Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Jak zatrzymać ciepło w domu?
Data dodania: 12.08.15

Nowość od Saint-Gobain Glass – ramka SGG SWISSPACER Advance

 

Źle dobrane lub nieszczelne okna mogą powodować nawet 20-30% utraty ciepła z domu! Tak duże straty wpływają nie tylko na zwiększenie kosztów ogrzewania, ale także na komfort mieszkania. Odpowiedni wybór, wysokie parametry oraz profesjonalny montaż pomogą zatrzymać ciepło wewnątrz domu.

 

 

20150808SWISSPACER Advance

Zastosowanie ramki SGG SWISSPACER Advance; fot. Saint-Gobain Glass 

 

 

Domy energooszczędne budowane są z myślą o zminimalizowaniu ucieczki ciepła z wnętrz budynków. Dlatego też dedykowane im produkty powinny spełniać szereg wymagań oraz parametrów. Okna powinny charakteryzować się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej. Warto pamiętać, że dotyczy to całego okna (pakiet szybowy, ramka i rama), a nie tylko szyb lub ram.

 

Obecnie współczynnik strat ciepła dla całego okna w przypadku nowego budownictwa musi mieć wartość nie większą niż Uw=1,3 W/m2K, a dla domów pasywnych jego wartość nie powinna być wyższa niż 0,8 W/m2K.

 

Bardzo duże znaczenie ma jakość, od której w dużej mierze zależy termoizolacyjność całego okna. W produkowanych obecnie oknach stosuje się szyby zespolone, zbudowane z dwóch lub trzech tafli szkła o cechach uzależnionych od pożądanych parametrów okna. Podczas montażu należy zwrócić szczególną uwagę na obrzeża okien, przez które ciepło wydostaje się najszybciej.

 

Powoduje to jego znaczącą utratę, wzrost rachunków i bezpośrednio wpływa na obniżenie energooszczędności całego budynku. Możliwości zapobiegania tego procesu jest kilka, a jedną z nich jest nowoczesna ramka dystansowa SWISSPACER Advance z oferty firmy Saint-Gobain GLASS.

 

Szwajcarska gwarancja ciepła
Niskie przewodnictwo ciepła (wg wartości Lambda) prowadzi do wysokiej oszczędności energii, szczególnie przy obrzeżach okien, gdzie ucieczka ciepła występuje bardzo często. Niskie wartości Psi wpływają na lepsze parametry Uw nie tylko okien, ale i całych fasad.

 

Zaprojektowana w Szwajcarii unowocześniona, wydajna ramka dystansowa SWISSPACER Advance marki Saint-Gobain GLASS zastąpi dotychczasową podstawową ramkę SWISSPACER.

 

Zaawansowana technologia zastosowana w ramce sprawia, że produkt realnie pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania poprzez ograniczenie strat ciepła do minimum. Doskonałe parametry cieplne sprawiają, że ramka SWISSPACER Advance jest najlepszą ramką dystansową w klasie średniej.

 

 

20150808SWISSPACER Advance1

 Zastosowanie ramki SGG SWISSPACER Advance; fot. Saint-Gobain Glass 

 

 

Estetyczny komfort
Szczelne okno to nie tylko oszczędności energii i kosztów, ale także zwiększenie komfortu życia mieszkańców. Ramka SWISSPACER Advance sprawia, że temperatura wokół okien jest odpowiednio wysoka, dzięki czemu eliminuje powstawanie pary wodnej, wilgoci oraz rozwój w tych miejscach pleśni i grzybów. Ma to ogromne znaczenie szczególnie we wnętrzach, w których przebywają dzieci oraz osoby mające problemy z układem oddechowym.


Ramka SWISSPACER Advance marki Saint-Gobain GLASS to nie tylko doskonałe parametry cieplne i ochrona przed stratami ciepła. Produkty są także atrakcyjne oraz estetyczne wizualnie, o eleganckiej satynowej powierzchni.

 

Ramki występują w 6 podstawowych kolorach, w szerokościach od 10mm do 20mm. Szeroka paleta innych barw oraz grubości (8mm, 24mm, 27mm, 32mm) dostępne są na zamówienie.

 

Więcej informacji na www.saint-gobain-glass.pl  

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik