„La Casa del Desierto” – projekt Guardian® Glass, perfekcyjne wnętrza w doskonałej harmonii z naturą

Bertrange, Luksemburg, 26 lutego 2018 – Pustynia. Dom. Różne rodzaje szkła i zespół wykwalifikowanych specjalistów. To „La Casa del Desierto” (Dom na Pustyni). Jeden z najbardziej wymagających, ryzykownych i kreatywnych projektów związanych ze szkłem Guardian, który ukończono niedawno w Hiszpanii o jasnym celu: przedstawić bezpośrednio i na miejscu, na przestrzeni czterech pór roku, znaczenie szkła w codziennym życiu w jednym z najtrudniejszych środowisk, jakie możemy sobie wyobrazić!

 

 

 20180303la casa del desierto guardian glass 2a

 

Będący wyzwaniem wobec trudnych warunków przyrody i zaprojektowany tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki na pustyni Gorafe (położonej w hiszpańskiej prowincji Granada), znanej z najbardziej niesprzyjających warunków do życia w Europie, dom La Casa del Desierto stoi na drewnianej konstrukcji i jest w pełni przeszklony energooszczędnym szkłem o doskonałych parametrach Guardian Glass.

 

Zajmuje on powierzchnię jedynie 20 m2 i podzielony jest na trzy części: sypialnię, łazienkę i salon. Wszystkie pomieszczenia zapewniją widok bezpośrednio na otaczający go krajobraz. La Casa posiada również system filtracji wody, system generowania energii i zestaw paneli fotowoltaicznych.

 

20180303la casa del desierto guardian glass 3a

 

Projekt jest rezultatem wspólnej pracy dużego i doświadczonego zespołu architektów prowadzonego przez Spelę Videcnik z OFIS Architects – wraz ze specjalistami i inżynierami szkła Guardian Glass oraz konsultantami ds. energii i z AKT II i Transsolar. Celem projektu jest sprostanie obecnym i przyszłym wyzwaniom związanym z architekturą i budownictwem, a także promowanie przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych budowli.

 

Jest to projekt, w którym typ szyby zastosowany w danym pomieszczeniu ma na nią bezpośredni wpływ i udowadnia, że wnętrze każdego domu można udoskonalić poprzez dobór najbardziej odpowiedniego szkła do każdej sytuacji.

 

20180303la casa del desierto guardian glass 4

 

Odpowiednie oszklenie w domu pomaga oszczędzić energię, poprawia izolacyjność cieplną i akustyczną wnętrza, a nawet może zwiększyć poziom bezpieczeństwa przed uszkodzeniem mechanicznym lub próbą włamania. Jeśli dobierzemy szyby do specyficznych potrzeb danego miejsca, oszklenie sprawi, że budynek będzie użytecznym i komfortowym domem niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

 

Guardian Glass, oprócz właściwych produktów dysponuje także narzędziami do łatwego przygotowywania specyfikacji produktów i doradzania klientom na różnych etapach współpracy. Dzięki doskonałym parametrom szkła Guardian Glass architekci i projektanci wnętrz z całego świata mogą zaprojektować wspaniałe wnętrza.

 

20180303la casa del desierto guardian glass 5

 

Dowiedz się wszystkiego o La Casa del Desierto: www.lacasadeldesierto.es 
Śledż informacje o akcji i projekcie w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/TuMundoDeVentanasAdentro/
Lokalizacja: Pustynia Gorafe

 

Położona w północnej części regionu Guadix w prowincji Granada w Andaluzji pustynia Coloraos de Gorafe zawdzięcza swoją nazwę odcieniom jej czerwonego piaskowca i różnorodności formacji skalnych w obszarze ukształtowanym przez osobliwy system erozji i przy braku roślinności.

 

Tysiące lat erozji stworzyły tzw. „badlandy”, nazywane tak z powodu ich wyjątkowej jałowości i wyglądu zbliżonego do wąwozów. Kaniony, żleby, wąwozy, kanały i inne podobne formacje geologiczne tworzą niezwykły krajobraz tej pustyni, uważanej za jedno z najbardziej nieprzyjaznych człowiekowi miejsc w Europie.

 

20180303la casa del desierto guardian glass 6

 

Eksperci o La Casa del Desierto:

Spela Videcnik, architekt z OFIS Architects: „Dla nas najbardziej ekscytujący jest fakt stworzenia wygodnego domu w tak trudnych, pustynnych, warunkach. Z drugiej strony ten krajobraz jest naprawdę piękny i jest doskonałym miejscem na ucieczkę od życia w mieście Chcieliśmy stworzyć wygodne środowisko dla kogoś, kto chce być sam (...) Mam nadzieję, że pracując razem pokażemy, że można stworzyć szklany dom na pustyni, który zapewni w pełni komfortowe warunki”.

 

Markus Krauss, inżynier HVAC w firmie Transsolar: „Jaka była moja pierwsza myśl? Coś w stylu... O Boże! Tam będzie potwornie gorąco. A potem... Cóż, to będzie ciekawe wyzwanie”.

 

20180303la casa del desierto guardian glass

 

Tomás Kovács, szef Działu Doradztwa Technicznego w Guardian Glass: „To będzie całkowicie samowystarczalny dom. Nie ma zewnętrznych źródeł energii, energii elektrycznej ani gazu. (…) Celem tego projektu jest wykazanie, że z odpowiednim szkłem można stworzyć wspaniałe wnętrza w każdym miejscu. (…) Będzie to bardzo trudny test dla naszego szkła”.

 

20180303la casa del desierto guardian glass 2

 

Miguel Pérez Navarro, Prezydent miasta Gorafe: „Moją pierwszą reakcją na wiadomość o tym projekcie było zdumienie. Początkowo może on wydawać się szalony, ponieważ chodzi o budowę czegoś przypominającego szklarnię na pustyni, gdzie tradycyjnie domy buduje się w grotach, które zostały pierwotnie wydrążone przez miejscową ludność, aby przystosować się do tego skrajnie niekorzystnego klimatu”.

 

20180303la casa del desierto guardian glass 3

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.