DORMA zaprezentowała szereg nowych i innowacyjnych rozwiązań, które kreują przyszłość stolarki drzwiowej. Nowe produkty DORMA przyciągnęły wielu odwiedzających, którzy zobaczyli rozwiązania oferujące zarówno funkcjonalność jak i doskonałą jakość.

 

Ponad 100 pracowników DORMA codziennie było zaangażowanych w rozmowy z gośćmi. Sześć nowych produktów, a zwłaszcza drzwi przesuwne MUTO i nowe okucia do szkła MUNDUS, były dobrze przyjęte przez odwiedzających. Znalazło to odzwierciedlenie w liczbie materiałów, o które prosili i które zostały rozesłane po targach. Kolejną atrakcją okazał się punkt innowacji DORMA, gdzie goście mogli dowiedzieć się więcej o sile marki DORMA. 

 

Warto poświęcić chwilę by dowiedzieć się więcej o:

 

 

MATRIX AIR – najcieńsze okucie z kontrolą dostępu

 

 

Pierwsze elektroniczne okucie , które jest całkowicie płaskie i jest przeznaczone do standardowego montażu na skrzydle drzwiowym. MATRIX AIR to smukła konstrukcja, powstała dzięki przełomowej innowacji: po raz pierwszy w tego typu okuciu baterie zintegrowano bezpośrednio z klamką, dzięki czemu uzyskaliśmy najcieńsze okucie z kontrolą dostępu.

 

 

2015 02 50 1

 

 

MUTO – nowe wielofunkcyjne manualne drzwi przesuwne

 

 

Fascynujące, jak wygoda może być zapakowana w tak kompaktowy kształt: manualny system drzwi przesuwnych MUTO z innowacyjnymi funkcjami samoczynnego zamknięcia oraz ukrytym zamkiem elektromechanicznym dla bezproblemowego dostępu. System ten może być stosowany zarówno do drzwi hartowanych, laminowanych, jak i drewnianych. Wersja z domknięciem (door motion) nie wymaga żadnych wycięć w szkle.

 

 

2015 02 50 2

 

 

MUNDUS – inspirujące wzornictwo oraz unikalna łatwość montażu

 

 

MUNDUS to linia okuć narożnych oferująca nowoczesne wzornictwo w połączeniu z prostym i szybkim montażem. Okucia umożliwiają regulację skrzydła drzwiowego w dowolnej płaszczyźnie, dzięki czemu istnieje nieograniczona możliwość regulacji szczeliny pionowej oraz idealnego ustawienia osi obrotu. System dzięki swej wszechstronności pasuje do większości typowych otworów w szkle stosowanym na całym świecie, co sprawia, że znakomicie nadaje się jako rozwiązanie zastosowane do istniejących ścianek, bez konieczności wymiany szkła. Może być stosowany zarówno do szkła hartowanego jak i laminowanego.

 

 

2015 02 50 3

 

 (...)

 

HSW FLEX THERM – ściana przesuwna zapewniająca izolację termiczną

 

 

HSW FLEX THERM to nowy, przyjazny dla użytkownika system ścian przesuwnych, zapewniający wysoką izolację termiczną. Komfortowa temperatura wewnątrz pomieszczenia i niemal pełna panorama na zewnątrz tworzą atmosferę odprężenia. Innowacyjny system blokady w systemie HSW FLEX THERM zapewnia niezwykle proste i niezawodne działanie.

 

 

2015 02 51 1

 

 

HSW EASY SAFE – nowy system szklanych ścian przesuwnych 

 

 

Swoboda projektowania w połączeniu z bezpieczeństwem. Dzięki innowacyjnej technologii mocowania Clamp&Glue, system HSW EASY SAFE umożliwia zastosowanie laminowanego szkła hartowanego o wysokim poziomie ochrony. Zastosowanie grafiki wewnątrz laminowanego szkła pozwala na wykorzystanie ściany przesuwnej jako elementu własnej aranżacji, wyznaczając nowe standardy w projektowaniu wnętrz. System jest znacznie prostszy w montażu, a te same profile pozwalają na stosowanie szkła o grubości do 22 mm. Zastosowano prosty (nożny) system otwierania ściany oraz nowy, innowacyjny sposób zamknięcia. 

 

 

2015 02 51 2

 

 

FFT FLEX Green – najszersze drzwi harmonijkowe

 

 

Pierwsze automatyczne drzwi harmonijkowe o świetle przejścia do 2,4 m. System FFT wyróżnia się bardzo cichą pracą poprzez zastosowanie napędu elektromechanicznego oraz daje wysoką izolację cieplną. Dodatkowo spełnia wymogi dla przejść ewakuacyjnych dzięki zastosowaniu drugiego silnika.

 

 

2015 02 51 3

 

 

DORMA

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 2/2015 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.