Szkło powlekane Glaverbel podlega stałym ulepszeniom pod względem charakterystyk technicznych (regulacja promieniowania słonecznego, izolacja cieplna), wyglądu i procesów produkcyjnych.

Ciągłe badania prowadzone przez firmę sprawiły, że szkło o niskiej emisyjności jakie mogą teraz wykorzystywać wykonawcy i architekci, powlekane jest powłokami twardymi i miękkimi, może być hartowane, gięte i można na nim wykonywać sitodruk.

 

 

Wszystkie te szkła mają neutralny wygląd i wysoki współczynnik przepuszczalności światła. Cząstki tlenków metali w powłokach wzmacniają właściwości izolacyjne szkła, a zatem poprawiają bilans energetyczny budynku.

 

Glaverbel oferuje cztery rodzaje wyrobów w gamie Planibel Low-E.
Planibel G i G fasT, jedyne szkło o niskiej emisyjności z twardą powłoką;
Planibel Top N i Top NT, niepodważalne wzorce w gamie o niskiej emisyjności;
Planibel Top N+, nowość - daje najlepszą izolację cieplną na rynku;
Planibel Energy N i Energy NT, wytworne szkło na każdą porę roku.

 

Planibel G i G fasT
Planibel G i Planibel G fasT to dwa wyroby z twardą powłoką w gamie Planibel Low-E. Oba te szkła są wysoko notowane i łatwe w obróbce. Są też łatwe w hartowaniu, a powłoka nie musi być zdzierana na krawędziach. G fasT może być hartowane z powłoką dotykającą walców, a więc poprawia to czasy poszczególnych cykli o około 15% i pozwala na użycie wszystkich rodzajów pieców (nawet modeli promiennikowych). Dodatkowo, jego odporność na zarysowanie poprawia wyniki hartowania. Planibel G i Planibel G fasT oferują bardzo dobrą przepuszczalność światła i najwyższy w swojej klasie współczynnik całkowitej transmisji energii (SF=72%). Oba wyroby mogą być zastosowane jako szyby pojedyncze lub zespolone.

 

Planibel Top N i Top NT
Szkło Planibel Top N daje najlepsze połączenie izolacji cieplnej i przepuszczalności światła. W szybach zespolonych pozwala na bardzo niskie straty ciepła, dając przy tym poziom przepuszczalności światła porównywalny do tradycyjnych szyb zespolonych. W jego wersji hartowanej właściwości i wygląd Planibel Top NT są podobne do Planibel Top N. To dobra wiadomość dla architektów, którzy mogą użyć obu wyrobów na jednej elewacji.

 

 Tabela porównawcza charakterystyk dla gamy Planibel Low-E
  

 


Planibel Top N i Top NT są europejskimi wzorcami i jako takie pozwalają na skorzystanie z pozycji wiodącego szkła: szybka dostawa, szeroka gama grubości i solidna reputacja.

 

 Opcje produkcyjne

  
(*) Pewne warunki do spełnienia

 

 Dostępność Planibel (szyba pojedyncza)
 

 

Dostępność Stratobel (laminowane)

 
 (
 
1) Stratobel 66.x obejmuje 2 tafle (o grubości 6 mm każda), gdzie x oznacza liczbę możliwych warstw folii z PVB (1, 2 lub 4 warstwy folii w tym konkretnym przypadku). Skład jest podany przykładowo. Aby uzyskać dokładne terminy i warunki dostawy, prosimy o kontakt z przedstawicielem Glaverbel.

 

 

Planibel Top N+
Planibel Top N+, najnowszy wyrób w gamie Planibel Low-E, oferuje najwyższe wskaźniki izolacyjności cieplnej w swojej klasie, gwarantując wartość 1.1 W/(m2K) dla szyb zespolonych z przestrzenią między szybami wypełnioną 90% argonem. Tak jak inne produkty z rodziny o niskiej emisyjności, Planibel Top N+ oferuje neutralny wygląd, wysoki poziom przepuszczalności światła i wysoki współczynnik całkowitej transmisji energii.

 

 Planibel Low-E: Przegląd charakterystyk i dostępności gamy

 

 Szyba zespolona 4-12-4mm

 

 

Szyba zespolona 4-15-4mm

 
 Skróty:
LT: Przepuszczalność światła, LR: Odbicie światła; SF: Współczynnik całkowitej transmisji
energii, wartość U: współczynnik k lub współczynnik U
Symbol # określa położenie powłoki o niskiej emisyjności w szybie zespolonej.

 


Planibel Energy N i Energy NT
Ten wiodący wyrób w gamie o niskiej emisyjności łączy izolację cieplną ze zwiększoną ochroną przed słońcem.Energy N to „wytworne szkło”, odbijające ciepło słoneczne i izolujące przed zimnem. W dodatku do współczynnika izolacji cieplnej, wynoszącego 1.1 (90% argon), oferuje ono najniższy współczynnik całkowitej transmisji energii w swojej klasie (SF=42%). To nowatorskie szkło pomaga w podniesieniu jakości życia zarówno w lecie, jak i w zimie, a zarazem ochrania środowisko i zmniejsza rachunki za energię.Energy N jest całkowicie neutralne, tak jak i jego wersja hartowalna Energy NT. Dodatkowo, Energy NT może być gięte i można na nim wykonywać sitodruki.www.myglaverbel.com

 

więcej informacji: Świat Szkła 6/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.