Wielostronne zastosowanie, możliwość indywidualnego dopasowania i długa żywotność. Dzięki swoim właściwościom aluminium jest obecnie postrzegane jako przyszłościowy materiał budowlany. Dla firmy HEROAL aluminium stanowi podstawę międzynarodowego modelu sukcesu. Domowe systemy aluminiowe to projekty i produkcja systemów rolet, ochrony przeciwsłonecznej, bram rolowanych, systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych uzupełnionych o okiennice uchylne i przesuwne, ochronę przed insektami oraz dachy tarasowe i wiaty garażowe spełniające najwyższe wymogi jakościowe.

 

 

2016 11 32 1

Prezes HEROAL, Konrad Kaiser

 

 

Produkcja odbywa się w Niemczech

 

Od czasu założenia w roku 1897 rodzinnej firmy jej portfolio ciągle się rozwijało. W roku 1966 HEROAL wynalazła rolowany profil aluminiowy do rolet, w 1971 w Verl rozpoczęła się produkcja profili okiennych i drzwiowych. Obecnie firma należy do wiodących producentów systemów aluminiowych, również dlatego, że dysponuje kompleksowym systemem zarządzania innowacjami. Dodatkowo, stanowiące wiodące motto połączenie wydajności, ekonomiczności i trwałości, na stałe zagościło w firmie. Dzięki minimalnemu wykorzystaniu energii w trakcie produkcji oraz maksymalnej oszczędności energii w trakcie użytkowania rozwiązania systemowe HEROAL zdecydowanie przyczyniają się do rozwoju możliwości w zakresie zrównoważonego budownictwa – w połączeniu z najwyższą ekonomicznością w trakcie obróbki systemów i wzrostem wartości budynku.

 

Produkty pozostającego niezmiennie rodzinną własnością przedsiębiorstwa są obecnie dystrybuowane na całym świecie.

 

W Niemczech produkowane są systemy aluminiowe. Firma zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników w trzech zakładach, rozmieszczonych wokół swojej siedziby głównej. Większa część parku maszynowego została zaprojektowana indywidualnie na potrzeby przedsiębiorstwa. W ten sposób HEROAL jest w stanie zapewnić, że wieloletnie doświadczenie firmy w obróbce aluminium jest wykorzystywane w taki sam sposób, jak skuteczne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań – oczywiście, przy umożliwieniu klientom maksymalnej elastyczności i realizacji indywidualnych opcji.

 

 

2016 11 32 2

Siedziba zarządu HEROAL i pomieszczenia maszyn produkcyjnych w Verl

 

 

Myślenie systemami

 

Wszystkie produkty HEROAL łączy koncepcja systemowa, tak więc z jednej strony modułowa – a tym samym elastyczna – budowa, z drugiej strony natomiast możliwość łączenia ze sobą różnych systemów. Zastosowanie materiału, jakim jest aluminium, zapewnia produktom korzystne właściwości, takie jak długa żywotność oraz niski nakład konserwacyjny.

 

Częścią systemu filozofii firmy jest również dążenie do tego, by opieka nad produktem niekoniecznie kończyła się na jego wyprodukowaniu. W związku z tym HEROAL przykłada uwagę do dodatkowego serwisu produktów w ścisłej współpracy z klientem. Serwis ten obejmuje gięcie i kantowanie profili oraz urządzenia do powlekania, które umożliwiają również realizację indywidualnych rozwiązań dotyczących kolorów i kształtów. Zdefiniowane zespoły doradców zajmują się dodatkowo indywidualnymi zapytaniami i pomysłami pracowników.

 

 

System okienny HEROAL W 72 – trwały i innowacyjny

 

Przy stosunkowo niskiej głębokości zabudowy system okienny HEROAL W 72 oferuje najwyższą elastyczność i funkcjonalność, a co za tym idzie, dzięki innowacyjnej geometrii mostka izolacyjnego jest wyjątkowo trwały. System, przy głębokości zabudowy wynoszącej 72 mm w ramie i 84 mm w skrzydle, osiąga najlepsze wartości Uw oraz najwyższą obciążalność bez zastosowania w ramie izolacji szklanej. Uszczelnienia szklane oraz wielkoformatowe uszczelnienia wewnętrzne, w których zastosowano technologię wielokomorową, są dostępne w wersji z podwyższonym standardem izolacji oraz w wersji klasycznej. Modułowa budowa dodatkowo prowadzi do optymalnego wykorzystania energii i materiałów, a przez to do maksymalnej wydajności energetycznej i kosztowej w trakcie całego okresu użytkowania. 

 

 

HEROAL W 72 i – okno blokowe o szczególnie wąskiej optyce

 

System okienny HEROAL W 72 i oferuje maksymalną przejrzystość, najlepszą izolację termiczną oraz eleganckie wzornictwo bez widocznych zawiasów czy listew szklanych. Ta filigranowa konstrukcja, w połączeniu z ukrytymi okuciami oraz kompatybilnością systemową z systemem fasadowym HEROAL C 50, umożliwia zagospodarowanie dużych powierzchni szklanych oraz indywidualizację projektów architektonicznych – zarówno w przypadku budownictwa obiektów publicznych, jak i domów prywatnych.

 

 

2016 11 33 1

HEROAL W 72 i

 

 

(...)

 

HEROAL W 72 UD – bezbarierowe rozwiązanie systemowe 

 

Bezbarierowość to wyzwanie, któremu coraz częściej czoła stawia nie tylko budownictwo obiektów publicznych, ale także nieruchomości prywatne. W zależności od okoliczności budowlanych system oferuje różnego rodzaju montaże progowe oraz kompatybilność systemową z systemem drenażowym HEROAL DS.

 

 

2016 11 33 2

System okienny HEROAL W 72 UD jest kompatybilny z systemem drenażowym HEROAL DS.

 

 

System drzwiowy HEROAL D 72 – dostępny dla wszystkich

 

Przekonująca funkcjonalnie i optycznie kombinacja systemu drzwiowego i odwadniającego to reakcja HEROAL na przemiany demograficzne. Aby ułatwić dostęp wszystkim ludziom, system drzwiowy HEROAL D 72, poza bezbarierowymi progami, umożliwia nawet całkowite usunięcie barier. Ważny warunek: innowacyjny system drenażowy HEROAL DS.

 

 

2016 11 33 3

HEROAL D 72

 

2016 11 33 4

 

HEROAL D 72 z systemem drenażowym heroal DS

 

 

Brak barier w sensie dosłownym 

 

Aby ułatwić codzienność jak największej liczbie ludzi, heroal na nowo odkrył bezbarierowość systemu drzwiowego HEROAL D 72. Został on opracowany w taki sposób, że innowacyjna bariera zerowa oraz wszystkie bezbarierowe warianty progowe można dostosowywać w przedziale 0–20 mm. Również wysokość drzwi do 3 m zaspokaja indywidualne wymagania klientów. I to nawet przez dziesiątki lat, czego dowodem jest test 1 000 000 cykli otwierania i zamykania.

 

 

System drenażowy HEROAL DS – zintegrowany liniowy system odwadniania powierzchniowego

 

Aby zrealizować projekt progów bezbarierowych i jednocześnie zapewnić ochronę przed szkodami wyrządzanymi wewnątrz przez wilgoć, konieczne jest zastosowanie specjalnych rozwiązań. Optymalne i innowacyjne rozwiązanie oferuje nowy system drenażowy HEROAL DS. Istotą tego rozwiązania jest profil podstawowy, który umożliwia przyłączenie odwadniającego liniowego systemu drenażowego. System odprowadza wody opadowe z wydajnością do 200 litrów na minutę bez występowania cofek pod wysokiej jakości osłoną ze stali szlachetnej. Składany profil podstawowy posiada element ustalający dla folii przyłączeniowej, która zapewnia uszczelnienie konstrukcji. Niezależnie od rodzaju otworów – otwieranie do wewnątrz, jak i na zewnątrz za pomocą obiegowej ramy skrzydła lub profilu cokołowego — innowacyjny system drenażowy stanowi rozwiązanie do wszystkich drzwi wejściowych, okien oraz drzwi podnoszono-przesuwnych, zarówno w nowym budownictwie, jak i w przypadku renowacji. Kompatybilność systemów HEROAL zapewnia możliwość zastosowania tego wielosystemowego rozwiązania drenażowego we wszystkich otworach wielkoformatowych w systemach drzwiowych HEROAL D 72, systemach okiennych HEROAL W 72 oraz systemach drzwi podnośno- przesuwnych HEROAL S 77 SL.

 

 

HEROAL S 77 SL – gwarantuje maksymalną przejrzystość

 

Na potrzeby bardziej wymagających sytuacji budowlanych system HEROAL S 77 został rozbudowany o system HEROAL S 77 SL (shape line). Integracja trwałego przeszklenia (monorail) zamiast jednego stałego skrzydła oraz możliwość produkcji w całości przeszklonych rozwiązań narożnikowych do zastosowania w narożnikach wewnętrznych i zewnętrznych stanowią dla projektantów i architektów podstawę do planowania poczucia przestrzenności. W ten sposób powstaje nowy element projektowania architektonicznego, który umożliwia tworzenie płynnych przejść pomiędzy pomieszczeniami i stwarza harmonijny balans designu, najwyższego komfortu i funkcjonalności.

 

 

2016 11 34 1

HEROAL S 77 SL w połączeniu z systemem drenażowym HEROAL DS

 

 

Obok zbrojonej geometrii skrzydła HEROAL, które spełnia wszystkie wymogi w zakresie izolacji termicznej w odniesieniu do wszystkich rozmiarów i ciężarów drzwi, znane już technologie firmy dbają o to, by funkcjonalność pozostawała na optymalnym poziomie, również w odniesieniu do przepuszczalności powietrza i odporności na zacinający deszcz. Wydajna izolacja wewnętrzna z 4 poziomami izolowania oraz dodatkowym wiatrołapem spełnia najwyższe wymogi. Co więcej, system drenażowy HEROAL DS jest kompatybilny również z systemem HEROAL S 77 SL.

 

 

2016 11 34 2

HEROAL S 77 SL – maksymalna przejrzystość

 

 

System fasadowy HEROAL C 50 – wydajność i ekonomiczność

 

Rosnące wymagania w zakresie wydajności energetycznej przegród zewnętrznych i nieograniczania przy tym wolności projektowania, a także wydajnego i bezpiecznego przetwarzania i ekonomiczności, stanowią główne priorytety w udoskonalaniu systemów. Aby spełnić te wymogi, firma HEROAL wprowadziła jednolitą koncepcję izolacji termicznej w ramach systemu HEROAL C 50.

 

 

2016 11 34 3

System fasadowy HEROAL C 50 koncepcją izolacji cieplnej oferuje liczne korzyści związane z obróbką.

 

 

Dzięki koncepcji izolacji termicznej liczba elementów systemu została mocno zredukowana przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych właściwości wydajnościowych, co z kolei prowadzi do łatwiejszej i jednocześnie tak samo precyzyjnej, co efektywnej obróbki.

 

 

Jednolite komponenty systemowe dbają o różnorodne możliwości zastosowania

 

Ujednoliconą koncepcję izolacji termicznej charakteryzują izolacje piankowe oraz uszczelnienie na całości elementu, które dbają o poprawę wartości U. Poszczególne elementy systemu w zakresie izolacji zostały zaprojektowane w ujednolicony sposób i zebrane w podstawowym systemie fasadowym HEROAL C 50 (wartości Uf do 1,2 Wm2/K), w wysokoizolowanym systemie HEROAL C 50 HI (wartości Uf do 0,78 Wm2/K) , w certyfikowanym do zastosowania w budownictwie pasywnym systemie fasadowym HEROAL C 50 PH (wartości Uf do 0,78 Wm2/K) oraz zorientowanym na wzornictwo systemie fasadowym w optyce stali HEROAL C 50 ID (wartości Uf do 0,78 Wm2/K).

 

 

2016 11 34 4

Systemy fasadowe HEROAL można w optymalny sposób łączyć z systemami okiennymi i drzwiowymi tej samej firmy, a także z roletami i systemami ochrony przeciwsłonecznej. Dzięki temu otwiera się wiele nowych, różnorodnych możliwości w zakresie projektowania, przy czym gwarancja niezawodności systemów pozostaje nienaruszona.

 

 

Aktualne testy potwierdzają zorientowane na przyszłość ukierunkowanie produktu

 

Nowo rozwinięta strefa produktów izolacyjnych, jak również całościowy system fasadowy HEROAL C 50, zostały z sukcesem przetestowane przez instytut ift Rosenheim zgodnie z nową formą testu wg projektu normy prEN 13830:2013-06. System fasadowy HEROAL C 50 zaliczył test z wynikami wykraczającymi daleko ponad wymogi standardowe, również w zbadanych dodatkowo obszarach dynamicznej odporności na zacinające deszcze. Przetestowano również zdefiniowane właściwości, takie jak statyczna odporność na zacinające deszcze, przepuszczalność powietrza, odporność na uderzenia i odporność na obciążenie wiatrem. W ten sposób system fasadowy HEROAL C 50 już teraz spełnia przyszłe wymogi międzynarodowych rynków i oferuje pracownikom zajmującym się obróbką, projektantom i architektom ekstremalnie wysoką niezawodność systemową.

 

 

2016 11 35 1

HEROAL oferuje ekskluzywny w tej branży serwis „gięcia i kantowania” profili, które są powlekane na własnych maszynach HEROAL przy zachowaniu najwyższej jakości HEROAL hwr.

 

 

Systemy fasadowe – wydajność energetyczna, ekonomiczność i zorientowanie na design 

 

HEROAL oferuje bogate portfolio produktów fasadowych. Począwszy od systemu izolacji HEROAL C 50, poprzez wysokoizolowany system fasadowy HEROAL C 50 HI, aż do certyfikowanego do zastosowania w budownictwie pasywnym systemu fasadowego HEROAL C 50 PH – producent oferuje wysoką dowolność w projektowaniu. Wersja zorientowana na design, czyli HEROAL C 50 ID, oraz system ochrony przeciwpożarowej HEROAL C 50 FP zamykają bogate portfolio firmy.

 

Dodatkowo HEROAL oferuje ekskluzywny w branży serwis, możliwość indywidualnego gięcia i kantowania profili. Nietypowe wymagania w zakresie wzornictwa oraz różnorodność wersji kolorystycznych to elementy, które można zastosować we wszystkich systemach fasadowych. 

 

Więcej informacji na stronie www.heroal.com 

 

 

Jennifer Kracht
HEROAL – Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG

 

Zdjęcia: HEROAL

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2016

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.