Nowe farby dekoracyjne do zdobienia szkła |
BECKER ACROMA, we współpracy z CEFLA FINISHING zorganizowała spotkanie warsztatowe w Centrum Szkoleniowym w Imola we Włoszech – aby zademonstrować pojawiające się nowe możliwości w technice zdobienia szkła. Warsztaty miały pokazać nowe produkty i technologie w zakresie farb nanoszonych na szkło.
Rosnące wymagania, a czasami wręcz żądania, klientów chcących mieć możliwość dostępu do produktów wykorzystujących nowe efekty dekoracyjne, znane z aplikacji na innych materiałach (drewnie, metalach), skłoniły firmę BECKER ACROMA do opracowania farb i technologii do zdobienia szkła, zdolnych sprostać temu zapotrzebowaniu.
Wynaleziono rozwiązania, spełniające potrzeby firm zajmujących się zdobieniem szkła, a jednocześnie nie oddziałujących negatywnie na środowisko.
Opracowano szeroki zakres produktów do zdobienia szkła, nakładanych różnymi technikami i z wykorzystaniem różnych maszyn i urządzeń, dających różnorodne efekty estetyczne, a jednocześnie mogących pracować w różnych warunkach i przy różnorodnym zastosowaniach.
BECKER ACROMA zaoferowała wodorozcieńczalne lakiery, charakteryzujące się dużą odpornością mechaniczną i doskonałą przyczepnością do szkła.
Lakiery te mają jeszcze inne zalety:
● możliwość zapewnienia szerokiej gamy kolorów wg skali RAL i NCS oraz dopasowywanie koloru według próbki klienta; system dobierania kolorów zapewnia powtarzalność barw i odcieni przy kolejnych zamówieniach;
● nowe różnorodne efekty dekoracyjne;
● aplikacja na szkle przez natrysk, walce lub polewarki;
● schnięcie lakierów w temperaturze pokojowej lub w piecu, w temperaturze 50-70oC (co zapewnia szybsze wyschnięcie);
● możliwość dalszej obróbki po utwardzeniu farby następującym w ciągu tygodnia (5-7 dni zależnie od warunków);
● możliwość szybkich cykli produkcyjnych, łatwość utrzymywania maszyn i urządzeń w czystości – co pozwala na produkcje krótkich serii produktów z różnorodnymi zdobieniami – czyli spełnianie aktualnych potrzeb klientów.
BECKER ACROMA zapewnia, że wszystkie te produkty są również dostępne w Polsce i będą omawiane w kolejnych artykułach publikowanych w miesięczniku „Świat Szkła”.
K.Z.