Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

 

 ET-Swiat-Szkla-480x150

Nowe inwestycje w PONZIO
Data dodania: 31.05.14

 

 

Centrum badawcze

Firma PONZIO wyposażyła swoją prototypownię w specjalistyczne stanowisko do badań okien, drzwi, bram i fasad niemieckiego producenta K. Schulten GmbH & Co. KG. Dzięki temu można przeprowadzać badania technologiczne systemów firmy na etapie ich projektowania oraz na bieżąco weryfikować i poddawać ocenie własności użytkowe gotowych wyrobów.

 

2014-04-13-2

Centrum badawcze w PONZIO

 

Badania wyrobów o wymiarach 6 m szer. i 5 m wys. (maksymalna powierzchnia do 30 m2) są przeprowadzane w zakresie wytrzymałościowo-funkcjonalnym i dotyczą głównie: przepuszczalności powietrza, szczelności na wodę i obciążenia wiatrem. Prowadzone są też niektóre badania mechaniczne – wszystkie odbywają się zgodnie z normami europejskimi oraz innymi standardami.

Po uzyskaniu Świadectwa Wzorcowania, będzie można również wykonywania na miejscu Wstępnych Badań Typu, co znacznie ułatwi i przyspieszy możliwość uzyskania wymaganej dokumentacji potrzebnej do sprzedaży wyrobów aluminiowych, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

 

2014-04-13-3

Nowe urządzenia w lakierni – szybko, bezpiecznie, ekologicznie

 

Nowe urządzenia w lakierni

Na przełomie roku ruszyła w PONZIO nowa inwestycja związana z modernizacją lakierni. Teraz proces przygotowania profili do lakierowania odbywa się w osobnej hali, wyposażonej w nowoczesny, zautomatyzowany system, który zdecydowanie usprawnia pracę logistyczną związaną z produkcją, zapewnia bezpieczeństwo oraz jest w pełni ekologiczny.

Cały proces przygotowywania poddany jest kontroli jakości, podobnie jak proces lakierowania, który przebiega według reguł wyznaczonych przez certyfikat jakości Qualicoat. Dzięki temu firma udziela wieloletniej gwarancji na trwałość powłok lakierniczych.

W porównaniu z dotychczasowymi możliwościami już można stwierdzić, że dużo szybsze tempo przygotowania profili wpłynęło na zwiększenie wydajności produkcji.

Aktualnie lakiernia dysponuje łącznie czterema liniami o zaawansowanej technologii, pozwalającej m.in. na bardzo szybką zmianę kolorów, bez ryzyka zapylenia innym kolorem. Osobna linia przeznaczona jest do uzyskiwania na powierzchni profili aluminiowych powłoki imitującej drewno.

 

2014-04-13-4

Automatyczne łączenie profili przekładką termiczną

 

Automatyczne łączenie profili przekładką termiczną

Część produkcyjna PONZIO wzbogaciła się o nową, szwajcarską linię technologiczną firmy Müller TB Technologies AG, do łączenia profili „ciepłych” systemów przekładką termiczną.

Automatyczne urządzenie jest sterowane komputerowo 30 niezależnymi osiami i wyposażone w przyrząd do kontroli jakości zagniatania – zgodnie z normą EN 14024.

Nowa linia zagniata około pięciokrotnie więcej profili, niż pozwalały na to dotychczasowe możliwości.

www.ponzio.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym  I elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacj: Świat Szkła 04/2014 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także