Rewolucyjne rozwiązania i wynalazki spotykane dotąd w filmach, których akcja dzieje się w przyszłości, stały się codziennością. Technologia od wielu lat ułatwia życie człowiekowi w różnych dziedzinach. Przyszedł czas, aby innowacyjne produkty zadomowiły się w naszych wnętrzach.

 

 201803033Priva-Lite od Saint-Gobain12

 

Szkło na przestrzeni lat stało się gadżetem do zadań specjalnych. Jak kultowe, kinowe postacie szkło potrafi się zmieniać, mieć różne kolory, kształty oraz funkcje. W jednej chwili, na przykład  staje się przejrzyste, w drugiej zmienia wygląd na nieprzezierny. Jedno kliknięcie pilotem sprawia, że szkło z nieprzeziernego staje się przezierne. Wszystko za sprawą… prądu.

 

 

Funkcję aktywnej kontroli prywatności szkło PRIVA-LITE posiada za sprawą swojej budowy. Pomiędzy taflami szkła znajduje się folia LC z ciekłymi kryształami, która jest zlaminowana pomiędzy dwoma warstwami folii EVA lub PVB.

 

Folia LC złożona jest z dwóch warstw PET pokrytych przezroczystą, metaliczną powłoką i zlaminowanych razem za pomocą bardzo cienkiej warstwy żelu z ciekłych kryształów. Te, pod wpływem napięcia elektrycznego, układają się w tym samym kierunku, zmieniając strukturę szkła z nieprzeziernej na przezierną. 

 

201803033Priva-Lite od Saint-Gobain11

 

Szkło PRIVA-LITE od Saint-Gobain Building Glass Polska jest szkłem, które bez względu na zmiany stanu transparentności charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła. Niestandardowa aranżacja przestrzeni nabiera właśnie nowego znaczenia.

 

To nowatorskie szkło pozwala na uzyskanie efektu „WOW”. Zachwyca zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. Optyczne otwiera przestrzeń, dynamizuje otoczenie. Jednym ze sposobów na wizualne powiększenie wnętrza o niewielkim metrażu, przy zachowaniu prywatności na życzenie, jest PRIVA-LITE. 

 

Aby zapewnić sobie i bliskim prywatność we wnętrzach, błyskawicznie powiększyć i rozjaśnić przestrzeń i uzyskać miły dla oka efekt wystarczy na etapie projektowania pomieszczeń zaplanować wykorzystanie takich produktów jak szkło Saint-Gobain. PRIVA-LITE może pełnić funkcję ścianki działowej lub przeszklenia oddzielającego dwa odrębne pokoje.

 

PRIVA-LITE może być montowane jako wewnętrzna ścianka działowa, drzwi, witryny sklepowe, przeszklone podłogi, fasady budynków, a także służyć jako ekran do tylnych projekcji (najlepiej w trybie OFF, gdzie tryb OFF oznacza stan nieprzezierny). Użytkownik ma możliwość montażu PRIVA-LITE w profilach, lub połączyć krawędzie szkła za pomocą taśmy lub silikonu MULTISIL w celu osiągnięcia efektu jednolitej ściany.

 

Pełne systemy, jak drzwi przesuwne i obro¬towe są przygotowane do szybkiej i łatwej instalacji. Szkło PRIVA-LITE jest dostępne w różnych wariantach, również w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, z tkaniną, z nadrukiem, wygiętym. Może być zastosowane jako część składo¬wa zespolenia wraz z gamą dostępnych produktów Saint-Gobain.

 

Zespół korzyści uzupełniają te wynikające z niskiego zużycia energii, łatwości w utrzymaniu czystości oraz zapewniające ciszę bezszelestne zmiany stanów szklanej tafli. Szkło PRIVA-LITE łączy funkcjonalność, estetykę oraz gwarantuje dyskrecję, prywatność i intymność. To kompleksowy produkt zapewniający ponadprzeciętny komfort użytkowania. 

 

Science-Fiction a szkło do zadań specjalnych

Rewolucyjne rozwiązania i wynalazki spotykane dotąd w filmach, których akcja dzieje się w przyszłości, stały się codziennością. Technologia od wielu lat ułatwia życie człowiekowi w różnych dziedzinach. Przyszedł czas, aby innowacyjne produkty zadomowiły się w naszych wnętrzach.

Szkło na przestrzeni lat stało się gadżetem do zadań specjalnych. Jak kultowe, kinowe postacie szkło potrafi się zmieniać, mieć różne kolory, kształty oraz funkcje. W jednej chwili, na przykład  staje się przejrzyste, w drugiej zmienia wygląd na nieprzezierny. Jedno kliknięcie pilotem sprawia, że szkło z nieprzeziernego staje się przezierne. Wszystko za sprawą… prądu.

Funkcję aktywnej kontroli prywatności szkło PRIVA-LITE posiada za sprawą swojej budowy. Pomiędzy taflami szkła znajduje się folia LC z ciekłymi kryształami, która jest zlaminowana pomiędzy dwoma warstwami folii EVA lub PVB. Folia LC złożona jest z dwóch warstw PET pokrytych przezroczystą, metaliczną powłoką i zlaminowanych razem za pomocą bardzo cienkiej warstwy żelu z ciekłych kryształów. Te, pod wpływem napięcia elektrycznego, układają się w tym samym kierunku, zmieniając strukturę szkła z nieprzeziernej na przezierną.

Szkło PRIVA-LITE od Saint-Gobain Building Glass Polska jest szkłem, które bez względu na zmiany stanu transparentności charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła. Niestandardowa aranżacja przestrzeni nabiera właśnie nowego znaczenia. To nowatorskie szkło pozwala na uzyskanie efektu „WOW”. Zachwyca zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. Optyczne otwiera przestrzeń, dynamizuje otoczenie. Jednym ze sposobów na wizualne powiększenie wnętrza o niewielkim metrażu, przy zachowaniu prywatności na życzenie, jest PRIVA-LITE.

Aby zapewnić sobie i bliskim prywatność we wnętrzach, błyskawicznie powiększyć i rozjaśnić przestrzeń i uzyskać miły dla oka efekt wystarczy na etapie projektowania pomieszczeń zaplanować wykorzystanie takich produktów jak szkło Saint-Gobain. PRIVA-LITE może pełnić funkcję ścianki działowej lub przeszklenia oddzielającego dwa odrębne pokoje. PRIVA-LITE może być montowane jako wewnętrzna ścianka działowa, drzwi, witryny sklepowe, przeszklone podłogi, fasady budynków, a także służyć jako ekran do tylnych projekcji (najlepiej w trybie OFF, gdzie tryb OFF oznacza stan nieprzezierny). Użytkownik ma możliwość montażu PRIVA-LITE w profilach, lub połączyć krawędzie szkła za pomocą taśmy lub silikonu MULTISIL w celu osiągnięcia efektu jednolitej ściany. Pełne systemy, jak drzwi przesuwne i obro­towe są przygotowane do szybkiej i łatwej instalacji. Szkło PRIVA-LITE jest dostępne w różnych wariantach, również w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, z tkaniną, z nadrukiem, wygiętym. Może być zastosowane jako część składo­wa zespolenia wraz z gamą dostępnych produktów Saint-Gobain.

Zespół korzyści uzupełniają te wynikające z niskiego zużycia energii, łatwości w utrzymaniu czystości oraz zapewniające ciszę bezszelestne zmiany stanów szklanej tafli. Szkło PRIVA-LITE łączy funkcjonalność, estetykę oraz gwarantuje dyskrecję, prywatność i intymność. To kompleksowy produkt zapewniający ponadprzeciętny komfort użytkowania.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.