Firma O-I otrzymała prestiżową nagrodę WorldStar – najważniejsze odznaczenie przyznawane producentom opakowań. Wyróżniony produkt to imponująca butelka opracowana dla napoju alkoholowego Cachaça Yaguara. Projekt butelki jest owocem współpracy brytyjskiego artysty Briana Clarke’a i zespołu O-I Covet, zajmującego się produkcją luksusowych wyrobów ze szkła opakowaniowego. 

 

 20150622o-i1

Dyrektor O-I's Covet na Europę, Robert Brouwer  (z lewej) oraz Prezes World Packaging Organization (WPO),  Thomas L. Schneider

 

Ceremonia wręczenia nagród przyznawanych przez World Packaging Organization odbyła się podczas Targów Przetwórstwa i Opakowań IPACK-IMA w Mediolanie. Butelki dla napoju marki Yaguara produkowane są w zakładzie O-I w Kolumbii. Artystyczny projekt był zainspirowany widokiem unikatowych ścieżek spacerowych w brazylijskiej Copacabana. Dzięki niezwykłemu opakowaniu trunek zajmuje wysoką pozycję na rynkach lokalnych i światowych.

 

 

World Packaging Organization od 1970 r. przyznaje nagrody za wyróżniające się nowe opakowania z całego świata. Do nagrody WorldStar 2015 zgłoszono 266 wyrobów z 38 krajów. „Bardzo cieszymy się z ciągłej uwagi i nagród, które butelka Yaguara otrzymała na wielu rynkach” - powiedziała Stephanie Johnston, General Manager zespołu O-I Covet. „Uważamy tę piękną butelkę za wizytówkę linii Covet. Nagroda WorldStar zmusza nas do tego, aby jeszcze bardziej przekraczać granice, by połączyć się z konsumentami tak mocno, jak tylko szkło może zrobić.” – dodała Johnston.


Nagrody WorldStar są wyrazem ciągłego postępu w zakresie projektowania i technologii opakowań i żywym wzorcem międzynarodowej dążenia do doskonałości opakowania.

 

20150622o-i2-------
O-I
Owens-Illinois (O-I) jest największym na świecie producentem opakowań szklanych i preferowanym partnerem wybieranym przez wielu wiodących wytwórców żywności i napojów. W 2014 r. firma osiągnęła globalne przychody na poziomie 6,8 miliardów dolarów. O-I zatrudnia ok. 21 000 pracowników w 75 oddziałach zlokalizowanych w 21 krajach, w tym w trzech Polsce. Firma z siedzibą w Perrysburgu (Ohio, USA) dostarcza bezpieczne, wyprodukowane w sposób zrównoważony opakowania szklane, wzmacniające rozpoznawalność produktów na rosnącym rynku globalnym. Więcej informacji pod adresem www.o-i.com
Kampania O-I Glass Is Life (TM) promuje zalety szklanych opakowań na kluczowych rynkach na całym świecie. Dowiedz się więcej i przyłącz do akcji na: glassislife.com


Covet™
Covet™ to połączenie luksusowych wyrobów ze szkła opakowaniowego i związanych z nimi usług, wspierających marki super premium w osiąganiu celów biznesowych. Covet daje O-I takie możliwości jak projektowanie i dekorowanie szkła na zamówienie oraz połączenie klasycznych wzorów butelek O-I z innowacyjnym portfolio.


Yaguara Cachaça
Swoje powstanie Cachaça Yaguara zawdzięcza przyjaźni trzech młodych przedsiębiorców. Thyrso i Thiago Camargo zapoznali się z Hamiltonem Lowe’m we wczesnej młodości i szybko zaprzyjaźnili. Przez kilka lat Hamilton często podróżował ze swojej ojczystej Anglii do braci, którzy mieszkali w Brazylii, przy tym sporadycznie odwiedzali dziadka braci Thyrso i Thiago, który przez całe swoje życie pracował nad udoskonaleniem własnej cachaça – “Cachaça do Barba.” I właśnie podczas takiego wyjazdu do stanu Paraná uświadomili sobie, że można połączyć rodzinną tradycję cachaça z nowoczesną Brazylią. Postanowili stworzyć własną cachaça, i tak narodziła się Yaguara Cachaça.

Więcej informacji o marce: www.cachacayaguara.com
Facebook: https://www.facebook.com/YaguaraCachaca
Twitter: yaguaracachaca
Instagram: yaguaracachaca

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.