Szkło powlekane Glaverbel podlega stałym ulepszeniom pod względem charakterystyk technicznych (regulacja promieniowania słonecznego, izolacja cieplna), wyglądu i procesów produkcyjnych.
Ciągłe badania prowadzone przez firmę sprawiły, że szkło o niskiej emisyjności jakie mogą teraz wykorzystywać wykonawcy i architekci, powlekane jest powłokami twardymi i miękkimi, może być hartowane, gięte i można na nim wykonywać sitodruk.
Wszystkie te szkła mają neutralny wygląd i wysoki współczynnik przepuszczalności światła. Cząstki tlenków metali w powłokach wzmacniają właściwości izolacyjne szkła, a zatem poprawiają bilans energetyczny budynku.
Glaverbel oferuje cztery rodzaje wyrobów w gamie Planibel Low-E.
- Planibel G i G fasT, jedyne szkło o niskiej emisyjności z twardą powłoką;
- Planibel Top N i Top NT, niepodważalne wzorce w gamie o niskiej emisyjności;
- Planibel Top N+, nowość - daje najlepszą izolację cieplną na rynku;
- Planibel Energy N i Energy NT, wytworne szkło na każdą porę roku.
Planibel G i G fasT
Planibel G i Planibel G fasT to dwa wyroby z twardą powłoką w gamie Planibel Low-E. Oba te szkła są wysoko notowane i łatwe w obróbce. Są też łatwe w hartowaniu, a powłoka nie musi być zdzierana na krawędziach. G fasT może być hartowane z powłoką dotykającą walców, a więc poprawia to czasy poszczególnych cykli o około 15% i pozwala na użycie wszystkich rodzajów pieców (nawet modeli promiennikowych). Dodatkowo, jego odporność na zarysowanie poprawia wyniki hartowania. Planibel G i Planibel G fasT oferują bardzo dobrą przepuszczalność światła i najwyższy w swojej klasie współczynnik całkowitej transmisji energii (SF=72%). Oba wyroby mogą być zastosowane jako szyby pojedyncze lub zespolone.
Planibel Top N i Top NT
Szkło Planibel Top N daje najlepsze połączenie izolacji cieplnej i przepuszczalności światła. W szybach zespolonych pozwala na bardzo niskie straty ciepła, dając przy tym poziom przepuszczalności światła porównywalny do tradycyjnych szyb zespolonych. W jego wersji hartowanej właściwości i wygląd Planibel Top NT są podobne do Planibel Top N. To dobra wiadomość dla architektów, którzy mogą użyć obu wyrobów na jednej elewacji.
Tabela porównawcza charakterystyk dla gamy Planibel Low-E |
Planibel Top N i Top NT są europejskimi wzorcami i jako takie pozwalają na skorzystanie z pozycji wiodącego szkła: szybka dostawa, szeroka gama grubości i solidna reputacja.
Opcje produkcyjne |
|
Dostępność Planibel (szyba pojedyncza) |
Dostępność Stratobel (laminowane) |
(
1) Stratobel 66.x obejmuje 2 tafle (o grubości 6 mm każda), gdzie x oznacza liczbę możliwych warstw folii z PVB (1, 2 lub 4 warstwy folii w tym konkretnym przypadku). Skład jest podany przykładowo. Aby uzyskać dokładne terminy i warunki dostawy, prosimy o kontakt z przedstawicielem Glaverbel.
|
Planibel Top N+
Planibel Top N+, najnowszy wyrób w gamie Planibel Low-E, oferuje najwyższe wskaźniki izolacyjności cieplnej w swojej klasie, gwarantując wartość 1.1 W/(m2K) dla szyb zespolonych z przestrzenią między szybami wypełnioną 90% argonem. Tak jak inne produkty z rodziny o niskiej emisyjności, Planibel Top N+ oferuje neutralny wygląd, wysoki poziom przepuszczalności światła i wysoki współczynnik całkowitej transmisji energii.
Planibel Low-E: Przegląd charakterystyk i dostępności gamy |
Szyba zespolona 4-12-4mm |
Szyba zespolona 4-15-4mm |
Skróty: LT: Przepuszczalność światła, LR: Odbicie światła; SF: Współczynnik całkowitej transmisji energii, wartość U: współczynnik k lub współczynnik U Symbol # określa położenie powłoki o niskiej emisyjności w szybie zespolonej. |
Planibel Energy N i Energy NT
Ten wiodący wyrób w gamie o niskiej emisyjności łączy izolację cieplną ze zwiększoną ochroną przed słońcem.
Energy N to „wytworne szkło”, odbijające ciepło słoneczne i izolujące przed zimnem. W dodatku do współczynnika izolacji cieplnej, wynoszącego 1.1 (90% argon), oferuje ono najniższy współczynnik całkowitej transmisji energii w swojej klasie (SF=42%). To nowatorskie szkło pomaga w podniesieniu jakości życia zarówno w lecie, jak i w zimie, a zarazem ochrania środowisko i zmniejsza rachunki za energię.
Energy N jest całkowicie neutralne, tak jak i jego wersja hartowalna Energy NT. Dodatkowo, Energy NT może być gięte i można na nim wykonywać sitodruki.
więcej informacji: Świat Szkła 6/2006