Niektórzy uważają, że prawdziwa innowacyjność w budownictwie polega na odpowiednim wykorzystaniu bardzo nowoczesnych technologii oraz swobodnym korzystaniu z wieloletniego doświadczenia inżynierów o odpowiednich kwalifikacjach, i trudno odmówić im racji. Vitrintec łączy wymienione determinanty, wnosząc jednak do oferty pewną dodatkową wartość.

 

2022 12 08 1

 

Marka zapewnia nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa tworzonych przez siebie produktów. Duże znaczenie ma dla niej także funkcjonalny i praktyczny aspekt ich wykorzystania, związany choćby z ograniczaniem nadmiernego hałasu.

 

W obecnych czasach nikt nie powinien mieć wątpliwości co do faktu, że wizualna strona produktów przeznaczonych do przestrzeni biurowych jest bardzo istotnym wyznacznikiem oferty kierowanej do klienta.

 

Nie należy jednak zapominać o tym, że każda przestrzeń, w której jednocześnie przebywa większa liczba pracowników, oprócz wysokiej jakości aranżacji, musi cechować się po pierwsze – bezpieczeństwem, a po drugie – wysoką funkcjonalnością wdrożonych rozwiązań.

 

Gwarancją uzyskania takiego stanu rzeczy są przeciwpożarowe systemy ścianek działowych o budowie aluminiowo-szklanej, zaprojektowane przez Vitrintec.

 

Filozofia marki zakłada, że przeciwpożarowe systemy tych ścian aluminiowo-szklanych oferowane przez Vitrintec, doskonale sprawdzą się we wnętrzach biurowych oraz w przestrzeniach użyteczności publicznej.

 

2022 12 08 2

 

W związku z tym, brand stawia na stworzenie produktu, który zdobiąc wnętrze, jednocześnie spełnia niezbędne funkcje użytkowe, pozytywnie wpływając na komfort przebywania we wnętrzach, w których jest używany.

 

System Silence Loft składa się z podwójnie przeszklonego systemu szprosowego, który dzięki zastosowanym uszczelkom i grubości szkła zapewnia akustyczną izolacyjność na poziomie Rw 40–48 dB, co ma niebagatelne znaczenie we wnętrzach, gdzie przebywa we wspólnej przestrzeni większa grupa pracowników, którzy – ze względu na charakter pełnionych obowiązków – potrzebują skupienia i ciszy.

 

System Silence Loft oparty jest na prostych w formie profilach konstrukcyjnych o wysokości 25 mm lub 30 mm i głębokości 78 mm, co sprawia, że nie rzucają się one w oczy, doskonale wkomponowując się w styl każdego pomieszczenia.

 

Ich estetyczna, nienachalna linia doskonale sprawdza się w minimalistycznych i loftowych aranżacjach, ale dobrze wygląda także w spokojnych wnętrzach o klasycznej linii, wnosząc do nich powiew nowoczesności.

 

2022 12 08 3

 

Jednocześnie maksymalna wysokość konstrukcji szklanej, dla której można je zastosować wynosi do 4000 metrów, co pozwala na ich bezpieczny montaż we wnętrzu o dowolnych parametrach.

 

Firmie Vitrintec zależy na bezpieczeństwie oferowanych rozwiązań, dlatego przeszklone ścianki systemu Silence Loft wypełnione są szkłem bezpiecznym laminowanym lub hartowanym o grubości 5÷12 mm.

 

Na uwagę zasługuje także ich uniwersalność – ścianki pełne wypełnione są 13 mm płytą g-k, 12 mm płytą MDF pokrytą laminatem lub fornirem, można je także malować na dowolny kolor, by dopasować je do wnętrza w każdym stylu.

 

Tak bardzo pożądaną izolacyjność akustyczną zapewniają uszczelki ukryte w samej konstrukcji szprosów, dzięki czemu szyby osadzone są w sposób stabilny i jednocześnie estetyczny. W tym miejscu nadmienić trzeba, że szprosy konstrukcyjne dla ścian marki Vitrintec wykonane są z lekkiego, a zarazem bardzo wytrzymałego aluminium.

 

Cały, wsparty na nim system, tworzy stabilną i bezpieczną konstrukcję, będącą jednocześnie nowoczesnym elementem wizualnym, idealnie wpisującym się w różnego rodzaju przestrzenie użytkowe. Minimalistyczne profile aluminiowe o wysokości 30 mm są subtelną i wytrzymałą bazą dla szklanej konstrukcji.

 

Silence Loft doskonale wycisza pomieszczenia, wpuszczając do nich tak deficytowe w naszej strefie klimatycznej światło, dzięki czemu praca we wnętrzach, gdzie zastosowano ten rodzaj ścianki, staje się przyjemna i efektywna.

 

Niebagatelne znaczenie dla klienta może mieć także fakt, że montaż rozwiązania jest banalnie prosty, pozwalając szybko przearanżować przestrzeń, a tym samym – pozytywnie wpłynąć na poczucie komfortu u korzystających z niej osób.

 

2022 12 08 4

 kliknij na zdjęcie aby je powiększyć

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym ielektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 12/2022  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.