Nowoczesne okna, drzwi czy bramy garażowe zapewniają użytkownikom szereg korzyści, które powodują, że korzystanie z nich jest komfortowe i bezpieczne. Producenci oferują też swoje wyroby w ramach rozwiązań systemowych.

 

Dla konsumentów oznacza to łatwiejszy wybór, jednolity design poszczególnych elementów i możliwość wzbogacenia stolarki otworowej o dodatkowe komponenty, zwiększające jej funkcjonalność i bezpieczeństwo.

 

20140303POID Roto niski prog izotermy

 

Niski próg - izotermy; fot. ROTO

 


Zgodnie z oczekiwaniami współczesnego odbiorcy, nowoczesna stolarka otworowa powinna być wygodna w użyciu, estetyczna, bezpieczna, łatwa w montażu oraz dostępna w przystępnej cenie.

 

Rozwiązania systemowe pozwalają producentom na poszerzenie gamy ich wyrobów i dobrze odpowiadają na potrzeby konsumentów.

 

– Możliwość wyboru rozwiązań systemowych, w których poszczególne elementy są do siebie odpowiednio dopasowane, zarówno pod względem technicznym, jak i w zakresie estetyki, stanowi udogodnienie dla użytkowników.

 

Oznacza prostszy montaż, spójny design, bezpieczeństwo użytkowania, a także łatwiejszy wybór – wyjaśnia Paweł Wróblewski, Dyrektor POiD, organizacji zrzeszającej producentów, dystrybutorów i dostawców stolarki budowlanej – Jest to korzystne również z punktu widzenia producentów, którzy w ramach systemu mogą zaproponować odbiorcom kompleksową ofertę swoich wyrobów – dodaje Paweł Wróblewski.


Systemowa ochrona
Wybierając system rozwiązań pochodzących od jednego producenta, mamy pewność, że wchodzące w jego skład elementy będą do siebie pasować i razem współgrać, tworząc funkcjonalną całość. Dobrym przykładem jest tu zakup bramy wyposażonej w napęd elektryczny. – Każdy z tych produktów można nabyć osobno u różnych producentów.

 

Należy jednak pamiętać, że może się to wiązać z zakłóceniem prawidłowego funkcjonowania bramy – tłumaczy Krzysztof Horała, Prezes Hörmann Polska, firmy produkującej bramy, drzwi i napędy, członka Związku POiD

 

– Działanie bramy i napędu oferowanych w ramach jednego systemu zostało przebadane i certyfikowane wspólnie, przy uwzględnieniu współpracy tych dwóch elementów.

 

Zakupione osobno brama i napęd nie posiadają wspólnego badania i są montowane praktycznie tylko na odpowiedzialność montera. Przekłada się to na poziom bezpieczeństwa użytkownika oraz na długość eksploatacji wyposażonej w taki napęd bramy – podkreśla Krzysztof Horała.


W ramach rozwiązań systemowych firma Hörmann oferuje nowoczesny dwukierunkowy system sterowania radiowego umożliwiający obsługę bramy garażowej, bramy wjazdowej, drzwi, okien czy rolet. Zapewnia on maksymalny komfort obsługi i pełne bezpieczeństwo.

 

System wykorzystuje specjalny sposób kodowania sygnału, który praktycznie uniemożliwia przechwycenie go przez potencjalnego włamywacza.

 

20140303POID Roto niski prog elementy

Niski próg - elementy; fot. ROTO

 

Wygodny dostęp do budynku
¬Rozwiązania systemowe obejmują także elementy wpływające na walory użytkowe całej konstrukcji, na przykład progi. Mają one duży wpływ na szczelność i funkcjonalność drzwi.

 

– Dostępny w naszej ofercie system niskich progów do drzwi wejściowych i balkonowych z izolacją termiczną to wygodne rozwiązanie spełniające wymogi budownictwa bez barier. Ich wysokość nad gotową podłogą po zamontowaniu nie przekracza 20 mm.

 

Jednocześnie stanowią one skuteczną barierę dla ucieczki energii cieplnej – mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto, producenta okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zrzeszonej w Związku POiD.

 

– To rozwiązanie systemowe: progi są dostępne w 15 wariantach głębokości zabudowy – od 40 do 140 mm. Mogą być stosowane do drzwi wykonanych z praktycznie każdego materiału: drewna, aluminium czy też PVC, otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz, w drzwiach 1- i 2-skrzydłowych – uzupełnia ekspert.

 

W skład systemu Roto wchodzą wszystkie elementy niezbędne do wykonania progu i uzyskania właściwych parametrów cieplnych (profile poszerzające, podporowe czy odwadniające, folia przeciwwilgociowa).

 

Co ważne, producenci mogą także skorzystać z elementów umożliwiających odpowiednie połączenie progu z ościeżnicą: różnorodnych łączników progu i łączników słupa, dopasowanych do konkretnych systemów profili.

 

Zamontowany w ten sposób próg będzie zapewniał wygodny dostęp do budynku i niezawodne działanie przez długie lata.


Świat się zmienia, a wraz z nimi zmieniają się wyroby, z których na co dzień korzystamy. Rozwiązania systemowe z zakresu stolarki otworowej niosą ze sobą korzyści zarówno dla producentów, jak i dla potencjalnych nabywców, którzy nie muszą już wybierać spośród różnorodnych i często nie pasujących do siebie elementów.

 

Jeśli zdecydujemy się na produkty sprawdzonych i renomowanych firm, otrzymamy gwarancję wysokiej jakości i wieloletniego użytkowania.

 

20140303POID Hormann

Brama garażowa z napędem elektrycznym; fot.  Hörmann Polska

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.