Rok 2023, choć nie przynosi radykalnych zmian w temacie aranżacji wnętrz, zdecydowanie mocniej zorientowany jest na człowieka i naturę. Więcej uwagi będziemy zwracać na przytulny i harmonijny aspekt przestrzeni – jak najlepiej dostosowanej do naszych potrzeb.

 

2023 03 14 1

 Modne jak szkło

 

Wnętrze powinno być pełne światła i naturalnych materiałów, wspierających dobrze zakorzeniony w świadomości nurt ekologiczny.

 

Kluczową rolę w kwestii kreowania wymarzonej przestrzeni bez wątpienia i tym razem odegra szkło, znane i doceniane w świecie architektury ze względu na swoją wszechstronność, przyjazność środowisku i doskonały design.

 


Bliżej natury, więcej światła
W czasach, gdy niemal całą dobę spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, a przebywanie na łonie natury należy do coraz rzadszych przyjemności, uświadomiliśmy sobie, jak ważną rolę w naszej codzienności odgrywa przyroda – doceniamy jej ogromny wpływ na jakość naszego życia oraz dobre samopoczucie, stąd coraz częściej chcemy gościć ją pośród czterech ścian. U podstaw tego przekonania intensywnie rozwija się styl japandi.

 

Oparty na skandynawskim minimalizmie zaprasza do wnętrza naturalne światło, a kolory ziemi i ekologiczne materiały, jak kamień, drewno i szkło, dopełniają harmonijnej całości. Nadmiar przedmiotów ustępuje miejsca prostocie i otwieraniu przestrzeni.

 

2023 03 14 2

 Szkło ornamentowe jest idealnym dopełnieniem stylu vintage

 

Subtelną estetykę aranżacji idealnie podkreślą szklane ścianki działowe. Te wykonane ze szkła ornamentowego, dzięki mnogości wzorów nadadzą wnętrzu charakter i otulą je miękkim, rozproszonym światłem. Pozostając w silnym nurcie eko, sympatią nadal cieszy się urban jungle i biophilic design, których fundamentem jest zamiłowanie do światła dziennego i zieleni.

 

Jeśli skorzystamy z zalet gamy szkieł dekoracyjnych, np. z subtelnymi falami czy innym, delikatnym rysunkiem, w połączeniu z roślinami oraz barwami ziemi możemy stworzyć odprężający azyl z nutą intymności – nawet w centrum miasta.

 


Vintage – wciąż na topie
Nie tylko powrót do natury wyznacza modowe trendy w tym sezonie. Styl vintage zyskał popularność jakiś czas temu, ale wciąż jest na topie. Jego sukces opiera się na sentymentalnym powrocie do przeszłości i odświeżonym spojrzeniu na klasykę.

 

Użytkownicy przestrzeni kochają przedmioty z duszą, meble z historią, wnętrza z charakterem. Vintage w dużej mierze korzysta z upcycklingu, czyli renowacji. Niekiedy wystarczy po prostu wymienić wysłużone fronty szafek, blaty stołów, półki czy szyby w drzwiach i zastąpić je współczesnym szkłem dekoracyjnym – oddającym hołd ornamentom z czasów PRL-u, lecz w nowoczesnym, eleganckim wydaniu.

 

2023 03 14 3

Lustra pozwolą rozświetlić i optycznie powiększyć domową przestrzeń, a także dodać jej elegancji

 

Mebel zyskuje nowe życie, a salon unikatowy dodatek. Ponadczasowy styl stworzymy także, wykorzystując ornamenty w postaci ściany działowej, mobilnej lub stałej, która jednocześnie dzieli i łączy przestrzeń.

 


Świetlista kompozycja
Kochamy trendy, które zaskakują połączeniami. Tak jest w przypadku nurtu forest mirror, gdzie bliskość natury miesza się z blaskiem stylu disco. W takich wnętrzach dominują kompozycje połyskujące srebrem. Lekkie, świetliste aranżacje wykorzystują w tym celu niezawodny duet – lustro i szkło. Nieszablonowo?

 

A może być jeszcze bardziej, jeśli pójdziemy o krok dalej i spróbujemy udekorować oraz powiększyć przestrzeń za pomocą szkła z efektem lustrzanym. MIRASTAR® REFLECT jako drzwi przesuwne, całoszklane panele ścienne czy w miejsce ściany wewnętrznej, to sposób na wydobycie głębi aranżacji i wzięcie większego oddechu, czyli korzyści estetyczne i funkcjonalne w wymiarze XXL.

 


Miękkie kształty, łuki i zaokrąglenia
W tym roku obłości goszczą na salonach, stanowiąc interesujący kontrast do linii prostych i ostrych kantów, wprowadzając do wnętrz poczucie ukojenia. Szkło jest niezwykle plastycznym materiałem, można więc poddawać je obróbce krawędziowej, giąć i przycinać do dowolnych kształtów.

 

Okrągły, szklany stolik kawowy? Ścianka oddzielająca strefy pokoju o zaokrąglonym kształcie? Czemu nie – i to w dowolnym rozmiarze. Miękkie, zaokrąglone formy – zdaniem projektantów – są nawiązaniem do natury i przywodzą na myśl jej organiczne kształty.

 


Domowa strefa SPA
Aranżacje wnętrz coraz bardziej odzwierciedlają to, za czym tęsknimy i uwzględniają nasze potrzeby zarówno w sferze ciała, jak i ducha. Na popularności zyskują akcenty w stylu wellness – zapachowe świece, olejki aromatyczne, nastrojowe oświetlenie.

 

Pośród czterech ścian poszukujemy miejsca, w którym możemy pobyć sam na sam ze sobą. Taką oazę spokoju możemy odnaleźć w odpowiednio urządzonej łazience. A dzięki zastosowaniu szkła prysznicowego TIMELESS® czy ekologicznego lustra MIRALITE® PURE, zatroszczymy się nie tylko o siebie i bliskich, ale także o środowisko.

 

2023 03 14 4

Szkło i lustro – to przepis na harmonię w domowym SPA. Miękkie zaokrąglenia dodatkowo pozwolą uzyskać efekt ukojenia

 

– Rozwiązania szklane służą dziś nie tylko podnoszeniu estetyki, ale i poprawie naszego samopoczucia oraz ochronie natury, dlatego stają się nieodłącznym elementem wystroju wszystkich wnętrz, w tym łazienek. Dzisiejsze kabiny prysznicowe czy lustra pozwalają utrzymać odpowiedni balans między zapewnianiem komfortu życia ludziom a dbaniem o kondycję planety – mówi Magda Lipińska, Marketing Manager Saint-Gobain Glass.

 

– Powłoka antykorozyjna, pokrywająca taflę szkła prysznicowego TIMELESS®, poprawia jego odporność na matowienie powodowane starzeniem się szkła oraz korozją. Dzięki niej na tafli nie osadzają się większe zabrudzenia, a ich usuwanie nie pociąga za sobą konieczności stosowania specjalistycznych środków czyszczących, które bywają nie tylko kosztowne, ale i niestety szkodliwe dla środowiska.

 

Specjalna technologia powlekania zapewnia zwiększoną trwałość powłoki, dzięki czemu mimo upływu czasu „nie wypłukuje się” z powierzchni szkła i nie trafia wraz z kanalizacją do wody czy gleby.

 

Moda na szkło wynika nie tylko z jego niezwykłej umiejętności odnalezienia się w każdym stylu wnętrzarskim, najwyższej estetyki wykonania czy zachwycającej precyzji detali.

 

Zaskakujące pod względem funkcjonalnym i ekologicznym, współczesne rozwiązania szklane stają się pierwszym wyborem dla tych z nas, którzy oprócz piękna aranżacji cenią sobie wygodę, a w przestrzeni wyznaczonej granicą czterech ścian poszukują rozwiązań przybliżających do natury i zachęcających do odkrywania samych siebie. I podczas gdy w 2023 roku we wnętrzach króluje „Viva magenta”, możemy śmiało zakrzyknąć: „Viva szkło”!

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.