Na międzynarodowym spotkaniu przemysłu szklarskiego – targach Vitrum w Mediolanie – HEGLA chce przedstawić nowe rozwiązania dotyczące wycinania dowolnych kształtów krzywoliniowych w szkle laminowanym. Goście stoiska targowego będą mogli zobaczyć w działaniu maszyny z systemem cięcia szkła Rapidline i wysoką wydajność elektromagnetycznych napędów liniowych. 

 

– Rynek maszyn oferujących cięcie dowolnych kształtów w szkle VSG gwałtownie rośnie – mówi v prezes firmy HEGLA, podkreślając, że temat krzywoliniowego cięcia będzie wiodący na obecnej edycji targów VITRUM. – Kiedy po raz pierwszy w 2012 roku przedstawialiśmy maszynę do cięcia w tej technologii – mówi Vollbracht – nie spodziewaliśmy się, że pięć lat później prawie co druga sprzedawana przez nas maszyna do cięcia szkła laminowanego jest sprzedawana z systemem Shape umożliwiającym wycinanie dowolnych kształtów.

 

 

2017 7-8 10 1

 

 

Dzięki precyzyjnemu cięciu i optymalnym wartościom przyspieszenia i wprowadzeniu automatycznego przetwarzania szkła system Rapidline zachwyca jako uniwersalna maszyna do cięcia szkła float i ornamentowego – począwszy od specjalnych cięć do pilnych realizacji szczytów produkcyjnych.

 

 

2017 7-8 10 2

 

 

Z opcjonalnym systemem do cięcia diagonalnego i cięcia krzywoliniowego, najnowsza seria maszyn ProLam oferuje wycinanie formatek ze szkła VSG w prawie wszystkich możliwych kształtach.

 

 

2017 7-8 10 3

 

 

Innowacje firmy HEGLA: Nowy system RapidLam wykorzystuje opatentowaną technikę cięcia i dokładne chwytaki, by precyzyjnie wyciąć dowolne kształty z laminowanego szkła w jednej operacji roboczej

 

 

W opatentowanym przez firmę HEGLA sposobie wycinania kształtów krzywoliniowych, szkło jest najpierw zamocowane przez chwytaki, a następnie podwójna głowica tnąca jest przemieszczana z dwóch stron tafli, dokładnie wzdłuż z góry określonej krzywej, aby wyciąć zaprojektowany kontur w szkle. Napędy w podwójnej głowicy są dokładnie zsynchronizowane aby w jednej operacji cięcia otrzymać precyzyjnie dokładnie taki sam wynik po obu stronach tafli szklanej.

 

Obecne maszyny serii ProLam do cięcia szkła laminowanego VSG oferują wycinanie dowolnych kształtów – od prostokątów i trapezów, do łuków i okręgów. Można skorzystać z opcjonalnego wyposażenia do cięcia krzywoliniowego lub diagonalnego, a w przypadku kształtek prostokątnych można włączyć funkcję cięcia w pełni automatycznego.

 

Nowością w maszynach jest system RapidLam, który został zaprojektowany przede wszystkim jako autonomiczny system do wycinania formatek ze szkła laminowanego.

 

W zależności od wymagań klienta, system może też być używany jako pomocnicze rozwiązanie w istniejącej linii produkcyjnej. W celu optymalnego przemieszczania szyby, opuszczane chwytaki są zintegrowane ze stołem do cięcia i oferują wysoką elastyczność działania. Bernhard Hötger, dyrektor w firmie HEGLA, który odegrał kluczową rolę w opracowywaniu tego rozwiazania, jest przekonany, że to bardzo dobra koncepcja:

 

– W znacznie krótszym czasie, a także z wysokim stopniem precyzji, nasi klienci mogą zaoferować formatki ze szkła VSG o powtarzalnych kształtach i dzięki temu uzyskują przewagę konkurencyjną.

 

Maszyny Rapidline, które zostaną pokazane na targach VITRUM, dadzą krótki wgląd w globalną strategię HEGLA. Zaprojektowany jako centralny element trzyczęściowej linii stół, z ręcznym łamaniem szkła i automatycznym załadunkiem, jest szczególnie popularny na rynkach międzynarodowych. Wyposażony jest w łatwe w konserwacji elektromagnetyczne napędy liniowe, które są jednym z głównych elementów technologicznych stołu do rozkroju szkła. Zapewnia dokładną obróbkę szkła, w połączeniu dużą szybkością mostu tnącego.

 

W szczególności wysoka dokładność, kompaktowa zwarta budowa i zrównoważony poziom automatyzacji doprowadziły do tego, że system jest często używany do specjalnej obróbki i przetwarzania szkła w szczytach produkcyjnych dla szkła float i szkła szkła ornamentowego.

 

Odwiedź nas na targach Vitrum, hala nr 5, stoisko R01.

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2017

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.