Nowoczesne okna i drzwi z aluminium wyprodukowane podczas targów WinDoor-tech 2017 pojadą do Fundacji Patria w Imiołkach, gdzie powstaje Integracyjny Ośrodek Jeździecki dla Dzieci i Młodzieży.

 

20170122Fabryka Okien 2017

 

Fundacja Patria prowadzi hipoterapię nad jeziorem Lednickim od 2008 roku. Rok rocznie zdobywa dofinansowanie dla dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Latem hipoterapia jest częścią programu obozowego dla rodzin zastępczych z całej Polski.

 

20170122fabryjawdt FONZ

 


20170122fabrykaKonrad Flesman dyrektor targow WinDoor-techO rozbudowę ośrodka Fundacja zabiega od lat. Został już zaakceptowany plan zagospodarowania przestrzennego oraz rozprowadzone media: prąd, gaz, woda i kanalizacja. Teren jest ogrodzony, a na położenie czekają, obiecane przez sponsorów, tynki. Nadal jednak 800-metrowy budynek, pokryty dachówką, stoi w stanie surowym i cierpliwie czeka na kolejny etap budowy.


- Wstawienie okien będzie krokiem milowym do skończenia inwestycji. Trudno przecenić jego znaczenie – mówi Liliana Sobieska, prezes Fundacji Patria.


- Mamy już obiecane tynki wewnętrzne oraz wsparcie przy położeniu kabli elektrycznych. Każdy kolejny etap uskrzydla i dodaje sił. Godzenie działalności statutowej i inwestycyjnej jest trudne: trzeba dbać o współpracę z beneficjentami, rozwijać programy, zdobywać środki i decydować ile przeznaczyć na działalność bieżącą, a ile na inwestycje. A kołdra zawsze jest za krótka – przyznaje prezes Sobieska.


20170122fabrykaSobieska-Liliana prezes Fundacji PatriaW nowym budynku będzie m.in. gabinet fizjoterapii, wypożyczalnia sprzętu do ćwiczeń ogólnorozwojowych, miejsca noclegowe oraz wspólne przestrzenie takie jak biblioteka, czy sala do spotkań integracyjnych.


W połowie grudnia zostały wykonane pomiary, według których w czasie targów WinDoor-tech (7-10 lutego 2017) w ramach Fabryki Okien na Żywo zostaną wyprodukowane okna i drzwi aluminiowe.


- Tradycją jest, że okna produkowane w czasie targów WinDoor-tech są przekazywane na cel charytatywny. Ideą Fabryki Okien na Żywo jest promowanie, w formie pełnowymiarowego parku maszynowego, najnowszych technologii dostępnych na rynku. Taka jest między innymi rola targów. Ale nie przeszkadza to, aby produkować pokazowe okna w odpowiednich rozmiarach i później przekazać je instytucjom charytatywnym, które takiej pomocy potrzebują - mówi Konrad Fleśman, dyrektor targów WinDoor-tech.

 

20170122fabrykaOsrodek Jezdziecki w Imiolkach konie

 

W 2017 roku Fabryka Okien na Żywo po raz pierwszy produkować będzie okna i drzwi aluminiowe. Jej partnerami zostały firmy z branży okiennej: Elumatec, Elusoft, Stuertz, Orgadata, Mirox, Winkhaus, Pilkington oraz Ponzio.


Przyszłoroczna edycja Fabryki Okien na Żywo jest czwartą z kolei. Podczas trzech po-przednich wyprodukowano łącznie blisko 350 okien PVC, które zostały przekazane m.in. osobom poszkodowanym podczas powodzi w Bogatyni oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym Caritas i Wiosce Dziecięcej w Brzozowie na Podkarpaciu.

 

 

20170122fabrykaPartnerzy Fabryki Okien na Zywo 2017 logotypy

 

Wypowiedzi partnerów  Fabryki Okien na Żywo 

 

PILKINGTON

20170122pilkingtonMariusz KolodziejMariusz Kołodziej Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia
Idea Fabryki Okien na Żywo podczas WinDoor-tech 2017 pokazuje, że ważny cel społeczny może być realizowany równolegle z tradycyjną wystawą targową. Z wielkim entuzjazmem podeszliśmy do tej akcji, ponieważ podejmowanie inicjatyw adresowanych do najmłodszych oraz wspieranie ich jest szczególnie ważnym obszarem naszych działań, który przynosi wyjątkową satysfakcję

 

Informacja dotycząca produktów, które pojawią się na przestrzeni Fabryki.

Do Fabryki Okien na Żywo przekazaliśmy izolacyjne dwukomorowe szyby zespolone Pilkington Insulight™ Therm Triple. W ich skład wchodzą dwie szyby niskoemisyjne zapobiegające ucieczce ciepła z pomieszczeń, pozwalając jednocześnie na przenikanie energii słonecznej do wnętrza budynku. Wykorzystanie tych przeszkleń w budynku nie tylko poprawi komfort w pomieszczeniach, ale i obniżają koszty ogrzewania.

 

 

WINKHAUS 

20170122winkhausKlaudia Mendyka-WaszkowiakKlaudia Mendyka-Waszkowiak, Kierownik Działu Marketingu Winkhaus Polska:

Do Fabryki Okien na Żywo przekażemy okucia activPilot Select, które umożliwiają łatwe i szybkie okuwanie okien aluminiowych. Istotną zaletą tego rozwiązania jest estetyka, zawiasy w systemie activPilot Select są w całości ukryte pod przylgą skrzydła. Naszym celem jest zaprezentowanie szerszej publiczności tego przyjaznego w montażu i regulacji systemu okuć, który dodatkowo zwiększa izolacyjność termiczną okna.


Opis rozwiązania:
Okucie activPilot Select wyróżnia łatwość montażu i regulacji. Okucie nie wymaga specjalnych nawierceń ani frezowań w profilu. Punkty ryglowania mogą być usytuowane blisko naroży okna, gwarantując większą stabilność i zabezpieczenie przed włamaniem. Okucie schowane w całości w suchej komorze zabezpiecza okna przed przemarzaniem ze względu na brak styku z wnętrzem pomieszczenia. Nadaje się także do pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach akustycznych. Jego dodatkowym atutem jest estetyka. To rozwiązanie idealne do nowoczesnej architektury.

 

20170122winkhausactivPilot Select ALU Titelbild

 

 PONZIO

20170122ponzioJacek Meller dyrektor ds. handlowych Ponzio kadrJacek Meller, dyrektor ds. handlowych PONZIO
Ponzio to jeden z największych producentów aluminiowych systemów budowlanych w Europie.
Nasze produkty służą do produkcji elementów okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych. Są również stosowane w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych.

Produkty zaprezentowane podczas „Fabryki Okien na Żywo”
Do „Fabryki okien na żywo” dostarczyliśmy innowacyjne rozwiązania systemowe przeznaczone do wyprodukowania podczas prezentacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich WinDoor-tech stolarki aluminiowej, która zostanie zamontowana w Integracyjnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży (Fundacja Patria). Zastosowane produkty spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności.


Możemy zapewnić, że okna wykonane w naszych systemach będą służyć przez długie lata ze względu na swą niezawodność, trwałość, komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz estetykę.

 

 

ORGADATA

20170122orgadataMARIUSZ MEGIER OrgadataMariusz Megier, Prezes Zarządu Orgadata East Europe Sp. z o.o.

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na udział w Fabryce Okien na żywo?
„Fabryka Okien na Żywo” to unikatowe wydarzenie branżowe, które stanowi okazję do zaprezentowania możliwości programu LogiKal w praktyce. Dzięki temu jesteśmy bliżej Klientów, którzy mogą na własne oczy zaobserwować korzyści płynące ze stosowania programu LogiKal® w całym procesie produkcji. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i dialogu. W tym roku z dumą zaprezentujemy premierową, jedenastą już wersję programu LogiKal, z innowacyjnym modułem bezpapierowej produkcji.

Produkty zaprezentowane podczas „Fabryki Okien na Żywo”
LogiKal® 11 – Najnowsza, całkowicie interaktywna i wydajna wersja najpopularniejszego programu do projektowania stolarki otworowej.
Infoserver - to rewolucyjny system zarządzania projektami, który całkowicie eliminuje potrzebę korzystania z materiałów drukowanych. Rozwijana przez firmę Orgadata koncepcja bezpapierowej produkcji to oszczędność czasu, optymalizacja kosztów, a przede wszystkim gwarancja sprawnego przepływu informacji podczas pracy nad projektem.

 

 

MIROX

20170122miroxMarek Piechocki - zdjęcieDr Marek Piechocki, Dyrektor MIROX Sp. z o.o.

Zaangażowaliśmy się w projekt Fabryki Okien na Żywo z dwóch powodów: po pierwsze jest to wspaniała forma połączenia biznesu z akcją dobroczynną organizowaną od lat przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Po drugie jesteśmy przekonani, że stolarka aluminiowa prawdziwy rozwój ma jeszcze przed sobą. Coraz większe przeszklenia projektowane w celach estetycznych połączone z coraz lepszymi współczynnikami projektowanymi w celach ekonomicznych, to kierunek przyszłości.

Nasza firma idzie z duchem czasu, staramy się odczytywać sygnały płynące z rynku i do nich dostosowywać, a najlepszym miejscem na tego typu dociekania jest Fabryka Okien na Żywo na MTP w Poznaniu.

 

 

 

 

 20170122windoor tech

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.