Niektórzy uważają, że prawdziwa innowacyjność w budownictwie polega na odpowiednim wykorzystaniu bardzo nowoczesnych technologii oraz swobodnym korzystaniu z wieloletniego doświadczenia inżynierów o odpowiednich kwalifikacjach, i trudno odmówić im racji. Vitrintec łączy wymienione determinanty, wnosząc jednak do oferty pewną dodatkową wartość.
Marka zapewnia nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa tworzonych przez siebie produktów. Duże znaczenie ma dla niej także funkcjonalny i praktyczny aspekt ich wykorzystania, związany choćby z ograniczaniem nadmiernego hałasu.
W obecnych czasach nikt nie powinien mieć wątpliwości co do faktu, że wizualna strona produktów przeznaczonych do przestrzeni biurowych jest bardzo istotnym wyznacznikiem oferty kierowanej do klienta.
Nie należy jednak zapominać o tym, że każda przestrzeń, w której jednocześnie przebywa większa liczba pracowników, oprócz wysokiej jakości aranżacji, musi cechować się po pierwsze – bezpieczeństwem, a po drugie – wysoką funkcjonalnością wdrożonych rozwiązań.
Gwarancją uzyskania takiego stanu rzeczy są przeciwpożarowe systemy ścianek działowych o budowie aluminiowo-szklanej, zaprojektowane przez Vitrintec.
Filozofia marki zakłada, że przeciwpożarowe systemy tych ścian aluminiowo-szklanych oferowane przez Vitrintec, doskonale sprawdzą się we wnętrzach biurowych oraz w przestrzeniach użyteczności publicznej.
W związku z tym, brand stawia na stworzenie produktu, który zdobiąc wnętrze, jednocześnie spełnia niezbędne funkcje użytkowe, pozytywnie wpływając na komfort przebywania we wnętrzach, w których jest używany.
System Silence Loft składa się z podwójnie przeszklonego systemu szprosowego, który dzięki zastosowanym uszczelkom i grubości szkła zapewnia akustyczną izolacyjność na poziomie Rw 40–48 dB, co ma niebagatelne znaczenie we wnętrzach, gdzie przebywa we wspólnej przestrzeni większa grupa pracowników, którzy – ze względu na charakter pełnionych obowiązków – potrzebują skupienia i ciszy.
System Silence Loft oparty jest na prostych w formie profilach konstrukcyjnych o wysokości 25 mm lub 30 mm i głębokości 78 mm, co sprawia, że nie rzucają się one w oczy, doskonale wkomponowując się w styl każdego pomieszczenia.
Ich estetyczna, nienachalna linia doskonale sprawdza się w minimalistycznych i loftowych aranżacjach, ale dobrze wygląda także w spokojnych wnętrzach o klasycznej linii, wnosząc do nich powiew nowoczesności.
Jednocześnie maksymalna wysokość konstrukcji szklanej, dla której można je zastosować wynosi do 4000 metrów, co pozwala na ich bezpieczny montaż we wnętrzu o dowolnych parametrach.
Firmie Vitrintec zależy na bezpieczeństwie oferowanych rozwiązań, dlatego przeszklone ścianki systemu Silence Loft wypełnione są szkłem bezpiecznym laminowanym lub hartowanym o grubości 5÷12 mm.
Na uwagę zasługuje także ich uniwersalność – ścianki pełne wypełnione są 13 mm płytą g-k, 12 mm płytą MDF pokrytą laminatem lub fornirem, można je także malować na dowolny kolor, by dopasować je do wnętrza w każdym stylu.
Tak bardzo pożądaną izolacyjność akustyczną zapewniają uszczelki ukryte w samej konstrukcji szprosów, dzięki czemu szyby osadzone są w sposób stabilny i jednocześnie estetyczny. W tym miejscu nadmienić trzeba, że szprosy konstrukcyjne dla ścian marki Vitrintec wykonane są z lekkiego, a zarazem bardzo wytrzymałego aluminium.
Cały, wsparty na nim system, tworzy stabilną i bezpieczną konstrukcję, będącą jednocześnie nowoczesnym elementem wizualnym, idealnie wpisującym się w różnego rodzaju przestrzenie użytkowe. Minimalistyczne profile aluminiowe o wysokości 30 mm są subtelną i wytrzymałą bazą dla szklanej konstrukcji.
Silence Loft doskonale wycisza pomieszczenia, wpuszczając do nich tak deficytowe w naszej strefie klimatycznej światło, dzięki czemu praca we wnętrzach, gdzie zastosowano ten rodzaj ścianki, staje się przyjemna i efektywna.
Niebagatelne znaczenie dla klienta może mieć także fakt, że montaż rozwiązania jest banalnie prosty, pozwalając szybko przearanżować przestrzeń, a tym samym – pozytywnie wpłynąć na poczucie komfortu u korzystających z niej osób.
kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
Całość artykułu w wydaniu drukowanym ielektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2022