Już niebawem rozpoczną się międzynarodowe targi fensterbau/frontale w Norymberdze. W dniach 26-29 marca 2014 roku w hali nr 7 na stoisku nr 403 firma Schüco odkryje tajemnice konstruowania innowacyjnych energooszczędnych i pasywnych okien, a także pokaże najnowsze trendy w dziedzinie designu okien i drzwi.

 


Organizowane dwa lata targi fensterbau/frontale to największe wydarzenie w branży stolarki okiennej w Europie. Na powierzchni ponad 94.500 m2 odbędą się prezentacje najnowszych technologii i produktów z tej dziedziny. W centrum imponującej ekspozycji firmy Schüco International znajdzie się opatentowana technologia koekstruzji aluminium z PVC, którą zastosowano w energooszczędnych i pasywnych oknach z serii Schüco Alu Inside. Stolarka Schüco łączy w sobie doskonałe właściwości użytkowe i stylowy design, dlatego na stoisku nie zabraknie również eleganckich wykończeń powierzchni.

 

 

20140303schueco alu inside automotivefinish

Przekrój przez profil Schüco  Alu Inside w odcieniu DB 703 z palety AutomotiveFinish Fot. Schüco


Inspirujący wgląd w technologię
Efektywność energetyczna to najważniejszy kierunek rozwoju budownictwa. Z tego powodu centralnym punktem prezentacji firmy Schüco będzie siedmiokomorowe okno Alu Inside, w którym tradycyjne stalowe wzmocnienia zastąpiono ciągłymi, aluminiowymi usztywnieniami. Techniczna prezentacja profilu pozwoli odwiedzającym zobaczyć na co dzień ukryte przed wzrokiem rozwiązania konstrukcyjne i ich funkcje.

 

Innowacyjna, opatentowana metoda łączenia aluminium i PVC pozwala zminimalizować efekt mostków cieplnych w ramie skrzydła i ościeżnicy oraz obniżyć współczynnik przenikania ciepła Uf do 0.76 W/m2K. Lżejsza konstrukcja, optymalna stabilność oraz opłacalność produkcji to dodatkowe zalety systemu Alu Inside, które doceniło już wielu klientów.

 

 20140303schueco alu inside okno pasywne

Przekrój przez profil Schüco Alu Inside, certyfikowany przez Instytut Domów Pasywnych w  Darmstadt Fot. Schüco


Wysublimowane wzornictwo
Stolarka okienna i drzwiowa kształtuje charakter budynku, dlatego firma Schüco wciąż poszukuje nowych technologii wykańczania powierzchni PVC, które pozwolą w jeszcze lepiej podkreślić indywidualny efekt architektoniczny. Będzie można zobaczyć między innymi energooszczędne drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide w wersji z aluminiowymi nakładkami Schüco TopAlu o powierzchniach anodowanych lub w dowolnej kolorystyce np. z palety RAL, a także drzwi wejściowe z serii Corona SI 82 w unikalnej metalicznej kolorystyce AutomotiveFinish.

 

To właśnie na targach fensterbau/frontale zadebiutują zupełnie nowe odcienie i efekty strukturalne, które w tym roku dołączyły do kolekcji inspirowanej nowymi trendami architektonicznymi. Osobna część stoiska zostanie poświęcona stylowym aluminiowym drzwiom wejściowym dedykowanym obiektom rezydencjalnym. Będzie można zobaczyć jeszcze więcej wzorów, kolorów i nowoczesnych rozwiązań kontroli dostępu.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia stoiska Schüco International na targach fensterbau/frontale i przekonania się na własne oczy, jak efektowne może być połączenie eleganckiego wzornictwa z innowacyjnymi technologiami.

 

 20140303schueco ads 90 pl si

Drzwi aluminiowe Schüco ADS 90 PL.SI Fot. Schüco


Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych
Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.


Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały – Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.