Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

R+T - Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T 2009
Data dodania: 22.09.08

ImageW dniach 10 - 14.02.2009 w Stuttgarcie odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T. Te odbywające się od 1965 roku targi ponownie potwierdzą i umocnią swoją wiodącą pozycję wśród wszystkich imprez wystawienniczych branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych na świecie.

 

 

Każda edycja imprezy cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających - w 2006 roku (targi odbywają się w cyklu trzyletnim) swoją ofertę zaprezentowało ponad 548 firm z 36 krajów, a liczba zwiedzających osiągnęła 55.000. Już teraz na 8 miesięcy przed targami swój udział zgłosiło 658 firm z 37 krajów, a docelowo Targi Stuttgarckie – organizator targów R+T, oczekują 700 wystawców z 40 krajów oraz ponad 60.000 zwiedzających.

 

ImagePrzyszłoroczne targi odbędą się po raz pierwszy na nowych i jednocześnie jednych z najnowocześniejszych w Europie, terenach targowych w Stuttgarcie, zlokalizowanych tuż przy lotnisku oraz autostradzie A8 i połączonych z centrum miasta komunikacją miejską. Nowe usytuowanie znacznie ułatwia dotarcie na teren targów i stanowi przesłankę do osiągnięcia rekordowego zainteresowania targami ze strony specjalistów zwiedzających targi.

 

W związku z otwarciem nowych terenów targowych, powierzchnia wystawiennicza jaką dysponować będą wystawcy targów R+T uległa zwiększeniu z 35.564m2 do 105.200m2. Zwiększenie powierzchni zaowocowało nie tylko większą liczbą wystawców, ale również zwiększeniem powierzchni zamawianej przez poszczególnych wystawców. Szczególnie duży przyrost liczby wystawców przyszłorocznej edycji w stosunku do ubiegłej zanotowały cztery kraje: Holandia, Hiszpania, Szwajcaria i Polska. W ubiegłej edycji swoją ofertę zaprezentowało 9 firm z Polski, a do przyszłej edycji zgłosiło się już 16, a powierzchnia zarezerwowana przez polskie firmy na dzień dzisiejszy wynosi blisko 1.110 m2.

 


ImageO wiodącym charakterze targów świadczy nie tylko duża liczba wystawców i zwiedzających oraz ich międzynarodowy charakter (w 2006 roku 50% zwiedzających stanowili goście zagraniczni, a wśród wszystkich firm zgłoszonych do tej edycji targów ponad 50% stanowią firmy zagraniczne), ale również nowoczesny charakter targów, na których prezentowane są wszystkie nowości techniczne i nowatorskie wzornictwo oraz aktualne trendy obowiązujące w branży. Właśnie dlatego targi odbywają się co trzy lata, gdyż taka częstotliwość pokrywa się z cyklem pojawiających się w tej branży innowacji.

 

Na przyszłorocznej edycji targów zgodnie z wymaganiami nowoczesnego rynku obok tradycyjnej tematyki prezentowanej na targach pojawią się tematy, które z braku miejsca na starych terenach targowych były dotychczas tylko w niewielkim stopniu prezentowane (m.in. tekstylia techniczne, technika napędowa i sterowanie, systemy okienne) oraz całkiem nowe tematy np.: zabezpieczenie parkingów.

 

Pełny zakres tematyczny targów obejmuje:
- żaluzje okienne i akcesoria
- rolety zwijane i zasłony, skrzynki do rolet i akcesoria
- markizy
- tekstylia techniczne
- okna i akcesoria okienne, okiennice
- bramy i drzwi wraz z osprzętem
- kraty i ogrodzenia
- urządzenia napędowe i systemy sterowania
- elektroniczne urządzenia zabezpieczające (systemy kontroli dostępu, zabezpieczenia antywłamaniowe, zabezpieczenie parkingów, szlabany, słupki itd.)
- związki branżowe, literatura fachowa

 

Więcej informacji na temat targów uzyskają Państwo w Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich w Polsce – tel.: 022 620-71-98, 022 620-72-98, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  oraz na stronie internetowej organizatora targów.