Żaluzje poziome są znane od bardzo dawna. Głównie kojarzą się jednak z biurami, zwłaszcza te wykonane z aluminiowych listewek. Okazuje się jednak, że mogą nie tylko skutecznie chronić wnętrze przed nadmiarem słońca, ale także być wyjątkowo oryginalną dekoracją.

Żaluzje poziome są najbardziej uniwersalnymi spośród wszystkich osłon wewnętrznych. Dowolne regulowanie kąta nachylenia lameli pozwala precyzyjnie dawkować przenikające z zewnątrz światło naturalne bez konieczności podnoszenia i opuszczania żaluzji.

 

20150808zaluzja Anwis

 

W ten sposób chronią one pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, jednocześnie umożliwiając swobodną cyrkulację powietrza. Pozwalają ukryć wnętrze przed osobami postronnymi i zapewnić mieszkańcom prywatność bez konieczności całkowitego lub częściowego zaciemnienia okna. To jednak wszyscy dobrze znamy. Czego jeszcze nie wiemy o żaluzjach poziomych? Właściwie są to detale, które czasem mają duże znaczenie.

 

20150808zaluzja Anwis2

 

Szerokość lamel
Firma ANWIS ma w swoim portfolio kilka rodzajów żaluzji wewnętrznych. Różnią się one między sobą materiałem, z którego są wykonane i – co okazuje się istotne – zależną od tego szerokością lamel. Mają one 16, 25, 50 i 70 mm szerokości. Dopóki nie musimy podjąć ostatecznej decyzji, nie zastanawiamy się, jakie będą miały one wpływ na wnętrza. Zasada jest bardzo prosta – szersze lamele lepiej prezentują się w dużych przeszkleniach, często sięgających od podłogi do sufitu. Natomiast osłony z węższymi listewkami - w pomieszczeniach z małymi oknami.

 

 

20150808zaluzja Anwis3


Jednak to nie jedyne kryterium, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze żaluzji. Szerokość lamel ma również wpływ na to, ile światła dziennego dotrze do wnętrza przy otwartych żaluzjach. Im lamele są szersze, tym lepiej doświetlone wnętrze. Przy otwarciu listewek powstają pomiędzy nimi większe szpary. Ten efekt można dodatkowo podbić stosując taśmę perforowaną, która łagodnie rozprasza przenikające do wnętrza światło. Wprawdzie jest to oczywiste, ale rzadko kiedy zwracamy na to uwagę. A szkoda, ponieważ gra smug światła i cienia pozwala stworzyć jedyny w swoim rodzaju, niecodzienny klimat wnętrza. To, który rozmiar wybierzemy, zależy więc od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

 

20150808zaluzja Anwis4

 

We wszystkich kolorach tęczy
Żaluzje aluminiowe jednoznacznie kojarzą się z kolorem srebrnym, a drewniane – naturalnym ciemnym bądź jasnym brązem. Firma ANWIS oferuje tego rodzaju osłony w szerokiej gamie barw. Lamele z aluminium są teraz dostępne w nowej kolekcji obejmującej ponad 100 kolorów. Mogą mieć już nie tylko wiele odcieni szarego (od srebrnego po antracytowy), ale także niebieskiego, brązowego, zielonego, różowego, fioletowego, żółtego, a także kolor biały i czarny. Do wyboru jest też kilka doskonałych imitacji naturalnego drewna. Żaluzje drewniane wyjątkowo prezentują się w barwach niebieskich, zielonych i szarych.

 

20150808zaluzja Anwis5

 

Do koloru lamel oraz taśm możemy dopasować kolor sznurka oraz detali, na przykład obciążnika. Ponadto sami możemy zadecydować, z której strony będzie znajdowało się sterowanie. W żaluzjach poziomych można zastosować drabinkę taśmową, która jest dostępna w różnych barwach. Wraz z kolorami lameli lub taśm daje wiele różnych kombinacji. Niezależnie od tego, czy wnętrze jest urządzone w stylu rustykalnym, nowoczesnym czy klasycznym, żaluzje poziome ANWIS uda się idealnie dopasować do aranżacji. Jedyne, co jeszcze można dodać to wykonywanie żaluzji w pełni na wymiar.

 

20150808zaluzja Anwis6

 

Wygoda i optyczna lekkość

Niezwykle ważne znaczenie w przypadku produktu montowanego na oknie ma rynna górna żaluzji. W ofercie dostępne są między innymi żaluzje z bardzo płaska rynną (np. Venus), które zapewniają możliwość szerokiego i bezproblemowego otwarcia skrzydła. Dodając do płaskiej rynny, wąskie lamele lub taśmy o szerokości 16 mm, uzyskamy subtelną przesłonę okna.


Standardowo żaluzje poziome mają rynny górne wykonane ze stali. Nie nadają się one do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, na przykład łazienek. Do nich należy wybrać specjalnie przeznaczoną szynę aluminiową.

 

20150808zaluzja Anwis7


Żaluzje poziome firmy ANWIS są przemyślane nawet w najmniejszych szczegółach. Wybór żaluzji z systemem prowadzenia żyłkowego gwarantuje łatwe i stabilne sterowanie osłonami zamontowanymi między innymi w oknach uchylnych. Warte uwagi są przesłony z taśmą o niewidocznych otworach (system Light Less). Dzięki niej żaluzje lepiej zaciemnieją wnętrze i zapewniają mieszkańcom więcej prywatności.

 

20150808zaluzja Anwis8

 

Regulacja temperatury
Żaluzje poziome są najlepszym spośród wszystkich przesłon wewnętrznych zabezpieczeniem przeciwsłonecznym. Aluminium dobrze odbija promieniowanie, zapobiegając nagrzewaniu się wnętrz. Latem zasłonięte żaluzje pozwalają obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.