Już 26 maja br. odbędzie się kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej – zgodnie z oczekiwaniami branży budowlanej, ponownie w formule stacjonarnej. Tym razem spotkanie będzie miało miejsce w Warszawie w czterogwiazdkowym hotelu DoubleTree by Hilton.

 

Przewidziany jest bogaty program merytoryczny, składający się z 3 bloków tematycznych nawiązujących do dynamicznych przemian geopolitycznych, jakie oddziałują na rodzimą i światową gospodarkę. Uczestnicy będą mieli także doskonałą okazję do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

 

Los wie czasem dobrze, kogo z kim zetknąć, choćby po to, żeby to spotkanie stało się dla nas olśnieniem1 – pisała w jednym ze swoich wierszy wybitna polska poetka, Julia Hartwig.

 

1 Julia Hartwig, tom wierszy "Nie ma odpowiedzi"

 

2022 04 02 1 

 

Takim inspirującym spotkaniem dla branży stolarki budowlanej stał się na przestrzeni ostatnich lat Kongres Stolarki Polskiej, organizowany cyklicznie przez Związek POiD.

 

Teraz, po zeszłorocznej digitalowej odsłonie, wydarzenie powraca w formule stacjonarnej. Osobiste spotkania są bowiem znów możliwe, a w dodatku, po okresie izolacji w związku z pandemią koronawirusa, wręcz wyczekiwane.

 

XII edycja Kongresu Stolarki Polskie odbędzie się 26 maja br. w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw****, przy ulicy Skalnicowej 21 w Warszawie.

 

Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny oraz integracyjny, gdyż jego formuła pozwala na łatwą wymianę wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk, zarówno podczas dyskusji w ramach programu merytorycznego, jak i w bezpośrednich rozmowach uczestników.

 

2022 04 02 2

 

– Jednym z ważnych elementów sukcesu Kongresu Stolarki Polskiej jest nastawienie na dialog. Dyskusje toczą się nie tylko na scenie, gdzie występują eksperci, lecz także w kuluarach, na zasadach networkingu.

 

Właściciele i kadra zarządzająca firm z branży stolarki budowlanej, a także reprezentanci świata biznesu, nauki, polityki i mediów, którzy przybywają na Kongres, swobodnie wymieniają się więc poglądami i razem szukają sposobów na rozwój tego sektora gospodarki, budując wspólnie jego markę – tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD.

 

Tegoroczna tematyka Kongresu będzie skupiona na szansach i zagrożeniach dla branży stolarki budowlanej w dobie kryzysu i związanych z nim przemian politycznych, ekonomicznych i społecznych, w kontekście wybranych celów z Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030.

 

2022 04 02 3

 

Nad kształtem programu merytorycznego czuwa Rada Programowa, która pracowała nad nim od wielu miesięcy. W jej skład wchodzą:
- Magdalena Cedro-Czubaj – Dyrektor marketingu Oknoplast, Członek Zarządu Związku POiD,
- Janusz Komurkiewicz – Dyrektor marketingu, Członek Zarządu FAKRO, Prezes Zarządu Związku POiD,
- Beata Tomczak-Majewska – ASM – Research Solutions Strategy – Dyrektor Działu Badań Rynkowych i Syndykatowych,
- Szymon Nadzieja – Proventuss Polska – General Manager, Wiceprezes Zarządu Związku POiD,
- Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarządu, ASM– Research Solutions Strategy,
- Marcin Wojciechowski – CEO & Creative Director Marketing AVEEX,
- Magdalena Woźniak – Founder & CEO The Imagine,
- Paweł Wróblewski – Dyrektor Zarządzający Związku POiID.

 

Prelegenci przeanalizują sytuację w Polsce i na świecie. A następnie odbędzie się debata z udziałem znamienitych ekspertów.

 

W ramach pierwszego bloku tematycznego omówione zostanie funkcjonowanie branży na tle obecnej sytuacji geopolitycznej. Tuż po niej przewidziana jest ponadbranżowa dyskusja panelowa, podczas której zostaną przedstawione takie zagadnienia, jak: szanse na realizację wybranych celów z „Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” przyjętej przez ONZ, wzrost cen stolarki na tle całego sektora budowlanego, dostępność surowców a ciągłość produkcji (także w kontekście kryzysu na rynku pracowniczym).

 

2022 04 02 4

 

Drugi blok tematyczny dotyczył będzie zaś zagadnień związanych z klimatem. Eksperci opowiedzą m.in. o: wpływie sytuacji politycznej na rozwój sektora odnawialnych źródeł energii, poziomie zaawansowania technologicznego rozwiązań stolarki otworowej w zakresie zrównoważonego budownictwa, odzyskiwaniu surowców w branży stolarki i jego wpływie na poprawę działania łańcuchów dostaw, gospodarce w obiegu zamkniętym.

 

Podczas trzeciego bloku tematycznego przewidziana jest z kolei debata z udziałem najlepszych marketingowców z branży na temat sprzedaży i marketingu przyszłości.

 

Uczestnicy Kongresu dowiedzą się m.in. jak zdefiniować przyszłe kanały sprzedaży, czy inflacja wpłynie na sprzedaż produktów, jak komunikować i budować markę w czasie kryzysu, jak wykreować dobrą komunikację w social mediach przyszłości, jakich cech i benefitów dla bram, okien, drzwi będą poszukiwać inwestorzy w przyszłości.

 

Zwieńczeniem kongresowego dnia będzie wieczorna, uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną branżowe nagrody, w tym legendarne Orły Polskiej Stolarki – prestiżowe wyróżnienia wręczane przez Związek POiD od 2015 roku.

 

Trafią one do firm szczególnie zasłużonych dla rozwoju sektora stolarki budowlanej. Organizacja nada również wybranym osobom godność Honorowego Członka Związku POiD.

 

Wręczone zostaną ponadto certyfikaty dla firm członkowskich.

 

Oprócz tego, przewidziane są także nagrody od środowiska dziennikarzy brażowych. Kolejnego dnia – 27 maja zaplanowane jest z kolei Walne Zgromadzenie Członków POiD, o charakterze sprawozdawczo-wyborczym.

 

Szczegółowy harmonogram XII Kongresu Stolarki Polskiej jest dostępny pod adresem: https://kongres.poid.eu/harmonogram/

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Formularz rejestracyjny można wypełnić na stronie: https://kongres.poid.eu/rejestracja/

 

2022 04 02 5

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.