Najbliższa edycja Targów Branży Szklarskiej GLASS odbędzie się w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2013 r. w Poznaniu. GLASS to projekt mający łączyć w sobie ekspozycję maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego z prezentacją najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze oraz wyrobów ze szkła stosowanych we wnętrzach.

 

3-fot1


Poprzez pokazanie unikalnych zastosowań produktów ze szkła organizatorzy pragną wykreować w Polsce modę na szkło jako materiał estetyczny i ekologiczny, o bardzo wielu zastosowaniach. Szkło zastosowane w budownictwie może bowiem wpływać na ograniczanie zużycia energii, może zapewniać bezpieczeństwo chroniąc przed włamaniem, może gwarantować komfort przebywania we wnętrzach ograniczając hałas, może też pełnić rolę nowoczesnych, samoczyszczących fasad czy przeszkleń zewnętrznych (dachy, świetliki, ogrody zimowe).

Doskonale sprawdza się także we wnętrzach, jako ścianki, balustrady, osłony, schody i podłogi. Podobnie jak w ubiegłym roku, w 2013 roku tematyka targów GLASS obejmować będzie maszyny, urządzenia i akcesoria do obróbki szkła płaskiego, szkło płaskie stosowane w przemyśle i w budownictwie oraz gotowe wyroby ze szkła.


Organizatorzy zachęcają do odwiedzania targów producentów wyrobów ze szkła, zakłady szklarskie, huty szkła, zakłady produkujące szkło płaskie, a także projektantów i architektów wnętrz, projektantów ogrodów i terenów zielonych, konserwatorów zabytków, zarządców i administratorów obiektów oraz środowiska naukowe. Udział w targach GLASS będzie doskonałą okazją do zaprezentowania firmy oraz jej produktów.

 

3-fot2


Szklany dom na targach GLASS
SzkłoKoncept – marka szkła do wnętrz sygnowana przez koncern SAINT-GOBAIN, największego dostawcę szkła i rozwiązań związanych ze szkłem architektonicznym w Europie, zaprezentuje na swoim stoisku w ramach targów GLASS, ideę „Szklanego domu”.


W nowoczesnych wnętrzach szkło stanowi bardzo ważny element aranżacji i wyposażenia. Szklane ściany, stropy i podłogi, szklane drzwi, szklane meble – dzisiejsze technologie produkcji i obróbki szkła pozwalają na wiele. W praktyce możliwe jest nawet wybudowanie całkowicie szklanego domu. Udowodnili to m.in. architekci z włoskiej pracowni SANTAMBRO-GIOMILANO, którzy – używając specjalnego szkła koncernu SAINT-GOBAIN – dom taki zaprojektowali i zbudowali.

 

3-fot4


Marka SzkłoKoncept powstała by ułatwić projektowanie i realizacje wnętrz z udziałem szkła. W ofercie firmy znajdują się wszystkie podstawowe szkła wykorzystywane przy aranżacjach wnętrz, m. in. szkło satynowane, ornamentowe, lakierowane, kolorowe szkło laminowane, szkło z sitodrukiem, laminowane szkło z grafiką. Firma dysponuje także produktami linii on-off: szyby o zmiennej przezierności, szklane grzejniki, świecące szkło, podświetlane szkło z grafiką oraz niepowtarzalne szkła ornamentowe z linii ConOrna. Produkty marki SzkłoKoncept nadają projektowanym pomieszczeniom odpowiedniego charakteru stanowiąc jednocześnie gwarancję wysokiej jakości i niezawodności.


Szeroka gama szklanych rozwiązań architektonicznych do wnętrz uzyskiwanych przy użyciu zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych metod przetwarzania i ozdabiania szkła stanowi niezaprzeczalny atut SzkłoKonceptu, który swe stoisko nr 135 zlokalizował w hali 5.


Architekt Carlo Santambrogio będzie gościem specjalnym firmy SAINT-GOBAIN oraz głównym prelegentem Forum INSPIRACJE w Paw. 7A 31.01.13 o godz. 14:30-15:30.

3-fot3


***
W tym samym miejscu i czasie trwać będą Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA, CENTRUM BUDOWNICTWA SPORTOWEGO – Sport, Rekreacja, Wellness i SPA, a także Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH.


Targi WinDoor-tech 2013
Targi WinDoor-tech, które odbęda się w tym samym terminie co targi GLASS, to niepowtarzalna możliwość zapoznania się z pełną ofertą rynkową dla producentów okien, drzwi, bram i systemów fasadowych, jak również dla projektantów i środowisk naukowych.


Firmy wytwarzające i dystrybuujące maszyny i komponenty dla tego segmentu w jednym miejscu i jednym czasie, na targach skierowanych specjalnie do nich, mogą zaprezentować cieszące się coraz większym zainteresowaniem najnowsze, wydajne i energooszczędne technologie. Producenci starają się bowiem sprostać wymagającym normom technicznym, jak również w wyraźny sposób dbają o wysoką jakość maszyn i komponentów będących w ich ofercie.


„Fabryka Okien PVC – na Żywo!” to istotny pretekst do odwiedzin targów z Poznaniu. Organizatorami tej unikalnej przestrzeni pokazowej są m.in. firmy ADAMS, ALUPLAST, ROTOX, ROTO FRANK OKUCIA, PST, MOBILNE LABORATORIUM, STOLCAD oraz MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE, a redakcje wortalu OKNONET.PL oraz FORUM BRANŻOWEGO OKNA I DRZWI – objęły tą inicjatywę swoim patronatem medialnym.

 

3-fot5


Ideą wydarzenia jest alternatywna promocja najnowocześniejszych rozwiązań pozwalających na dynamiczny rozwój w biznesie. Pod hasłem „Fabryka okien PVC … na Żywo” kryje się pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna PVC w czasie rzeczywistym, przy użyciu najlepszych komponentów.


Powiązane w węzły technologiczne sekcje utworzą linię produkcyjną wraz z jej otoczeniem, odzwierciedlając sytuację w prawdziwym zakładzie produkcyjnym, gdzie istnieje potrzeba dynamicznej reakcji na zaistniałe zdarzenia. Nad całym procesem czuwać będzie koordynator oraz obecni na miejscu technicy.


Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Firma ADAMS H. Pędzich (paw. 5A stoisko 14), producentem stolarki PVC i ALU od 1993 r. Ciągłe usprawnianie procesów produkcyjnych, rozbudowa zakładu oraz zakup nowoczesnego parku maszynowego pozwalają na produkcję stolarki PVC oraz aluminiowej na najwyższym poziomie. Szeroka oferta, krótkie terminy realizacji, jak również profesjonalna obsługa spowodowały w ciągu ostatnich lat znaczną rozbudowę sieci sprzedaży w Polsce jak i zagranicą.

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 1/2013

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.