7 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwsze w Polsce specjalistyczne seminarium dotyczące akustyki nowoczesnych biur typu open space. Swoją praktyczną wiedzą podzielą się najbardziej uznani międzynarodowi specjaliści w tej dziedzinie. Zgłoszenia na seminarium można przesyłać do 24 maja.

 

 20160505Specjalistyczne seminarium dotyczace akustyki biur open space

 


Seminarium „Projekty akustyczne nowoczesnych biur typu open space - norma PN-EN ISO 3382-3 w praktyce” jest przeznaczone dla specjalistów z obszaru akustyki pomieszczeń. Swoją wiedzą i doświadczeniem z międzynarodowych projektów podzielą się Valtteri Hongisto i Claus Lynge Christensen.

 

Dr inż. Elżbieta Nowicka oraz dr. hab. inż. Jacek Nurzyński przedstawią kierunek zmian w polskich normach dotyczących dźwiękoizolacyjności budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych.

 

Omówione będą także najnowsze badania dotyczące hałasu w biurach i jego wpływu na pracowników biurowych, argumenty coraz ważniejsze dla inwestorów biurowych w Polsce. – Na hałas w biurach narzeka 50% pracowników klasycznych open spaców, jak i najnowocześniejszych przestrzeni biurowych. Problem jest coraz częściej dostrzegany przez pracodawców, a jego rozwiązanie wymaga kompleksowego podejścia do projektowania wnętrza z zaangażowaniem specjalistów z wiedzą i doświadczeniem – mówi Magda Szubert ze Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki


Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, którego celem jest propagowanie najbardziej aktualnej wiedzy wśród użytkowników, inwestorów, jak i ekspertów z dziedziny akustyki.


Szczegółowa agenda, warunki i zgłoszenia poprzez stronę www.komfortciszy.pl

 

Termin: 7 czerwca 2016 (wtorek), godz. 8.30-15.30

Miejsce: Biuro BuroHappold Engineering, Twarda 18, Warszawa

Program:

8.30 Powitanie, przedstawienie stowarzyszenia. Henryk Kwapisz.


8.50. Rynek biurowy w Polsce a problem hałasu. Magda Szubert
Najnowsze wyniki badań odnośnie hałasu we współczesnych biurach polskich i zagranicznych i doświadczenia z rynku polskiego. O czym się mówi na konferencjach branżowych, jakie argumenty odnośnie akustyki trafiają do inwestora biurowego. Perspektywy rozwoju rynku biurowego w Polsce
prezentacja i materiały konferencyjne w języku polskim


9.30-11.30 prof. Valtteri Hongisto, senior research scientist, Turku University of Applied Sciences
Effects of office noise on performance and well-being. ISO 3382-3: Backgrounds and contents. Case results from various kinds of acoustic refurbishments
prezentacja w języku angielskim, materiały konferencyjne w języku angielskim i polskim


11.30-11.45 Przerwa kawowa


11.45-13.15 Claus Lynge Christensen, Odeon : Acoustical simulation of open-plan offices according to ISO 3382-3
Measurements according to ISO 3382-3 using Odeon. Modelling of open plan offices in Odeon (using Sketchup to do the room modelling). Examples where other tools than ISO 3382-3 calculations/result are used in open environments (e.g. use of auralisation in open atriums).
Prezentacja w języku angielskim, materiały konferencyjne w języku angielskim i polskim.


13.15-14.00 Lunch


14.00. Kierunek nowelizacji normy PN-B-02151-2 – dr inż. Elżbieta Nowicka, Pracownia akustyki ITB. Prezentacja w języku polskim.


14.30 Założenia do klasyfikacji akustycznej budynków mieszkalnych w Polsce - dr hab. inż. Jacek Nurzyński, prof. nadzw. ITB. Prezentacja w języku polskim.


15.00 Podsumowanie


15.30 Zakończenie
 

O Stowarzyszeniu na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”
Celem Stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy na temat akustyki budynków i jej wpływu na komfort, zdrowie i produktywność użytkowników. Stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną i edukacyjną. Celem działalności jest propagowanie najbardziej aktualnej wiedzy wśród użytkowników, inwestorów, jak i ekspertów z dziedziny akustyki.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.