Komplet nagród w tegorocznej edycji konkursu Kreatora Budownictwa zgarnął Klimas Wkęt-met. Lider produkcji technik zamocowań został doceniony i nagrodzony w kategoriach: ”Firma”, oraz „Produkt i Innowacja” za niezawodne kotwy mechaniczne. Indywidualna nagroda pod hasłem „Osobowość” trafiła natomiast do rąk Pawła Klimasa.

 

 20220909Kreatorbudownictwaroku2022 Pawel Klimas

 

Kapituła plebiscytu Kreator Budownictwa, przyznała wyróżnienia już po raz dwunasty. Aż trzy nagrody dla Klimas Wkręt-met, są niewątpliwie odzwierciedleniem rozwoju firmy zarówno w obszarach zarządzania, poprzez kulturę organizacyjną, aż po technologię i produkcję. Podczas finałowej gali, która odbyła się 17 listopada w Pałacyku Otrębusy pod Warszawą, firmę Klimas Wkręt-met reprezentowała Joanna Klimas-Leśniak, członkini Zarządu.

 

#GoGlobal
Nagroda w kategorii „Firma”, to podsumowanie i docenienie efektów wdrażania i realizacji strategii Klimas Go Global. W ciągu pięciu ostatnich lat firma dynamicznie zwiększa swoją eksportową stronę działalności, która obecnie stanowi znaczący wzrost całkowitego przychodu z eksportu do Europy i Azji.

 

20220909Kreatorbudownictwaroku2022 041

 

Tak ukierunkowana polityka zawsze wiąże się z transformacjami systemów i procesów, które nie tylko mają na celu usprawnienie produkcji i sprzedaży, ale także sprostania oczekiwaniom każdego rynku poprzez dostosowanie narzędzi i rozwiązań. Taka polityka doprowadziła firmę do zwiększenia produkcji, co pozwala producentowi wkraczać na kolejne rynki, zapewniając wysokiej jakości zamocowania dla budownictwa.

 

Firma swoją działalność opiera na relacjach, których wzorce czerpie z wartości firmy rodzinnej. Za sukcesem przedsiębiorstwa stoi zespół ekspertów, dbających o zrównoważony rozwój firmy na rynku krajowym i zagranicznym. Dostrzegła to Kapituła, zgromadzona wokół Izby Inżynierów Budownictwa, przyznając nagrodę indywidualną „Osobowość” Pawłowi Klimasowi, dyrektorowi ds. rozwoju oraz członkowi Zarządu Klimas Wkręt-met.

 

20220909Kreatorbudownictwaroku2022 042

Fot. Klimas Wkręt-met

 

Ludzie mocni na pokolenia

Paweł Klimas z firmą związany jest od urodzenia, a zawodowo wspiera rozwój rodzinnego biznesu od ponad 14 lat. Wieloletnie doświadczenie oraz praca w różnych obszarach działalności firmy pozwoliły mu zrozumieć specyfikę każdego z działów od środka. Przekłada się to na jego szeroką wiedzę w obszarach sprzedażowych, produkcyjnych, zakupowych i logistycznych.

 

Wśród współpracowników i partnerów biznesowych ceniony za szczerość oraz otwartość w relacjach biznesowych. - Sukcesy odnoszone przez firmę są efektem pracy całej organizacji, a azymutami, które wyznaczają kierunki działalności przedsiębiorstwa, są wartości rodzinne – podkreśla laureat.

 

 

Niezawodne zamocowania dla budownictwa

Pulę nagród Kreatora Budownictwa dla firmy Klimas Wkręt-met zamyka kategoria „Produkt i Innowacja”, która została przyznana za kotwy mechaniczne, czyli profesjonalne rozwiązania do najmocniejszych połączeń konstrukcyjnych. To grupa produktów, których cechy są doceniane zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i inwestycyjnym.

 

W porównaniu z zamocowaniami lekkimi, kotwy cechuje dużo większa wytrzymałość, dlatego znajdują zastosowanie w montażu, gdzie w grę wchodzą duże i bardzo duże obciążenia. Jedną z zalet kotew mechanicznych jest fakt, że są one rozwiązaniem ekonomicznym. Ponadto firma oferuje pełne wsparcie techniczne, a także dedykowane narzędzie do obliczeń zamocowań.

 

Jest to program Klimas Wkręt-met DesignFiX, którego zadaniem jest maksymalne wsparcie projektantów, inżynierów i wykonawców w projektowaniu zgodnym z wymaganiami inwestycji. Kotwy mechaniczne Klimas Wkręt-met wytwarzane są w polskich zakładach producenta i posiada Europejską Ocenę Techniczną.

 

20220909Kreatorbudownictwaroku2022 045

Fot. Klimas Wkręt-met

 

Plebiscyt Kreator Budownictwa odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Partnerem głównym projektu było Województwo Podlaskie. Partnerem biznesowym została Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park. Miano partnera projektu miał również serwis pracuj.pl.

https://www.wkret-met.com

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.