20170122pilkingtonMariusz KolodziejPilkington, lider w dziedzinie innowacyjnych i wysokoefektywnych produktów ze szkła i systemów przeszkleń dołączył do grona partnerów Fabryki Okien na Żywo. Fabryka stanie w Poznaniu na przestrzeni targów WinDoor-tech (7-10 lutego 2017) i przez cztery dni produkować będzie okna z aluminium, które zostaną przekazane na cel charytatywny. 

 

- Do Fabryki Okien na Żywo przekażemy izolacyjne dwukomorowe szyby zespolone Pilkington Insulight™ Therm Triple. W ich skład wchodzą dwie szyby niskoemisyjne zapobiegające ucieczce ciepła z pomieszczeń, pozwalając jednocześnie na przenikanie energii słonecznej do wnętrza budynku. Wykorzystanie tych przeszkleń w budynku nie tylko poprawi komfort w pomieszczeniach, ale i obniżają koszty ogrzewania – mówi Mariusz Kołodziej Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia.


- Idea Fabryki Okien na Żywo podczas WinDoor-tech 2017 pokazuje, że ważny cel społeczny może być realizowany równolegle z tradycyjną wystawą targową.  Z wielkim entuzjazmem podeszliśmy do tej akcji, ponieważ podejmowanie inicjatyw adresowanych do najmłodszych oraz wspieranie ich jest szczególnie ważnym obszarem naszych działań, który przynosi wyjątkową satysfakcję – dodaje Kołodziej.

 

20170122fabryjawdt FONZ


Nowoczesne okna i drzwi z aluminium wyprodukowane podczas targów WinDoor-tech 2017 pojadą do Fundacji Patria w Imiołkach, gdzie powstaje Integracyjny Ośrodek Jeździecki dla Dzieci i Młodzieży.


Fundacja Patria prowadzi hipoterapię nad jeziorem Lednickim od 2008 roku. Rok rocznie zdobywa dofinansowanie dla dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Latem hipoterapia jest częścią programu obozowego dla rodzin zastępczych z całej Polski.
O rozbudowę ośrodka Fundacja zabiega od lat. Został już zaakceptowany plan zagospodarowania przestrzennego oraz rozprowadzone media: prąd, gaz, woda i kanalizacja. Teren jest ogrodzony, a na położenie czekają, obiecane przez sponsorów, tynki. Nadal jednak 800-metrowy budynek, pokryty dachówką, stoi w stanie surowym i cierpliwie czeka na kolejny etap budowy.


- Wstawienie okien będzie krokiem milowym do skończenia inwestycji. Trudno przecenić jego znaczenie – mówi Liliana Sobieska, prezes Fundacji Patria.


W nowym budynku będzie m.in. gabinet fizjoterapii, wypożyczalnia sprzętu do ćwiczeń ogólnorozwojowych, miejsca noclegowe oraz wspólne przestrzenie takie jak biblioteka, czy sala do spotkań integracyjnych.


Pod koniec ubiegłego roku zostały wykonane pomiary, według których w czasie targów WinDoor-tech (7-10 lutego 2017) w ramach Fabryki Okien na Żywo zostaną wyprodukowane okna i drzwi aluminiowe.


- Tradycją jest, że okna produkowane w czasie targów WinDoor-tech są przekazywane na cel charytatywny. Ideą Fabryki Okien na Żywo jest promowanie, w formie pełnowymiarowego parku maszynowego, najnowszych technologii dostępnych na rynku. Taka jest między innymi rola targów. Ale nie przeszkadza to, aby produkować pokazowe okna w odpowiednich rozmiarach i później przekazać je instytucjom charytatywnym, które takiej pomocy potrzebują - mówi Konrad Fleśman, dyrektor targów WinDoor-tech.

 

W 2017 roku Fabryka Okien na Żywo po raz pierwszy produkować będzie okna i drzwi aluminiowe. Jej partnerami zostały firmy z branży okiennej: Elumatec, Elusoft, Stuertz, Orgadata, Mirox, Winkhaus Pilkington oraz Ponzio.


Tegoroczna edycja Fabryki Okien na Żywo jest czwartą z kolei. Podczas trzech poprzednich wyprodukowano łącznie blisko 350 okien PVC, które zostały przekazane m.in. osobom poszkodowanym podczas powodzi w Bogatyni oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym Caritas i Wiosce Dziecięcej w Brzozowie na Podkarpaciu.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.