22 września 2020 roku – pierwsza wstęga szkła, która opuściła piec hutniczy, zainaugurowała rozpoczęcie produkcji w nowym, drugim zakładzie produkcyjnym Guardian Glass w Częstochowie. Kolejna fabryka w Polsce jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne, przetworzone szkło architektoniczne w Polsce oraz Europie Wschodniej.
Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło architektoniczne w Europie Wschodniej
Produkcja pierwszej wstęgi szkła wieńczy proces budowy zakładu, który rozpoczął się wmurowaniem kamienia węgielnego w 2018 roku, a 6 lipca zaowocował urochomieniem nowego, zaawansowanego technologicznie coatera.
„Nowa linia do produkcji szkła float jest największą w zakładach należących do Guardian” - mówi Guus Boekhoudt, Guardian Glass Executive Vice President.
„Wdrożyliśmy projekt nowego, innowacyjnego pieca, z wysokowydajnymi systemami spalania, aby dostarczyć produkty, które spełniają surowe wymagania jakościowe naszych klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu energii i emisji powstałych w trakcie produkcji.”
Zakład, wyposażony w dwie linie produkujące szkło float, dwa coatery oraz linę do produkcji szkła laminowanego, wytwarza szkło float Guardian ExtraClear®, szkło niskoemisyjne Guardian ClimaGuard®, powlekane szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® oraz szkło laminowane do zastosowań komercyjnych i mieszkalnych.
Zachęcając dostawców do dostarczania zarówno sprawdzonych, jak i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających wymaganiom produkcyjnym i jakościowym, Guardian Glass przyjął progresywne podejście do projektu nowej linii float. Inwestycja jest potwierdzeniem długoterminowego zobowiązania wobec klientów w zakresie bycia preferowanym dostawcą rozwiązań szklanych.
Pierwsza wstega szkła opuściła piec hutniczy w drugim zakładzie Guardian Glass w Częstochowie
„Fabryka w Częstochowie jest największą realizowaną od podstaw inwestycją kapitałową w historii Guardian” - podkreśla Boekhoudt.
„Obiekt ten jest najbardziej wydajnym i efektywnym, pod względem operacyjnym, zakładem firmy. Wyposażony jest w nasz największy piec i największy coater. Wydajność produkcyjna nowej linii szkła float wynosi 1.000 ton dziennie. Nowy coater jest najbardziej zaawansowanym coaterem w firmie Guardian, a naszym zdaniem również w całej branży.”
„Jesteśmy wdzięczni za ogromne wsparcie, którego udzieliły nam władze krajowe oraz regionalne” - mówi Grzegorz Kuźnik, Guardian Glass Częstochowa Plan Manager.
„Z ekscytacją spoglądamy w przyszłość i kontynuujemy działania na korzyść naszej częstochowskiej społeczności” - dodaje.