Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Żaluzje poziome aluminiowe – rozwiązanie dostosowane do każdego wnętrza
Data dodania: 10.11.16

Żaluzje poziome wewnętrzne to jedne z najczęściej stosowanych rozwiązań do ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem się i przenikaniem promieni słonecznych. Sprawdzają się jako osłony zarówno małych okien, jak i dużych przeszkleń. Oferowane w szerokiej gamie barw idealnie pasują do wnętrz o różnym przeznaczeniu i urządzonych w dowolnym stylu. W ofercie ANWIS znajdziemy wiele modeli żaluzji poziomych aluminiowych.

 

 20161032 Zaluzje aluminiowe Anwis

 


Bezproblemowy montaż, łatwa obsługa, a także precyzyjna regulacja światła przenikającego do wewnątrz sprawiają, że żaluzje poziome aluminiowe są rozwiązaniem chętnie stosowanym jako osłony okienne. Wśród ich zalet należy także wymienić ochronę pomieszczeń przed nagrzewaniem się oraz zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza.

 

Dostępne jako rozwiązania o różnej szerokości lamel – 16 mm, 25 mm i 50 mm – interesująco prezentują się zarówno jako osłony małych okien, jak i dużych przeszkleń, sięgających od sufitu do podłogi. Żaluzje poziome oferowane w bogatej gamie kolorystycznej, wykończone na gładko, lub z zachowaniem naturalnego rysunku drewna doskonale wpisują się w niemal każdy styl, w jakim urządzone zostało wnętrze.

 

20161032 Zaluzje aluminiowe Anwis 1

 


Rozwiązania zwiększające komfort
Za zastosowaniem żaluzji poziomych aluminiowych przemawiają również właściwości materiału, z którego zostały wykonane. Aluminium ma bowiem tę właściwość, że odbija promieniowanie słoneczne. Dzięki temu latem zasłonięte żaluzje pomagają obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczeń nawet o kilka stopni.

 


Na uwagę zasługują rozwiązania zastosowane w modelach Venus. Płaska konstrukcja rynny górnej sprawia, że otwarcie okna na całą jego szerokość nie stanowi większego problemu. Model ten, dzięki temu, że do wykonania rynny górnej zastosowano aluminium, idealnie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli np. w łazienkach.

 

20161032 Zaluzje aluminiowe Anwis 2

 

Standardowo bowiem do produkcji tego elementu stosuje się stal, która nie jest odporna na działanie wody.
Żaluzje poziome ANWIS, w zdecydowanej większości przypadków, wyposażone zostały w prowadzenie żyłkowe. Rozwiązanie to wpływa na lekkie i stabilne sterowanie produktem, co ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonalności żaluzji, m.in. zamontowanych w oknach uchylnych.


Komfortowym rozwiązaniem będzie także zastosowanie taśmy o niewidocznych otworach – Light Less. Dzięki temu zyskujemy lepiej zaciemnione wnętrze.

 

20161032 Zaluzje aluminiowe Anwis 3


Oryginalna dekoracja wnętrza
Nie bez znaczenia w przypadku efektu, jaki chcemy uzyskać, jest szerokość lameli. Szersze – 50 mm, lepiej będą się prezentowały w dużych przeszkleniach, natomiast węższe – 16, 25 mm, idealnie nadadzą się do małych okien. Ciekawy efekt wizualny można osiągnąć przesłaniając duże okna, sięgające od sufitu do podłogi.

 

Promienie słoneczne przenikające przez regulowane lamele tworzą nastrojowy klimat wewnątrz. Dodatkowo efekt ten może zostać spotęgowany poprzez zastosowanie taśmy perforowanej, łagodnie rozpraszającej przenikające do pomieszczenia promienie słoneczne.

 

20161032 Zaluzje aluminiowe Anwis 4