Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Doskonałe wyniki SOUDAL za rok 2017
Data dodania: 29.08.18

Mimo że ubiegły rok nie należał do najłatwiejszych pod względem warunków rynkowych, firma Soudal – światowy lider w sektorze chemii budowlanej – po raz kolejny wypracowała imponujące wyniki finansowe. Łączny obrót belgijskiego koncernu wyniósł 755 mln euro, co oznacza wzrost o niemal 13%. Z kolei zysk netto osiągnął poziom 26,2 mln euro. 
Głównym wyzwaniem, z którym w 2017 roku musiała zmierzyć się branża chemii budowlanej, był radykalny i bezprecedensowy wzrost cen surowców.

 

20180819soudal 

 

Jednak nawet w tak trudnej sytuacji rynkowej Soudal konsekwentnie realizował swoją strategię rozwoju, osiągając bardzo dobre rezultaty. Do sukcesu niewątpliwie przyczyniły się inwestycje w badania i rozwój, których wartość wyniosła 7 mln euro, dbałość o najwyższą jakość produktów oraz nieustanne wzbogacanie oferty o innowacyjne rozwiązania. Efektem tych starań na rynku polskim jest m.in. rozszerzona i ujednolicona gama taśm okiennych, wchodzących w skład nowoczesnego systemu montażu warstwowego okien – Soudal Window System (SWS).Wszystkie nowe taśmy SWS odznaczają się wysoką gęstością włókniny, odpornością na uszkodzenia, a także możliwością stosowania w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych (np. przy temperaturze do - 12°C). Oprócz bardzo dobrze przyjętych taśm SWS BASIC PLUS (z pełnym klejem), taśm standardowych SWS BASIC (z paskiem klejącym) i SWS UNIVERSAL (z paskiem klejącym i ścieżką butylu) nowa gama obejmuje taśmy specjalne: SWS ALU PLUS (włóknina z dodatkową folią aluminiową i pełnym klejem), SWS EXTRA (elastyczna włóknina z pełnym butylem) oraz SWS UNIVERSAL NET (włóknina z paskiem klejącym, ścieżką butylu i siatką).

 

 

Ważną rolę odegrały również intratne transakcje, dzięki którym Soudal umocnił swoją pozycję na rynku klejów przemysłowych oraz zintensyfikował działania w Azji Wschodniej. W czerwcu 2017 roku koncern przejął słoweńską firmę Mitol z obrotem 17 mln euro, produkującą kleje przeznaczone głównie do profesjonalnej obróbki drewna, papieru i opakowań, a także pokryć podłogowych. Długoterminowy plan rozwoju Soudal zakłada przekształcenie firmy Mitol we wschodnioeuropejskie centrum eksperckie w zakresie klejów i dyspersji. Z kolei w październiku koncern ogłosił przejęcie południowokoreańskiej firmy Dong Yang Silicone z obrotem 30 mln euro, która specjalizuje się w produkcji uszczelniaczy silikonowych, akrylowych oraz polimerów MS.


Przez ostatnie 30 lat średnia roczna stopa wzrostu firmy Soudal wynosiła 13,8%. Naczelnym celem, do którego zmierza koncern, niezmiennie pozostaje wygenerowanie obrotu w wysokości 1 mld euro do 2020. Liczba „jeden miliard” sama w sobie nie jest tak istotna – przede wszystkim liczy się niegasnąca ambicja wzrostu – podkreśla Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal.