Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Włoskie firmy w centrum uwagi 17-19 września na GlassBuild America 2019
Data dodania: 04.09.19

20190808Gimav GBA

 

Czołowi włoscy producenci maszyn dla przemysłu szklarskiego zaprezentują swoje najbardziej innowacyjne produkty w Georgia World Congress Center w Atlancie

Wspierana przez National Glass Association, 17. edycja GBA to największa impreza targowa w Ameryce Północnej dla branży szkła, okien i drzwi.

 

20190808Gimav Laura BiasonWłoskie firmy zaprezentują swoje najlepsze technologie przetwarzania szkła poprzez udział w grupie, organizowanej przez stowarzyszenie GIMAV, we współpracy z ITA (Włoska Agencja Handlu). Stowarzyszenie GIMAV na stoisku o powierzchni ponad 720 m2, będzie gospodarzem pokazów na żywo, oferując praktyczne doświadczenie niektórych z najlepszych włoskich produktów.

 

Udział Włoch ma szczególne znaczenie na rynku, takim jak Stany Zjednoczone, który jest głównym celem dla oferowanych maszyn, systemów, akcesoriów i produktów specjalnych do obróbki szkła.


Jak wskazano w danych przetwarzanych przez Gimav Study Centre, w 2018 r. amerykańscy specjaliści z branży ponownie wykazali swoją preferencje dla włoskich produktów, uznając ich wartość dodaną w zakresie innowacji i dostosowywania produktów, a także skuteczność usług posprzedażnych, którymi są firmy zrzeszone w Gimav w stanie zapewnić, dzięki szerokiemu zasięgowi w USA z możliwością gwarantowanej usługi 24/7. W rzeczywistości Stany Zjednoczone są głównym klientem maszyn do przetwarzania szkła “Made in Italy”, produktów specjalnych i akcesoriów, z rosnącym udziałem w przychodach ogółem w porównaniu z rokiem poprzednim.

 

Firmy zrzeszone w Gimav na GlassBuild America 2019
Interaktywną mapę członków GIMAV uczestniczących w GlassBuild America 2019 można znaleźć na stronie http://www.gimav.it/Fairs/GlassbuildAmerica2019/

 

Adelio Lattuada (stoisko 2749)
Lattuada wprowadza na rynek krawędziarkę z serii TLR z 13 tarczami szlifierskimi, pionową myjkę oraz Lattuada Robotic Solution, zwycięzcę nagrody USGlass Magazine Readers 'Choice Award 2018. Innowacyjna, elastyczna i wydajna aplikacja do szlifowania pionowych krawędzizapewnia następujące korzyści: automatyczny i zintegrowany pomiar szkła w linii, automatyczne dostosowanie prędkości roboczej w zależności od wielkości szkła, ciągła produkcja dla większej wydajności, możliwość obracania szkła o 90 ° lub 180 °. Sergio Tavera, nowy sprzedawca zachodnich stanów dla Lattuada w Ameryce Północnej, będzie pod ręką na stoisku.

 

Adi (stoisko 3035)
ADI zaprezentuje innowacyjny system usuwania zarysowań GLASSRENU, dla którego jest światowym dystrybutorem. System umożliwia naprawę drogich elementów szklanych na miejscu i może być również stosowany do usuwania graffiti i plam.
W obszarach CNC, maszyn do obróbki szyb samochodowych oraz maszyn do obróbki krawędzi szkła archiktektonicznego, ADI oferuje pełną gamę ultraszybkich narzędzi zaprojektowanych w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia całkowitego kosztu zakupu.

 

CMB Costruzioni Meccaniche Besana (stoisko 3053)
CMB Besana i Besana USA zapraszają gości do przestrzeni Besana, aby omówić możliwości biznesowe i odkryć wiele nowych funkcji związanych z renowacją tej legendarnej włoskiej firmy: nowe modele, nowe technologie, nowe projekty i prezentacja nowego zespołu sprzedaży w Ameryce Północnej i na świecie.

 

Cugher Glass (stoisko 3045)
GBA jest idealną platformą do promowania działów produkcji Cugher Glass, firma prezentuje niestandardowe rozwiązania łączące wysoką jakość druku i wysokie standardy produkcji. Od ponad pięćdziesięciu lat firma produkuje pod klucz instalacje do sitodruku na szkle dla urządzeń gospodarstwa domowego, architektury i motoryzacji. Odwiedzający zostaną zapoznani z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi zaprojektowanymi w celu spełnienia najbardziej złożonych wymagań produkcyjnych.

 

Elettromeccanica Bovone (stoisko 2853)
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na większą automatyzację i zwiększoną produktywność, Elettromeccanica Bovone Srl rozszerzyła swoją ofertę o BRS - Bovone Robotic Systems. Roboty mogą być dostarczane jako samodzielne, zintegrowane z istniejącymi krawędziarkami lub sprzedawane jako niestandardowe wispy robocze (z 2 maszynami i 2 robotami) w celu spełnienia i przekroczenia potrzeb dowolnego klienta. System robotyczny BRS Bovone jest obecnie w trakcie opatentowania.

 

Gemata - Rollmac (stoisko 3148)
Rollmac, dział handlowy Gemata Spa, partner w dziedzinie szklenia, dekoracji szkła i innych, oferuje pełną serię maszyn, które zaspokoją najszerszy zakres potrzeb i sprostają nowym wyzwaniom stawianym przez najnowocześniejszą technologię. Glassprint One to cyfrowa płaska drukarka do szkła z zaawansowaną technologią, która wykorzystuje atramenty ceramiczne do drukowania zdjęć, zdjęć, rysunków i tekstu za pomocą mediów cyfrowych. Dzięki oprogramowaniu Gemata obrazy te są następnie przetwarzane i konwertowane na instrukcje pracy.

 

Italcarrelli (stoisko 2844)
Italcarrelli® jest światowym liderem w dziedzinie projektowania i budowy specjalnych maszyn i rozwiązań do przechowywania i przeładunku towarów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży szklanej firma zdobyła niezwykłą wiedzę i dzięki inwestycjom w badania innowacyjnych rozwiązań dostarcza własne produkty wiodącym producentom szkła na całym świecie. Produkty: transportery samobieżne, transportery załadunkowe, wielokierunkowe ładowarki boczne, specjalny sprzęt do transportu szkła oraz ciężarówki do transportu szkła wewnątrz zamykanych od góry kontenerów.

 

Macotec (stoisko 2737)
Linie do cięcia szkła i systemy załadunku są koniecznością dla konkurencyjnych nowoczesnych firm szklarskich. Macotec spełnia te wymagania, oferując automatyczne systemy (seria Dynamic) do magazynowania, zarządzania i automatycznego załadunku tafli szklanych zintegrowanych z liniami cięcia: selektywne ładowarki naziemne, systemy wahadłowe z ramami mobilnymi i niedawno uruchomiona suwnica z ruchomymi ramionami, które mogą latać powyżej regałów magazynowych, co skraca czas załadunku. Oprócz najwyższej wydajności, funkcjonalności i najnowszej technologii wszystkie te systemy są w pełni zintegrowane z liniami cięcia, w których „cięcie” jest nadrzędne, a „ładowanie” to podrzędne, umożliwiając operatorom wygodną pracę i zarządzanie całym system z ich stacji roboczych.

 

Schiatti Angelo (stoisko 3040)
Maszyny Schiatti są znane na całym świecie ze swojej niezawodności i zdolności do nadążania za zmieniającymi się potrzebami rynku, zapewniając jednocześnie operatorom najbardziej odpowiednie innowacje i ulepszenia. W 50. rocznicę zarządzania pod kierownictwem Angelo Schiatti firma kontynuuje innowacje technologiczne i rozwój nowych produktów dla przemysłu szklarskiego.

 

Triulzi Cesare Special Equipments (stoisko 2935)
Triulzi Cesare Special Equipments pokaże nową linię SURF do mycia i suszenia symetrycznie i asymetrycznie wygiętego szkła. Uzupełnia one dochczas oferowana gamę rozwiązań, w tym również myjki do szkła o wysokiej czułości, myjki z grupami polerującymi przed linią powlekania i cyfrowy sitodruk, urządzenia do nakładania proszku przed gięciem szyby przedniej, linie do laminowania szkła za pomoca folii PVB i linie do produkcji szyb zespolonych, kompletne linie do obróbki szkła ognioodpornego, a także ultradźwiękowe systemy myjące do dokładnego czyszczenia krawędzi w celu usunięcia wszelkich pozostałości proszku.

 

Tyrolit Vincent (stoisko 3049)
Podczas GlassBuild America 2019, Tyrolit zaprezentuje swoje innowacyjne produkty do obróbki szkła płaskiego, architektonicznego i samochodowego. Wśród wiodących światowych producentów narzędzi do szlifowania, cięcia, wiercenia i zdobienia szkła Tyrolit jest firmą rodzinną, założoną w 1919 roku i członkiem grupy Swarovski. Firma z siedzibą w Schwaz w Austrii zatrudnia ponad 4300 pracowników w 26 zakładach produkcyjnych w 11 krajach na 5 kontynentach. Włoska filia Tyrolit w Thiene (VI), Tyrolit Vincent s.r.l., jest globalną siedzibą firmy Stone - Ceramics - Glass. Tyrolit ma własne oddziały i biura sprzedaży w Ameryce Północnej.

 

Vitrum (stoisko 2835)
Personel targów Vitrum będzie pod ręką, aby pomóc zwiedzającym zrozumieć wiele korzyści z uczestnictwa w Vitrum 2019, zaplanowane w dniach 1-4 października 2019 r. na terenie Fiera Milano Rho. Dostępnych jest wiele możliwości, aby pomóc wystawcom zoptymalizować ich inwestycję i uzyskać jak najwyższą przewagę, biorąc udział w wydarzeniu. Niektóre innowacje opracowane dla tej nowej edycji obejmują 12 Tematów Specjalistycznyc, które utorują drogę do jeszcze przyjemniejszej wizyty oraz nowy dedykowany obszar Agentów i Przedstawicieli. Zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu sprzedaży miejsc na stoiskach, edycja 2019 zapowiada się na większą niż kiedykolwiek, a wraz z rosnącą liczbą wysokiej jakości międzynarodowych wystawców.

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec