OKNA BEZRTĘCIOWE DRUTEX


Globalne procesy związane z oszczędnością energii, ekologią, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i jakością produktów coraz częściej mają decydujący wpływ na podejmowane przez klientów decyzje zakupowe. Znaczenie kwestii związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie uszczelniania, w tym przede wszystkim technologii sprzyjających środowisku, będzie rosło jeszcze dynamiczniej w przyszłości. DRUTEX już dziś wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i stosuje nowoczesne technologie proekologiczne w swoich produktach będąc jednocześnie największym w Polsce odbiorcą bezrtęciowego szczeliwa IGK 130.

 

20130929DRUTEX okno 1

 


Okna bez rtęci

Rynek mas uszczelniających i klejących do produkcji szyb zespolonych ulega w ostatnich
kilku latach ciągłym przemianom. Te przemiany mają zasadniczy wpływ na przemysł przetwórstwa szkła i produkcji szyb zespolonych, a to z kolei w sposób pośredni wpływa na cały rynek okien i drzwi w Europie. Stąd, nie lada wyzwaniem jest tworzenie okien z komponentów sprzyjających poszanowaniu środowiska.

 

Bezrtęciowe szczeliwo IGK 130 – oferowane z płynnym lub gęstym (w postaci pasty) katalizatorem – nie straciło niczego ze swoich parametrów wytrzymałościowych i technicznych. Spełnia nie tylko podstawowe wymagania opisane normami EN 1279, czy CEKAL ale również pozytywnie przechodzi jeden z najtrudniejszych testów związanych z ekspozycją szczeliwa na UV, przeprowadzanym przez Instytut TNO. IGK 130 jest dwuskładnikową, niezawierającą rozpuszczalników masą uszczelniającą i klejącą, opracowaną specjalnie do uszczelniania i łączenia termoizolacyjnych szyb zespolonych i w przypadku DRUTEX-u jest stosowany do szkła i ramek dystansowych. Jego właściwości pozwalają zachować doskonałe parametry okna w zakresie energooszczędności i przyjazności dla środowiska. Dzięki temu okna DRUTEX-u są bezpieczne dla zdrowia i odpowiadają na wyzwania ekologii.

 

Przy produkcji własnych szyb zespolonych i potencjale produkcyjnym pozwalającym na wytwarzanie 5000 okien dziennie, tego rodzaju polityka związana z eliminacją szkodliwej rtęci jest kwestią kluczową dla środowiska i zdrowia.

 

„Dziś DRUTEX jest największym odbiorcą szczeliwa IGK 130, co potwierdza, że stolarka jest wysokiej jakości i nie zawiera szkodliwych dla zdrowia składników. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach, IGK 130 wykazuje najniższą zawartość rtęci < 1 ppm (1ppm=1/106)*. W przypadku stosowania składnika IGK 130 w produktach DRUTEX-u eliminujemy w ten sposób substancje niebezpieczne, które generują dodatkowo ogromne koszty zdrowotne i środowiskowe związane ze skomplikowanym procesem utylizacji materiałów zawierających rtęć.” – mówi Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

 

„W 2009 r. koncern IGK wyprodukował nowy typ szczeliwa poliuretanowego, które nie zawiera rtęci (tzw. bezrtęciowe) pod nazwą IGK 130. Od samego początku DRUTEX korzysta z wdrożonej przez nas technologii uszczelniania bezrtęciowego, co oznacza, że okna firmy spełniają najbardziej rygorystyczne normy i są pozbawione zawartości tego niebezpiecznego pierwiastka. Cieszę się, że firma , taka jak DRUTEX, a więc lider w branży stolarki w Europie, jest świadomy i wdraża rozwiązania proekologiczne. Wierzę, że podobnie jak systemy energooszczędne również stolarka ekologiczna będzie wyzwaniem przyszłości, a to oznacza, że DRUTEX w tym zakresie już ma przewagę.” – dodaje Szymon Nadzieja przedstawiciel dystrybutora firmy IGK

 


Tajemnica materiału pierwotnego

Materiał w 100% pierwotny jest wykorzystywany przez niewielu producentów profili okienno – drzwiowych. DRUTEX należy do wąskiej elity firm, które wytwarzają swoje produkty wyłącznie z materiału pierwotnego, w związku z czym profile PVC marki GL System są wysokiej jakości, trwałe, odporne na wypaczenia i zachowują ponadprzeciętne parametry w zakresie energooszczędności i bezpieczeństwa. Racjonalna gospodarka odpadami jest dla firmy priorytetem, ponieważ ma bezpośredni wpływ na jakość produktów. Dzięki temu dziś okna IGLO ENERGY wyróżniają się o 100% lepszy, współczynnikiem przenikalności cieplnej aniżeli wymaga tego rynek.

 

Dodatkowo, profile GL System są stabilizowane przyjaznymi środowisku związkami wapniowo-cynkowymi, dzięki czemu firma promuje zachowania proekologiczne.

 

20130929DRUTEX okno 2

 


Ekologia i energooszczędność idą w parze

Najnowszy system DRUTEX-u okna IGLO ENERGY wyróżniają się przede wszystkim wysokim stopniem energooszczędności, estetyką i doskonalą funkcjonalnością. System wyznacza nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej na światowym rynku stolarki. Zaawansowana technologia, związana z innowacyjnym systemem uszczelnienia ze spienionego EPDM, umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m²K)** , co czyni produkt niekwestionowanym liderem w zakresie energooszczędności.

 

Dzięki tak niskim parametrom okno jest idealnym rozwiązaniem również dla budynków pasywnych i energooszczędnych odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa. Okno IGLO ENERGY to również inwestycja w ekologię. Wykonane z wysokiej jakości profile GL System – z materiału pierwotnego i bezrtęciowe to wyraz poszanowania środowiska. Wniosek jest taki, że nie trzeba iść na kompromis w zakresie ekologii i izolacji termicznej. IGLO ENERGY spełnia obydiwe te cechy.

 

* Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach w 2012 r.
** dla okna o wymiarach 1230mm x1480mm zgodnie z badaniami instytutu CSI w Czechach

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.