Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Pozytywne perspektywy dla targów R+T
Data dodania: 10.11.21

2021 10 10 1Trwają przygotowania do ponownego uruchomienia sieci targowej dla światowego przemysłu osłon przeciwsłonecznych oraz drzwi i bram

Targowy krajobraz znów ożywa. Po ponad roku bez żadnych wydarzeń „na żywo” w Niemczech i Europie, przygotowania do wznowienia targów w Messe Stuttgart idą pełną parą. Dotyczy to również targów w ramach R+T Alliance, sieci targowej dla branży osłon przeciwsłonecznych oraz drzwi i bram.

 

 

 


– Cieszymy się, że w końcu możemy ponownie organizować targi – powiedział Roland Bleinroth, prezes Messe Stuttgart. – Ostatnie miesiące pokazały, że osobiste spotkania są niezbędne i niezastąpione. Targi pozostaną zatem ważnym i trwałym czynnikiem ekonomicznym.
R+T Alliance obejmuje obecnie sześć imprez targowych w pięciu lokalizacjach na trzech kontynentach: R+T, OUTDOOR AMBIENTE LIVING, R+T Asia, R+T Turkey, APAExpo by R+T i Sun Shading Expo North America.

 

2021 10 10 2

 


Hybrydowa koncepcja imprezy dla R+T 2022 w Stuttgarcie
Wiodące na świecie targi osłon przeciwsłonecznych oraz drzwi i bram odbędą się ponownie w Messe Stuttgart w dniach 21-25 lutego 2022 r. Swój udział w R+T 2022 potwierdziło już ponad 700 wystawców krajowych i zagranicznych, w tym najważniejsi liderzy w branży.

 

Przygotowania idą pełną parą i nie możemy się doczekać ponownego osobistego spotkania z naszymi gośćmi i wystawcami po udanym wdrożeniu R+T digital w lutym 2021 r. – powiedział Sebastian Schmid, Dyrektor Działu Technologii w Messe Stuttgart.

 


– W nadchodzącej edycji R+T zamierzamy wdrożyć hybrydową koncepcję wydarzenia, czyli targów z cyfrowym rozszerzeniem. Chcielibyśmy umożliwić wszystkim odwiedzającym, niezależnie od wszelkich ograniczeń w podróżowaniu, wzięcie udziału w R+T oraz ułatwić podzielenie się wiedzą zdobytą w ciągu ostatnich miesięcy w nowym formacie.

 

Na miejscu udostępniona zostanie również duża liczba środków higienicznych zgodnie z „koncepcją bezpiecznych targów”, które muszą odbyć się w ścisłym reżimie sanitarnym.

 

Więcej informacji na temat rejestracji i koncepcji bezpiecznych targów jest dostępnych na: www.rt-expo.com.

 

2021 10 10 3

 


OUTDOOR. AMBIENTE. LIVING. na targach INTERGASTRA & R+T 2022
Specjalny pokaz OUTDOOR. OUTDOOR. AMBIENTE. LIVING. wkracza w kolejny etap: podczas INTERGASTRA – Wiodących Targów dla Hotelarstwa i Gastronomii – od 5 do 9 lutego 2022 roku czołowi producenci z branży osłon przeciwsłonecznych i ochrony przed warunkami atmosferycznymi zaprezentują swoje produkty, które sprawiają, że gastronomia na świeżym powietrzu jest użyteczna i wygodna w prawie każdych warunkach pogodowych.

 

Na terenie zewnętrznym targów Messe Stuttgart będzie można zatem dokładnie przetestować np. markizy, zadaszenia tarasów, osłony przeciwsłoneczne, żagle przeciwsłoneczne i szeroką gamę akcesoriów w rzeczywistych warunkach atmosferycznych. A co najważniejsze wystawa OUTDOOR. OUTDOOR. AMBIENTE. LIVING. odbędzie się również podczas kolejnej edycji R+T od 21 do 25 lutego 2022 r.

 

2021 10 10 4


– W związku z trwającą pandemią i związane z tym zwiększone zapotrzebowanie na gastronomię zewnętrzną, produkty do funkcjonowania na świeżym powietrzu stały się jeszcze ważniejsze. Prezentując na pokazie specjalnym różnorodność tych systemów rozwiązań, chcemy sprostać potrzebom branży – wyjaśnia Sebastian Schmid. Rejestracja na pokaz specjalny jest już możliwa.

Więcej informacji: www.messe-stuttgart.de/outdoor/en.

 


Sukces R+T w Azji w 2021 r.
16. edycja R+T Asia w dniach 24–26 marca 2021 r. była pierwszą „fizyczną” odsłoną targów w ramach R+T Alliance od początku pandemii – i jednocześnie edycją, która imponująco wręcz otworzyła „na świat” targi branży systemów osłon przeciwsłonecznych w Azji: z ponad 42 000 odwiedzających, 700 wystawcami na powierzchni wystawienniczej brutto 68 000 m2, ponad 20 odbywającymi się na miejscu wydarzeniami edukacyjnymi i networkingowymi oraz dodatkowym programem hybrydowym R+T Asia Connect, wydarzenie to okazało się również całkowity sukces.

 

Kolejna edycja R+T Asia odbędzie się w dniach 25-27 maja 2022 r. i będzie wiązała się z przeprowadzką do NECC – National Convention & Exhibition Centre w Szanghaju

 

– Oprócz rocznej gwarancji daty/terminu z wystarczającym odstępem do R+T 2022, ta innowacja umożliwia również wzrost: większe hale stanowią idealną podstawę do przyszłej ekspansji pod względem powierzchni wystawienniczej i liczby wystawców – powiedział Roland Bleinrotha. Faza rejestracji na R+T Asia 2022 rozpoczęła się pomyślnie, a pierwsi krajowi i międzynarodowi wystawcy już potwierdzili swoje uczestnictwo. Więcej informacji na stronie: pl.rtasia.net .

 

2021 10 10 4

 


Nowy termin R+T Turkey
Targi R+T w Turcji odbędą się w nowym terminie - od 20 do 22 października 2022 r. w centrum wystawienniczym CNR Expo, cieszącym się dużym uznaniem branży. Stambuł i Turcja jako węzeł komunikacyjny między Europą a Azją jest idealnym miejscem organizacji/lokalizacji targów. Łatwy bezwizowy dostęp do wielu krajów ułatwia przepływ towarów i gości z Europy, Afryki oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu.

 

Ponieważ międzynarodowy charakter jest bardzo ważny dla R+T Turkey, nowa data zapewni bezpieczeństwo planowania dla wszystkich zaangażowanych osób. – Wreszcie widać światło na końcu tunelu i słońce znów świeci jaśniej na rynku europejsko-azjatyckim.

 

Jednak ważne jest dla nas, aby nasze wydarzenie mogło nadal błyszczeć, tak jak w przeszłości. Dlatego zdecydowaliśmy z naszymi wystawcami i partnerami, aby przesunąć datę R+T Turkey z września 2021 na październik 2022 – powiedział Ufuk Altıntop, dyrektor zarządzający Messe Stuttgart Ares. – Nie możemy się już doczekać ponownego otwarcia naszych drzwi dla wszystkich gości w Stambule na R+T Turkey 2022, które odbędą się już po raz piąty.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.rt-turkey.com.

 

2021 10 10 5

 


Premiera APAExpo by R+T
APAExpo by R+T odbędą się po raz pierwszy na tarach Feria Barcelona w Hiszpanii w dniach 5-7 października 2022 r. Nowe targi organizowane są we współpracy z Hiszpańskim Stowarzyszeniem Producentów Drzwi Automatycznych (APA). W przeszłości Międzynarodowe Targi Drzwi/Bram Automatycznych odbywały się pod nazwą FIPA – ostatnio w Walencji w 2019 roku z ponad 100 wystawcami i 3500 zwiedzającymi z branży.

 

APAExpo by R+T bądą odbywały się co trzy lata w Barcelonie, a obecna edycja umożliwi dotarcie również na inne rynki, np. do Afryki Północnej i Ameryki Łacińskiej. – Cieszymy się, że współpraca i interakcja z Messe Stuttgart jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję jako międzynarodowych targów drzwi/bram automatycznych na rynku”– powiedział Ricardo Ricart, sekretarz generalny APA i dyrektor generalny hiszpańskiego wydawnictwa „ PA ediciones”.

 

Więcej informacji na stronie www.apaexpopuertasautomaticas.com 

 


Sun Shading Expo North America 2022
Sun Shading Expo North America nie odbędą się w 2021 roku jako osobne targi, ale zostaną – wraz z programem merytorycznym w zakresie wewnętrznych i zewnętrznych systemów osłon przeciwsłonecznych – włączone do programu konferencji na IFAI Expo 2021 w formie rozmów eksperckich i otwartych dyskusji.

 

IFAI Expo, wiodące targi tkanin specjalnych i tekstyliów technicznych, które odbędą się w dniach od 2 do 4 listopada 2021 r. w Nashville w stanie Tennessee świętują swoją setną rocznicę. Koncepcja współpracy z Messe Stuttgart zostanie również zaprezentowana na żywo podczas IFAI Expo 2021. – Wielu międzynarodowych wystawców R+T wykazało już swoje zainteresowanie rynkiem północnoamerykańskim.

 

Jako profesjonalny organizator targów, naszym celem jest oferowanie wszystkim uczestnikom platformy prezentacyjnej gwarantującej bezpieczeństwo i jakość kontaktów. Po ocenie aktualnie obowiązujących warunków ramowych i mając na uwadze długoterminowy sukces nowej marki targowej, zdecydowaliśmy się zorganizować Sun Shading Expo North America jako kolokację dla IFAI Expo 2022 – wyjaśnia Roland Bleinroth, Dyrektor Zarządzający Messe Stuttgart.

 

Premiera Sun Shading Expo North America odbędzie się zatem w dniach 12-14 października 2022 r. równolegle z targami IFAI Expo w Charlotte w Karolinie Północnej. Dyrektor generalny Industrial Fabrics Association International (IFAI) i prezes Steve Schiffman dodał: – Nie możemy się doczekać długoterminowej współpracy między IFAI Expo i Sun Shading Expo North America. Nasza 100. rocznica IFAI Expo to idealna oprawa do uroczystego podkreślenia współpracy i rozpoczęcia budowania silnej, międzybranżowej sieci pomiędzy klientami obu imprez.

 

Planowany program konferencji Sun Shading Expo podczas IFAI Expo 2021 zostanie ogłoszony wkrótce.

 

Więcej informacji na stronie: www.sunshadingexpo.com.

 

Więcej informacji o R+T Alliance można znaleźć na stronie: www.rt-alliance.com 

 

 2021 10 10 6

   (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 10/2021