycznym wnętrzom lekkości. Wpadające światło modeluje pomieszczenie, a zestawienia szorstkiego betonu z połyskującą stalą kreują intrygujący, niepowtarzalny klimat. Aranżacje inspirowane stylem przemysłowym mogą wydawać się chłodne, dlatego warto przełamać zimny beton i stal cieplejszymi akcentami.

Ostatecznego szlifu industrialnym przestrzeniom dodadzą drewniane elementy wyposażenia, nadając im przytulny i bardziej domowy charakter. Wnętrze z powodzeniem mogą ocieplić miękkie dywany, dębowe lub bukowe fronty meblowe czy dodatki o opływowych kształtach. Gwarancję uzyskania unikalnego i artystycznego wnętrza daje także połączenie surowych materiałów z modernistycznymi elementami wyposażenia, takimi jak koronkowe, designerskie krzesła czy nowoczesne sprzęty.

 

2013-09-37-1

 

Wyrafinowana prostota

W specyfikę industrialnego pragmatyzmu wpasują się drzwi LUMEN firmy POL-SKONE o wyjątkowym designie, stanowiąc nieszablonowe, estetyczne i praktyczne rozwiązanie aranżacyjne. Prosta, szklana tafla skrzydła LUMEN stwarza iluzję głębi i znakomicie komponuje się z minimalistycznym wystrojem industrialnych aranżacji.

Model ten występuje w 17 wzorach o różnorodnej palecie matowych i przeźroczystych dekorów – od prostych, pionowych bądź poziomych linii i geometrycznych figur po gęste motywy roślinne czy desenie ilustrujące faktury i sploty tkanin. Naturalne światło przedostające się przez różnorodne wzory zdobień, dostarczy wyjątkowych efektów wizualnych. Tafle wykonane są ze szkła hartowanego w kolorze białym lub brązowym o grubości 8 mm. Dzięki wielkoformatowemu szkleniu drzwi LUMEN są „malowane” światłem, wpadając przez nie słoneczne refleksy wspaniale eksponują gładkie, metaliczne powierzchnie we wnętrzach inspirowanych stylem industrialnym.

 

Katarzyna Konat

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacj: Świat Szkła 09/2013

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.