Dostępność naturalnego światła jest warunkiem dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego – korzystnie wpływa z jednej strony na sen, a z drugiej na wydajność pracy.
Halio® to inteligentny i responsywny system zarządzania światłem naturalnym, zaprojektowany w celu zapewnienia komfortowej przestrzeni życiowej i roboczej poprzez zatrzymanie nadmiaru ciepła, zredukowanie odblasków i utrzymanie użytkowników w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym.
Szkło Halio inteligentnie zastępuje wszelkie mechaniczne systemy ochrony przeciwsłonecznej.
Tak jak zwykłe szkło zawiera ono szkło neutralne, które w niecałe trzy minuty może zmienić odcień od pełnej przezroczystości do ciemnoszarego. Przyciemnieniem można sterować ręcznie lub za pomocą aplikacji.
Szkło Halio zmienia nasz styl życia!
Wszyscy potrzebujemy i poszukujemy naturalnego światła, które ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.
Jednak tworzenie optymalnych warunków do życia i pracy wymaga precyzyjnej kontroli nad ilością dostarczanego światła.
Jako najbardziej zaawansowany na świecie system zarządzania światłem naturalnym szkło Halio przekształca wnętrza budynków w nowoczesne, relaksujące i połączone ze sobą przestrzenie.
Szyby mogą na życzenie zostać przyciemnione do poziomu wymaganego ze względu na komfort użytkowników.
Samopoczucie i komfort
Ponieważ 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach, niezwykle ważne jest zapewnienie przyjemnej atmosfery wewnątrz budynków.
Czy wiesz, że obecność naturalnego światła zwiększa wydajność pracy o 15%, a nauki nawet do 26% oraz zmniejsza średni czas pobytu w szpitalu o 4 dni w roku*?
Jak sugeruje hipoteza biofilii, ludzie mają wrodzoną potrzebę poszukiwania kontaktu z naturą. Jeśli to prawda, to właśnie okna są łącznikiem ze światem zewnętrznym – prostym sposobem na kontakt z naturą jako źródłem energii życia.
* Na żądanie dostępne są wyniki niezależnych badań.
Tak jak zwykłe szkło system Halio zawiera szkło neutralne, które w niecałe trzy minuty może przyciemnić się tak, by pochłaniać do 98% światła naturalnego i do 95% ciepła słonecznego.
Użytkownicy mają możliwość dostosowania poziomu światła i ciepła do potrzeb w zakresie zapewnienia optymalnego komfortu przy jednoczesnym zachowaniu kontaktu ze światem zewnętrznym.
W przypadku zastosowania w wewnętrznych ściankach i ścianach działowych, system Halio Black pozwala przekształcić otwartą przestrzeń w prywatne pomieszczenia poprzez pochłonięcie do 99,9% światła.
Estetyczny wygląd
Jak wyjaśnia Robert Jagger, Sales Manager Halio Europe and Middle East: — Dynamiczny system Halio to w branży budowlanej prawdziwa innowacja, która zmieni przyszłość architektury.
Umożliwia on architektom projektowanie zrównoważonych budynków o czystych, harmonijnych liniach, których nie zaburzają żaluzje czy inne osłony przeciwsłoneczne.
Piękno szkła Halio umożliwia powrót szkła architektonicznego na należne mu wysokie miejsce w hierarchii myślenia o estetyce budynku.
Kontrola i integracja
Halio to inteligentny, połączony z chmurą system przyciemnianego szkła, który umożliwia użytkownikom aktywne zarządzanie światłem za pomocą bezprzewodowego interfejsu i aplikacji.
System można bezproblemowo zintegrować z systemami zarządzania budynkiem i automatyki domowej. Jest on także na bieżąco aktualizowany zgodnie z wymogami zmieniającej się technologii.
Najnowsze technologie
Szkło Halio to kompletne rozwiązanie wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne.
W porównaniu z innymi produktami aktywnego zarządzania światłem zapewnia ono trzy główne korzyści:
1. Neutralny wygląd ze wskaźnikiem odwzorowania barw na poziomie 97, a więc bez zniekształcenia kolorów.
2. Płynne i szybkie przejście od niewielkiego do dużego przyciemnienia w czasie krótszym niż trzy minuty, z możliwością zatrzymania procesu w dowolnym momencie.
3. Inteligentny, elastyczny i połączony system.
Szkło Halio to wspólne przedsięwzięcie firmy AGC oraz firmy Kinestral Technologies, Inc., która opracowała i opatentowała rewolucyjne technologie inteligentnej zmiany odcienia i która odpowiada za produkcję inteligentnie przyciemnianego szkła.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.halioglass.eu.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2020