W obecnych czasach powstaje wiele budynków w sektorach publicznych, przemysłowych, a także prywatnych mogących poszczycić się wysoką efektywnością cieplną. Trend ten nie jest podyktowany wyłącznie modą, taka architektura pozwala zniwelować straty ciepła, redukując tym samym rachunki za ogrzewanie.

 

2022 09 36 3 


Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (Dz.U. 2013 poz. 926) określa minimalne wymagania odnośnie izolacyjności cieplnej. Niejednokrotnie spełnienie tych podstawowych wymogów dla wielu projektantów czy architektów nie jest obecnie łatwe. Jednym z elementów najbardziej narażonych na znaczne straty ciepła są okna i drzwi.

 

Producenci okien prześcigają się w wyposażaniu swoich produktów w jak największą liczbę komór i przekładek termicznych, aby uzyskać zamierzony wskaźnik przenikania ciepła, który zgodnie z ww. rozporządzeniem wynosi obecnie dla większości okien maksymalnie od 1,4-0,9 W/m2*K (współczynnik przenikania ciepła). Nie należy zapominać o tym, że większą powierzchnię okien stanowi jednak szyba.

 

2022 09 36 4


Producenci korzystają z szyb niskoemisyjnych, wypełniając przestrzeń międzyszybową gazem szlachetnym (najczęściej jest to argon, rzadziej krypton). Znaczącą rolę w pakiecie szybowym ma ramka międzyszybowa, łącząca ze sobą szyby o niejednokrotnie skrajnych temperaturach – szybę wewnętrzną umiejscowioną w pomieszczeniu ocieplanym oraz szybą zewnętrzną wystawioną niekiedy na minusowe temperatury. Dobrej jakości ramka znacznie niweluje kondensację pary wodnej na powierzchni szyby oraz obniża straty ciepła.

 

2022 09 36 2


Ciepłe ramki TermoProfi
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Oksan produkuje ciepłe ramki dystansowe TermoProfi, które zmniejszają nawet o 70 % ryzyko występowania kondensacji pary wodnej na tafli szyby oraz niwelują utratę ciepła o kilkanaście procent, redukując koszt zużycia energii nawet o ok. 10% (Badania przeprowadzone w IFT Rosenheim potwierdziły wzorowe parametry przewodności cieplnej ramki λ = 0,145 W/(m*K)). Ramki dostępne są w trzech wersjach: Standard, Standard+, Optimal.

 


Szprosy wiedeńskie TermoProfi
Dla tych, którzy chcą uzyskać wyjątkowy wygląd fasady zewnętrznej budynku oraz jego wnętrza, a tym samym zmniejszyć do minimum straty ciepła, powstały wiedeńskie szprosy TermoProfi. Szprosy te nadają wnętrzom elegancki, oryginalny design. Szczególnie doceniane są we wnętrzach w stylu skandynawskim, rustykalnym, eklektycznym, industrialnym oraz Shabby Chic.

 

Pasują też do aranżacji w stylu glamour, klasycznym, czy art deco albo vintage. Szczególne zastosowanie mają one w oknach w zabudowie zabytkowej, nadając nowoczesnym oknom „ducha czasu.”

 

2022 09 36 1

 

W połączeniu z ramką dystansową TermoProfi stanowią innowacyjne rozwiązanie w zakresie poprawy energooszczędności budynków. Dzięki różnego rodzaju łącznikom, technologia montażu szprosów pozwala na zastosowanie ich w szybach o niemal nieograniczenie dużych gabarytach.

 

Zaopatrując się w produkty TermoProfi mamy pewność, iż zostały one wykonane z należytą starannością z użyciem jak najlepszej jakości materiałów. Firma Oksan wytwarza swoje produkty z innowacyjnego kompozytowego tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, zapewniając przy tym sztywność i stabilność wymiarową profili.

 

PPH Oksan ma dodatkowo urządzenie badawcze pozwalające na pomiar współczynnika przenikania ciepła Ug bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym oraz w obiekcie inwestycyjnym. Ponadto doskonałą jakość produktów TermoProfi gwarantuje certyfikat ISO 9001:2015.

 

2022 09 36 5

(kliknij na zdjecie aby je powiększyć)

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.