Szklane kabiny prysznicowe, półki czy drzwi pełnią nie tylko rolę użytkową, ale są minimalistycznymi dekoracjami, które dodają klasy i subtelności naszym wnętrzom. Szkło to jednak niezwykle kruchy materiał, więc musimy pamiętać o solidnej oprawie, która w odpowiedni sposób je utrzyma. Okucia dystrybuowane przez firmę Agas to produkty wysokiej jakości, które skutecznie zabezpieczą szklane elementy znajdujące się w naszym domu. 

 

 

2017 6 56 1

 

 

Elegancka łazienka – szklane kabiny i półki

 

Podczas urządzania łazienki kierujemy się tym, aby pomieszczenie było zarówno funkcjonalne, jak i miało prosty, elegancki wygląd. Pełnię komfortu dostarcza nam prysznic, dzięki któremu możemy szybko wziąć kąpiel, a jednocześnie się zrelaksować. Wybór kabiny jednak nie jest prosty – trzeba wybrać produkt, który będzie służył nam przez wiele lat. Okucia firmy Amig dystrybuowane przez Agas doskonale zabezpieczą szklane drzwi czy ścianki. To trwałe rozwiązanie pozwoli bez obaw korzystać z prysznica przez długi czas. Zawiasy, łączniki kabiny, relingi czy wsporniki wykonane są ze stali nierdzewnej lub matowego niklu. Takie materiały sprawiają, że okucia te są niezawodne i mimo kontaktu z wodą zachowują niezmieniony wygląd przez wiele lat.

 

 

2017 6 56 2

 

 

Aby łazienka była funkcjonalna niezbędne są półki, na których pomieścimy wszystkie kosmetyki. Firma Amig, której rozwiązania dystrybuowane są przez Agas, w swojej ofercie posiada podpórki do półek szklanych, które wyróżniają się wysoką jakością. Wykonane są z najlepszych materiałów, dzięki czemu są trwałe i utrzymają każdy rodzaj szkła oraz ustawiane na nim kosmetyki, nawet te o większych rozmiarach. Występują m.in. w takich kolorach, jak biel, czerń czy złoto. Mają delikatne, opływowe kształty półkola czy kuli oraz niewielkie wymiary, nie większe niż 20 mm. Dzięki temu wnętrze może być eleganckie i subtelne.

 

 

2017 6 56 3

 

 

W ofercie firmy Agas znajdziemy również markę Bolis Italia, która posiada półki szklane oraz podpórki przypominające proste geometryczne formy. Dostępne są w różnych odcieniach, dzięki czemu dopasujemy je do każdej łazienki, bez względu na styl. W zależności od rodzaju okucia, półki utrzymają produkty nawet do 4 kilogramów. Produkty Bolis Italia wyróżniają się połączeniem włoskiego stylu, funkcjonalności oraz wysokiej jakości.

 

 

2017 6 56 4

 

 

Funkcjonalność i bezpieczeństwo drzwi szklanych

 

Coraz częściej w naszych domach czy biurach wykorzystujemy szklane drzwi nie tylko jako wyjście na balkon czy ogród, ale także jako ozdobę naszego wnętrza. Firma TESA, dystrybuowana przez Agas, posiada w swojej ofercie klamki, zamki, trzpienie czy zawiasy do drzwi szklanych oraz łączniki do ich montażu. Produkty TESA odpowiednie są do każdego rodzaju drzwi szklanych. Proste i niezależne od siebie systemy zapewniają możliwość dopasowania się do każdego rodzaju budynków, w których oczekujemy wysokiej klasy zabezpieczenia, jakimi są zamki, adaptery czy urządzenia zamykające. Wysoka klasa okuć jest wynikiem ciągłej pracy oraz rozwijania zaawansowanych rozwiązań. W ofercie firmy znajdują się również klamki, dzięki czemu możemy skompletować cały system, a drzwi będą spójne wizualnie. Wszystkie produkty wykonane są ze stali nierdzewnej.

 

 

2017 6 56 5

 

 

Marka AGB, dostępna w asortymencie Agas, posiada zamki Vitra przeznaczone do drzwi szklanych. Jest to pozioma blokada magnetyczna do stosowania w mieszkaniach, biurach lub w pomieszczeniach WC. Zamek Vitra ma mniejsze wymiary, niż inne produkty dostępne na rynku, dzięki czemu może być mocowany do szkła. Ponadto zamykanie drzwi z rozwiązaniem Vitra jest nadzwyczaj ciche oraz zapewnia doskonałą płynność i precyzję ruchu. Szkło jest elementem zarówno użytkowym, jak i dekoracyjnym, dlatego wybieranie produktów z tego materiału pozwala łączyć nam funkcjonalność z estetyką.

 

 

 

Fot. AMIG/Agas

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 06/2017
 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.