Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE jako odpowiedź na wzrastające zagrożenie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2
Data dodania: 17.12.20

Pandemia COVID-19 wystawiła szpitale na próbę i udowodniła, że natychmiastowe zmiany są nieuniknione, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i członkom personelu medycznego.

 

20201217sgg 33

 

Wiele w kwestii bezpieczeństwa ma do zaoferowania branża nowych technologii, oferująca rozwiązania do projektowania wnętrz placówek medycznych. Jednym z takich rozwiązań może być szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE, produkowane przez firmę Saint-Gobain Building Glass Polska.

 

20201217sgg 33b

 

 

Zasłony i żaluzje zagrożeniem dla zdrowia
Rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii w szpitalu to problem, z którym walczono jeszcze na długo przed pojawieniem się pandemii COVID-19. Jednym z największych wyzwań w tym zakresie jest ograniczenie stosowania tradycyjnych form odgradzania przestrzeni − zasłon i żaluzji.

 

Wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez University of Michigan Medical Center pokazały, że 28% zasłon przebadanych w sześciu najlepszych placówkach służby zdrowia w Michigan zawierało bakterie odporne na silne antybiotyki i odpowiedzialne za przenoszenie chorób na pacjentów i członków personelu medycznego.

 

20201217sgg 33a

 

Odnosząc te dane do panującej pandemii, na początku, gdy SARS-CoV-2 został wykryty w Chinach w mieście Wuhan, lekarze zbadali 138 przypadków i stwierdzili, że aż 41% pacjentów najprawdopodobniej zaraziło się nim w szpitalu.

 

 20201217sgg 33e

 


Prywatność, higiena i bezpieczeństwo w jednym
Oddział Intensywnej Terapii Szpitala Canisius Wilhelmina to doskonały przykład placówki medycznej, która zdecydowała się na wdrożenie najnowszych technologii, takich jak wspomniane szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE, w celu podniesienia standardów bezpieczeństwa i prywatności. PRIVA-LITE zastąpiło tam tradycyjne okna z zasłonami, które służyły do monitorowania pacjentów w salach i wydzielania im prywatności.

 

To jednak przede wszystkim rozwiązanie bezpieczne – szkło można bowiem zdezynfekować w parę sekund, używając produktu z etanolem. Na takiej powierzchni nie gromadzą się więc wirusy i bakterie, w odróżnieniu od tradycyjnych zasłon i żaluzji.

 

20201217sgg 33f

 


Teraz zarówno nasi pacjenci, jak i pracownicy mogą być pewni, że są od- powiednio chronieni przed zakażeniem SARS-CoV-2. Chorzy mogą również poczuć większą prywatność, korzystając z łatwe- go przełączania trybów przezierności szkła przy pomocy pilota mówi Hendrik van de Mortel, kierownik projektu budowlane- go w Canisius Wilhelmina Hospital.

 

20201217sgg 33c 

 

Elektrycznie sterowane szkło PRIVA-LITE jest montowane w szpitalach na całym świecie od lat. To produkt lidera wśród producentów innowacyjnych rozwiązań szkła architektonicznego i budowlanego – firmy Saint-Gobain Building Glass Polska. Takie rozwiązania idealnie sprawdzą się w każdej placówce medycznej, w której konieczne jest podniesienie standardów prywatności, higieny i bezpieczeństwa.

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także